گروه: بلیط
تاریخ: ۱۹:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۲

ورزش سه: دو هفته بعد تیم های پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. این هشتاد و هشتمین مصاف آبی و قرمزهای تهران می باشد که تفاوت بزرگی با مصاف های قبلی دارد و آن هم رعایت شرایط میزبانی روی سکوها هست؛ تصمیمی شجاعانه از سوی سازمان لیگ که به درنهایت […]

ورزش سه: دو هفته بعد تیم های پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. این هشتاد و هشتمین مصاف آبی و قرمزهای تهران می باشد که تفاوت بزرگی با مصاف های قبلی دارد و آن هم رعایت شرایط میزبانی روی سکوها هست؛ تصمیمی شجاعانه از سوی سازمان لیگ که به درنهایت رساندنش بسیار دشوار می باشد.

* گام اول؛ بلیت فروشی اینترنتی

حقیقت این هست که بدون بلیت فروشی اینترنتی نمی شود قانون ۹۰-۱۰ را در هیچ مسابقه ای اجرا کرد. آبی پوشان پایتخت از زمان واگذاری بلیت فروشی به باشگاه ها، سیستم ای برای فروش الکترونیکی بلیت ها فراهم نکرده اند اما انتظار می رود این سیستم تا مهر ماه راه اندازی شود و تماشاگرانِ شهرآورد، بلیت ها را اینترنتی خریداری کنند.

باید طرفداران استقلال را از پرسپولیس تشخیص دهد تا قرمزها نتوانند جایگاه آبی ها را تسخیر کنند و بالعکس.

* ۹۰-۱۰ ..؟

؟آیا قرار هست ۷۸ هزار و ۱۱۶ بلیت به فروش رسیده شود یا بازهم قسمتی از سکوها برای امنیت طرفداران تهی می ماند؟ یا شاید هم قرار هست ۷۸ هزار و ۱۱۶ بلیت به فروش رسیده شود و قسمتی از سکوها هم تهی بماند! در چنین شرایطی بی شک نه فقط امنیت ورزشگاه تامین نمی شود که حتی شرایط برای بی نظمی فراهم خواهد گردید.

.. نشان می دهد نیازی به تهی گذاشتن سکو بین طرفداران دو تیم نیست چون که این کار ناخودآگاه طرفداران را تحریک به انجام اقدامات ناشایست می کند. چه خوب تر که با ایجاد فضایی آزاد و با اعتماد به طرفداران دو تیم، شرایط را برای استفاده حداکثری از سکوها فراهم کنیم؛

چه خوب تر که با ایجاد فضایی آزاد و با اعتماد به طرفداران دو تیم، شرایط را برای استفاده حداکثری از سکوها فراهم کنیم؛نباید فراموش کرد هوادارانی که برای تماشای شهرآورد پایتخت به ورزشگاه می روند همان هایی می باشند که در کوچه و خیابان با هم معاشرت می کنند و در اوج تنش های کنونی، رفتاری برادرانه دارند.

* منتظر مشی حرفه ای از سوی قرمزها

البته سازمان لیگ، مسئولین برگزارکننده مسابقه و تیم میزبان مجبور به ایجاد شرایط نرمال روی سکوها می باشند اما برکسی پوشیده نیست که یک شبه نمی شود وضع حرفه ای را به وجود آورد و خود طرفداران نیز باید با این خیز همراه گردند. پرسپولیسی ها پیش تر در شرایط ۵۰-۵۰ کوشش می کردند حضور پررنگ تری نسبت به تیم حریف دارا باشند و شاید این بار هم چنین فکری را در سر بپرورانند اما باید به علت دارا باشند که این بازی، در دور بازگشت هم وجود خواهد داشت.

این مطلبو از دست ندید!  هدف از کنترل بلیت مسافران مترو چیست؟

به عبارتی، قرمزها باید تمام تلاششان را کنند تا شرایط حرفه ای بر شهرآورد پایتخت حاکم شود. این که آنان سکوهایی فراتر از حق خود را به تسخیر در بیاورند چه فایده ای برایشان خواهد داشت؟ آیا تیم برانکو به طرز قابل توجهی نفع خواهد کرد؟ آیا این ها ارزشش را دارند که در آینده طرفداران پرسپولیس مقصر عدم اجرای قانون ۹۰-۱۰ بشوند؟

* ۷۰ هزار استقلالی در آزادی؟

این که آنان سکوهایی فراتر از حق خود را به تسخیر در بیاورند چه فایده ای برایشان خواهد داشت؟ آیا تیم برانکو به طرز قابل توجهی نفع خواهد کرد؟ آیا این ها ارزشش را دارند که در آینده طرفداران پرسپولیس مقصر عدم اجرای قانون ۹۰-۱۰ بشوند؟اگر سازمان لیگ قانون ۹۰ درصد را بدرستی اجرا کند، ۷۸۰۰ صندلی باید به طرفداران پرسپولیس برسد. در این صورت آبی ها برای تکمیل سکوهای آزادی بایستی حضور ۷۰ هزار نفری دارا باشند. آنان در بازی با السد ورزشگاه را مملو از تماشاگر کردند و نشان دادند پتانسیل این کار را دارند اما شاید با شرایط کنونی، دل و دماغ حضور پرشور در ورزشگاه را نداشته باشند.

ولی آنان این بار بی توجه به شرایط تیمشان باید به ورزشگاه بیایند چون که عدم حضور آنان، توان دارد اجرای قانون ۹۰-۱۰ را به خطر بیاندازد و به عبارتی موجب شود کاسه کوزه سرشان بشکند.

آنان باید پلن های متفاوت برای شرایط گوناگون در این بازی دارا باشند.

حتی اگر طرفداران استقلال هم تمام سکوها را پر نکردند آنان باید برنامه دارا باشند که سکوهای تهی چگونه به تیم میهمان برسد و به عبارتی مسئولین برپایی مسابقات باید برای هر آن این مسابقه برنامه دارا باشند.