منصوریان: در بحث حکم فیفا بی‌انضباطی از باشگاه بوده است/ قطع به یقین شک نکنید جواب فتح‌الله‌زاده را می‌دهم

0
اشتراک

منصوریان: در بحث حکم فیفا بی‌انضباطی از باشگاه بوده است/ قطع به یقین شک نکنید جواب فتح‌الله‌زاده را می‌دهم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، علیرضا منصوریان در نشست خبری بعد از دیدار با پیکان اظهار داشت:جدا از ۱۰ نفره شدن پیکان می‌دانستیم بازی سختی داریم. آنها سال را خوب شروع کردند و حداقل کاری که انجام داد این بود که آن پیکان سابق را فراموش و یک تیم جدید به فوتبال ایران معرفی کرد.

 

علیرضا منصوریان در ابتدای صحبت‌های خود تأکید کرد: ما چند ضربه آزاد زن خوب در تیم‌مان داریم که یکی از آنها امید ابراهیمی است. دیدید که او به چه شکلی دروازه حریف را باز کرد. خوشبختانه در تیم ما چند بازیکن در سطح بالا مثل کاوه رضایی و ابراهیمی بازی می‌کنند که ضربات آزاد خوبی می‌زنند. 

 

وی تأکید کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که دوست ندارم در جام حذفی به خصوص در بازی‌هایی که در رده پایین است تیم مقابل ۱۰ نفره شود چون آنها فکر می‌کنند انگیزه‌شان از بین رفته اما تیم ۱۰ نفره زنجیروار تلاش می‌کنند و همین موضوع کار را برای تیم حریف سخت می‌کند. بازیکنان حریف سخت‌کوش می‌شوند و شاید دو برابر دوندگی داشته باشند. در مجموع از بازیکنانم راضی هستم و ما می‌توانستیم گل چهارم یا پنجم را هم بزنیم اما باید اشاره کنم که زمان می‌برد تا بازیکن جوان خودش را پیدا کند. 

 

منصوریان افزود: بازیکن ۲۰ ساله زمان می‌خواهد تا یک پژمان منتظری و بازیکن باتجربه شود. زمانی که گل دوم را خوردیم به جرأت می‌گویم که خیلی نگران بودم. زمین خیس بود و اگر توپ‌های پیکان به بدن یک بازیکن برخورد می‌کرد و گل می‌شد کاری نمی‌توانستیم انجام دهیم به خصوص که شرایط روحی در سکوها اصلا مناسب نبود واین موضوع من را خیلی نگران کرد.

 

سرمربی استقلال ادامه داد: در روزی که هوادار به عنوان یار دوازدهم به استادیوم آمد و در این هوای بارانی تیم را تشویق کرد باید از آنها تشکر کنم چون چشم امید این بازیکنان جوان به سکوها است. من خودم سابقه ۱۰ سال نشستن روی سکوهای استقلال را از آن بالا دارم و می‌دانم که آنها چه شرایطی دارند.

 

خبرنگاری گفت که تیم شما بعد از مدت‌ها خوب بازی می‌کند اما فکر نمی‌کنید چالشی بین سکوها و مدیریت باشگاه به تیم منتقل می‌شود که منصوریان پاسخ داد قطعاً این موضوع درست است و این چالش نمی‌تواند بی‌تأثیر باشد.من به هواداران استقلال می‌گویم که ممنون آنها هستم که در این هوا و شرایط جوی به ورزشگاه آمدند. ما نسل نفراتی مثل جعفر مختاری‌فرها را دیده‌ایم و آنها را پشت‌سر گذاشتیم. فکر نمی‌کردم یک روز به استقلال بیایم چه برسد که سرمربی این تیم شوم. من هر چه دارم از استقلال است و آرم باشگاه استقلال به من هویت داده است. بازیکنانی را می‌شناسم که سالها در سطح اول فوتبال بازی کردند ولی چون در استقلال و پرسپولیس نبودند به این جایگاه که ما رسیده‌ایم نرسیده‌اند. من از هواداران استقلال خواهش می‌کنم که نگذارند زمان از دست ما سُر بخورد و منکر این نمی‌شوم که آنها در هفته گذشته آسیب دیدند.

 

منصوریان ادامه داد: وقتی من از شهریور ماه اتفاقی را که در باشگاه استقلال رخ داده اطلاعی ندارم به نظر شما چه کار باید انجام دهم؟ دیروز هم به افتخاری گفتم به هیچ تماسی که ممکن است آبروی یک فرد را از داخل مجموعه استقلال ببرد پاسخ ندهد اما این افراد که باعث چنین اتفاقاتی شدند باید تنبیه شوند و بهترین تنبیه این است که از استقلال بروند. این زمان هرگز دیگر برنمی‌گردد و هوادار استقلال باید طوری صبوری کند که پای این جوان‌ها بایستد. 

 

وی در خصوص چالشی که بین خودش و فتح‌الله‌زاده رخ داده است، گفت: بحث بین من و فتح‌الله‌زاده اصلاً بحثی نیست که به سکوها منتقل یا ارتباطی داشته باشد. اگر کسی من را دوست داشته باشد دَبل او را دوست دارم و اگر کسی به من بی‌احترامی کند نمی‌گویم ده برابر به او بی‌احترامی می‌کنم اما بی‌احترامی‌اش را بی‌جواب نمی‌گذارم.اگر کسی من را دوست نداشته باشد خیلی کوته‌فکری است که بخواهم او را دوست داشته باشم اما من باید از حق اجتماعی خودم دفاع کنم و از این بابت هرگز عقب‌نشینی نمی‌کنم و اینکه یک شخص گفته من باید سیلی بخورم و یا من کارگر استقلال هستم قطعاً بی‌جواب نخواهد ماند و پاسخ او را می‌دهم.

 

خبرنگاری گفت آیا فردا جواب فتح‌الله‌زاده را می‌دهید که منصوریان گفت: قطع به یقین شک نکنید. من همیشه به اطرافیانم احترام گذاشته‌ام و شما یک مربی یا بازیکن سابق من را بیاورید که من به او بی‌احترامی کرده باشم اما نمی‌توانم بی‌حرمتی به خانواده‌ام را تحمل کنم.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که گفت شما در فاز هجومی خوب هستید اما در فاز دفاعی ضعف دارید با این حال خبر خرید شهباززاده باعث بهم ریختن جو تیم شما نمی شود گفت: دیروز شما را ۳۰ ثانیه نصیحت کردم و شما را به آرامش دعوت کردم. ما در مجموع خوب بودیم منکر این نمی‌شویم که در سمت چپ ما نیاز به ترمیم است. باید هفته بعد با ماشین‌سازی بازی کنیم و من در مورد برنامه‌های لیگ صحبت دارم. ما بازی با السد را داریم و بعد از آن دربی و پس از آن بازی با ذوب ‌آهن را پیش‌رو داریم. اگر السد را ببریم در آسیا باید بازی کنیم. قبول دارم ما در خرداد به ایده آل نرسیدیم و حالا باید در شهریور ماه رفع اشکال کنیم. باید ضریب اشتباهات بازیکنان را کم کنیم.

 

وی در ادامه افزود: در مورد برنامه دربی ما را صدا کردند همه مدیران و مربیان را خواستند خودشان در فدراسیون فوتبال خواستند بیست و  هشتم دربی باشد من یک خواسته از تاج و رئیس سازمان لیگ داشتم که تعداد بازی‌های استقلال و پرسپولیس قبل از دربی برابر باشد. خودشان قبول کردند اما بعد از آن در جلسه همه چیز تغییر کرد. ما برای پرچم کشورمان جانفشانی می‌کنیم به تاج گفتم این جوانمردانه نیست رقیب ما ۱۷ بازی کند و ما ۱۹ بازی داشته باشیم و بیست و چهارم هم باید بازی کنیم و بعد از آن زمان ریکاوری نداریم. اگر ببریم کلی تلفات خواهیم داشت و برای بازی بعد باید با تلفات بازی کنیم. خودشان ما را صدا کردند رفتیم داخل گفتند بیست و هشتم بازی دربی است. 

 

منصوریان در ادامه خاطرشان کرد: وسط جلسه با آذری نشسته بودیم از بیرون طاهری و برانکو را صدا کردند یک دفعه همه رفتند افتخاری، آذری، مدیرعامل استقلال خوزستان ما ماندیم و گفتند بیست و هشتم بازی برگزار می‌شود ما قبول کردیم اما یک هفته بعد برنامه را عوض کردند. 

 

وی در ادامه گفت: عادل گفت کجای دنیا چنین اتفاقی رخ می‌دهد ما هم قبول داریم اما یک هفته بعد جریان را عوض کردند ما جوان در ترکیب زیاد داریم، بیرون از خانه هواداران طوری هستند که تیم در فشار زیادی قرار می‌گیرد و این فشارها به بازیکنان وارد می‌شود و توقع باعث می‌شود بازیکنان زیر فشار بروند. امروز دو، سه دفعه خوش‌شانس بودیم، ابراهیمی اگر نبود کار ما سخت می‌شد. زمان می‌خواهد تا جوان انعطاف پیدا کند. ابعاد کل سکو از ورزشکار و بازیکن جوان توقع دارند ما باید به یک بالانس برسیم تا بچه‌ها در خانه شرایط خوبی داشته باشند و می‌طلبد که هواداران یکدست شوند. امروز باید به جوان‌ها حق بدهند امروز سکوها غیراستاندارد شد و من امروز از نتیجه نگران بودم.

 

منصوریان در مورد حکم فیفا، گفت: حکم فیفا قطعی بود. برای بارسا هم برنگشت.وقتی برای آنها برنگشته برای ما هم بر نمی گردد. پنجره فیفا تا پایان ترانسفر برای ما بسته است. اگر برای ما بعد از آن پنجره باز شود، می توانیم از سهمیه آزادمان استفاده کنیم. هوادار در این هفته خیلی اذیت شده است. ما باید در این مسیر محکم برویم و نمی‌توانیم به هم ریخته باشیم و به مصاف السد برویم. در این سه، چهار شب اخیر خیلی روزهای سختی را پشت سر گذاشتم. بی رحمی بخشی از موفقیت در فوتبال است. شما باید همیشه بی رحمی را داشته باشید. این بی انضباطی در باشگاه ما بوده است و باید در این زمینه آنها پاسخگو باشند. یا از لحاظ حقوقی و یا از لحاظ بین‌الملل. اگر حوزه سوم و چهارم است به افتخاری گفتم این دوستان را از باشگاه بیرون کند هواداران ما این را قبول ندارند. ما در یک میدان رقابت هستیم. اما درباره شعار علیه افتخاری و موضوع فتح الله زاده باید بگویم آخر بازی ایستاده بودم و تمرکزم به تیمم بود و به چیز دیگری گوش نمی‌دادم. حواسم روی سید مجید حسینی بود تا بتواند برگردد. او می‌تواند ۱۰ سال عقب استقلال را بیمه کند و آخر بازی برای او ایستاده بودم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.