گروه: جهان / گردشگری
تاریخ: ۲۱:۰۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
مناطق دیدنی آدانا

مناطق دیدنی آدانا در این پست قصد داریم با معرفی مناطق دیدنی آدانا در خدمت شما کاربران عزیز باشیم . قبل از اینکه مناطق دیدنی آدانا را بشمریم بهتر است که شهر آدانا را از نظر موقعیت جغرافیایی مورد بحث قرار دهیم . با ما همراه باشید . آدانا یکـی از شهرهای مشهـور ترکیه هست […]

مناطق دیدنی آدانا

در این پست قصد داریم با معرفی مناطق دیدنی آدانا در خدمت شما کاربران عزیز باشیم . قبل از اینکه مناطق دیدنی آدانا را بشمریم بهتر است که شهر آدانا را از نظر موقعیت جغرافیایی مورد بحث قرار دهیم . با ما همراه باشید .

آدانا یکـی از شهرهای مشهـور ترکیه هست که توریست ها برای دیدن از ان و امتحان کردن خوراکی های خوشمزه ی مکانی آن، به آن جا سر می زنند. چنان چه روزی مسافر آدانا شدید دیدار از جاذبه های گردشگری پایین را فراموش ننمایید .

 

قلعه آدانا

در بخـش شرقی روستای دلیک کایا یک قلعه ی زیبا به نام قلعه آناوارزا آدانا واقع شده هست که محل تجمع توریست همی باشد. این قلعه بر فراز یک تـپه ی بزرگ قرار دارد. دشت بزرگی نیز که توریست ها آن را دوست دارند در نزدیکـی این قلعه قرار دارد.

مناطق دیدنی آدانا

مناطق دیدنی آدانا

مناطق دیدنی آدانا عبارتند از:

۱- موزه باستان شناسی آدانا

این موزه یکـی از موزه های معـروف و مشهـور ترکیه هست که در این استان واقع شده می باشد. از مشخصه های موزه آدانا می توان به مجسمه های سنگی بزرگی اشاره نمـود که از دوره های باستان بوده و در داخل ی آن بکار گرفته شده اند. در این محل خواهید توانست اشیایی مثل تابوت با تزیینات حلقه گل ، کوزه ، عکس منجنیق ، کتیبه، محراب و عناصر مختلـف معماری را ببینید. تابوت ها به شکل ها و شمایل های مختـلفی می باشند که بعضـی شبه ستاره دریایی و بعضـی از سنگ مرمر اصل می باشند. در این محل خواهید توانست اکثر اجناس دوره ی عثمانی را به عنوان قدیمی جات مشاهده نمایید . این موزه از با ارزش ترین جاذبه های گردشگری آدانا می باشد.

مناطق دیدنی آدانا

مناطق دیدنی آدانا

۲- تاشکپره (پل سنگی) آدانا

تاشکپره پلی هست قدیمی که سـال های سال، با نام های مختـلفی مورد نگاه کـرد و بازدید توریست ها بوده می باشد. اما قدمت آن چنان زیاد هست که باستان شناسان هنوز ندانسته اند تهیه آن مرتبط به چه زمان ی می باشد. در کتیبه ای بزرگ که در آن مواظبت کردن می گـردد نوشته شده است: ” این حقیقت  Auxentius هست ، این معجزه در وقـت سلطنت تان اتفاق افتاده می باشد. در جریـان زمستان رودخانه ها ، به عنوان یک ستون غیرمتحرک گره خورده با فولاد تهیـه شـده می باشد. تو یک جاده پهن بر روی روخانه گسترده کردی  پیش از این ، اکثر مردم بی تجربه  کوشش می کردند ولی کوشش آنان حتی برای حرکت دادن قوزک پا در نهر ضـروری نبود. در اینجا شما پل استیل ابدی ساختید. حتی امواج رودخانه هم از فرماندار مشهـور برای این کار اطاعت می کند .” که باستان شناسان با بهره گیری از این اطلاعات به کوشش اند تا دربـاره آن جزییاتی کشف نمایـند . طول این پل بزرگ ۳۱۰ متر هست و از بزرگترین پل های تاریخی دنیا و ترکیه به حساب می آید.

مناطق دیدنی آدانا

مناطق دیدنی آدانا

 

۳- ساعت بویوک آدانا

فرماندار ضیاء پاشا در سـال ۱۸۷۹ دستور تهیه این ساعت بزرگ را صادر کرد. این ساعت در سـال ۱۸۸۲ بالخره ساخته شد. معمارهای این ساعت دو شخـص ارمنی بودند. این ساعت که بر برج مشهوری تهیـه شـده هست دارای ۳۲ متر ارتفاع می باشد. این ساعت از نماد های ترکیه و آدانا هست و برای توریست ها نیز شگفتی آفرین می باشد.

مناطق دیدنی آدانا

مناطق دیدنی آدانا

 

۴- مسجد سابانجی آدانا

مسجد سابانجی یکـی از جاذبه های تاریخی مذهبی ترکیه هست که بیشتر از ۵۲ هزار متر مربع وسعت دارد و قسمتـی از آن گورستان ارمنی هاست  که به این علـت برای ارمنی ها نیز ارزش دارد. مسجد سابانجی بطور اشتراکی بوسیـله بنیاد سابانجی ها و بنیاد مذهبی ترکیه تهیـه شـده می باشد. مسجد حاوی مناره های قابل دقت و بلندی هست که ۲۸۵۰۰ شخـص می توانند در آن تجمع نمایـند

مناطق دیدنی آدانا

مناطق دیدنی آدانا