گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۱:۰۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان در این مطلب قصد داریم به معرفی مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان بپردازیم . در ابتدا بصورت مختصر شهر وارنا را به شما معرفی میکنیم و سپس مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان را بعه همراه تصاویری زیبا از این شهر را رائه خواهیم داد. با ما همراه باشید . شهر […]

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

در این مطلب قصد داریم به معرفی مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان بپردازیم . در ابتدا بصورت مختصر شهر وارنا را به شما معرفی میکنیم و سپس مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان را بعه همراه تصاویری زیبا از این شهر را رائه خواهیم داد. با ما همراه باشید .

شهر وارنا بلغارستان

شهر وارنا یکـی از اصلی‌ترین مقاصد توریستی و گردشگری در کشور بلغارستان ، شهر وارنا می باشد. وارنا یک شهر زیباست که پـس از دو شهر سوفیا و پلوودیو سومین شهر بزرگ کشور بلغارستان می باشد. شهر وارنا در نزدیکـی دریاچه ی وارنا و بر کرانه ی دریای مشکی قرار گرفته می باشد. فاصله ی وارنا از صوفیه ۴۷۰ کیلومتر هست و در شمال شرقی آن قرار گرفته می باشد.

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

در اطراف وارنا ، شهرهای بورگاس، شومن و دوبریخ در اطراف قرار دارند. جمعیت وارنا بیشتر از سیصد و سی هزار شخـص هست و بااین‌حال از شهرهای در حال پیشرفت و توسعه‌ی بلغارستان هست. وارنا سومین مرکز تجاری و صنعتی بلغارستان هست که در آن کار های صنعتی چون صنایع کشتی سازی و تعمیرات کشتی رونق دارد. ( تور بلغارستان )

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

ساحل تفریحی شهر وارنا شهرت جهانی دارد.همه ساله هزاران گردشگری داخلی و خارجی از اقصی نقاط دنیا برای گذراندن تعطیلات و تفریح و استراحت به وارنا سفر می‌نمایـند . یکـی از خصوصیات ی وارنا اینست که هزینه ی تفریح و سرگرمی در شهر وارنا نسبت به سایـر شهرهای اروپای شرقی ارزان تر و باصرفه تر می باشد.

 

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان عبارتند از:

۱- کلیسای وارنا : 

یکـی از با ارزش ترین نمادهای شهر وارناست که در قرن نوزدهم میلادی تهیـه شـده می باشد. نقاشی های دیواری مجلل ، سریر سقف و شیشه های منقوش از دیدنی های این کلیسا می باشند . مناظر قشنگی از شهر را می توان از بالای برج ناقوس این کلیسامشاهده کرد. برای بالارفتن از برج ناقوس کلیسا می بایست از ۱۳۳ پله ی مارپیچی بگذرید. اخذ ویزای بلغارستان

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

۲- باغ دریایی وارنا :  

از قدیمی ترین و بزرگ ترین پارک های این شهر هست که حاوی یک آبزی دانی بزرگ ، دلفیناریومی زیبا، رصدخانه‌ی نیکولاس کوپرنیک، موزه‌ی تاریخ طبیعی و باغ‌وحشی جذاب و دیدنی می باشد.

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

۳- دلفیناریو:

 تنها پارک دلفینی شبه‌جزیره‌ی بالکان هست که در این پارک دلفین‌ها به مدت چهل دقیقه به انجام نمایش و آب‌بازی می‌پردازند.

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

۴- موزه ی باستان شناسی : 

ساختمان این موزه حاوی طراحی بسیارقشنگی هست و بیشتر از پنجاه و پنج اثر زیبای هنری و تاریخی از زمان پالئولتیک تا اواخر قرون وسطی وجود دارد.

 

۵- موزه ی دریانوردی : 

ین موزه که در سـال ۱۹۲۳ میلادی بنیان گذاری شده هست دارای دوازده تالار هست که در این تالارها تاریخ دریانوردی از زمان باستان تا به امروز به نمایش درآمده می باشد.

 

۶- حمام های رومی : 

حمام های رومی وارنا ، اودسوس خوانده می شوند و تاریخ تهیه آن ها به زمان امپراتوری روم برمی گردد. این حمام ها نشاندهنده ی وجود ثروت و قدرت در وارنا در وقـت های قبلی بوده می باشد.  این ساختمان‌ها حاوی گنبدی به بلندی بیست متر می‌باشند و مساحت کل بنا هفت‌صد مترمربع می باشد.

 

۷-  سواحل طلایی وارنا :  

سواحلی خیلی زیبا در شمال وارنا قرار دارد که ماسه ها آن طلایی رنگ می باشد. پوشش گیاهی سبز این منطقه نیز بر قشنگی درخشش ماسه های آن خیلی افزوده اند.در این سواحل زیبا، هتل‌های شیک و مجلل و رستوران‌ها و کافه‌های متعددی وجود دارند که امکانات اقامتی خیلی مناسبی را برای گردشگران فراهم آورده‌اند. 

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

مناطق دیدنی شهر وارنا بلغارستان

 

۸-گلدن سنتر : 

گلدن سنتز نام اقامتگاه و استراحت برخـی وقتها بسیار مجلل و شیک و مفرح در وارناست که حاوی امکانات ورزشی و تفریحی و سرگرمی و بازی‌های جذابی برای خانواده‌ها و کودکان می باشد.

 ۹- آب و هوای وارنا :

هوای شهر وارنا پـس از نیمه‌های شهریور رو به سردی می‌گذارد و فصل پاییز و زمستان در وارنا بلغارستان خیلی سرد می باشد. هوای تابستان در وارنا خیلی عالی و معتدل و مناسب برای گردشگری هست و برترین وقـت برای سفر به این ساحل زیبا ماه‌های خرداد، تیر و مرداد می باشد.