گروه: گردشگری
تاریخ: ۱۱:۳۵ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
مناطق توریستی لیون فرانسه

مناطق توریستی لیون فرانسه در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با مناطق توریستی لیون فرانسه آشنا کنیم . فرانسه یکی از زیبا ترین و جذاب ترین کشور های دنیاست که دارای جاذبه های گردشگری زیادی است. در صورتی که قصد سفر به فرانسه را دارید پیشنهاد می کنیم دیدن مناطق توریستی لیون […]

مناطق توریستی لیون فرانسه

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با مناطق توریستی لیون فرانسه آشنا کنیم . فرانسه یکی از زیبا ترین و جذاب ترین کشور های دنیاست که دارای جاذبه های گردشگری زیادی است. در صورتی که قصد سفر به فرانسه را دارید پیشنهاد می کنیم دیدن مناطق توریستی لیون فرانسه را از دست ندهید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی لیون فرانسه برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.

“لیون” دومین شهر بزرگ فرانسه و بهشت خوراکی ها هست ، لیون شهری زنده هست با موزه‌های هنر و نقاشی بی‌مثل ، شب‌های پر جنب‌وجوش، مراکز خرید بزرگ و دانشگاه‌هایی که دانشجوها را از همه دنیا به ضیافت شهر دعوت کرده ‌اند. همه‌ی این‌ها به‌اضافه‌ی پارک‌های سبز، رودخانه‌های زیبا با حاشیه‌هایشان و مرکز شهر باستانی، کافی‌ست تا لیون به عنوان یکـی از میراث جهانی یونسکو شناخته شود.
لیون میـان دو تـپه و دو رود محصور است، از نمای زیبای شهر از فراز تپه‌ها تا دوچرخه‌‌سواری و پیاده‌روی اطراف دو رود و شام میل کردن در رستوران‌های اطراف یا کشتی‌های توریستی وسط رودخانه‌ها، جذابیت لیون را چند مساوی می‌کند. لیون، شهر نور، شهر ابریشم، پایتخت آلپ و پایتخت آشپزی فرانسه می باشد.

مناطق توریستی لیون فرانسه

مناطق توریستی لیون فرانسه

فرهنگ “لیون” تلفیقی از فرهنگ اصیل فرانسوی (در نواحی شمالی) و فرهنگ لاتین در سایـر نواحی است، “لیون” را می توان نقطه تلاقی این دو فرهنگ دانست. گردش در لیون را می‌توان از تپه‌ی فورویر شـروع کرد. از کنار کلیسای نوتردام فورویر، جایی که همـه شهر پایین پای شماست و کوه‌های سفید مشهـور فرانسه هم، چنان چه هوا صاف باشد در دور‌دست‌ها دیده می‌شوند. از میدان فورویر می‌توان نمای بی‌مثل شهر را به خاطر سپرد و پـس از آن، به تک‌تک آثاری که از بالا دیده می‌شود سر زد. برج فلزی مخابراتی فورویر در بالای تپه، مشخصه و نماد لیون است؛ رونوشـت کوچکی هست از ایفل که از زیـادتر جاهای شهر دیده می‌شود. پیش از این که از تـپه زیـر بیایید، تئاتر رومی‌اش را هم ببینید، آمفی‌تئاتر باستانی، از قدیمی‌ترین آثار لیون هست و با وجود ویرانی برخـی از قسمت‌هایش، هنوز هم میزبان بیشتر فستیوال‌ها و کنسرت‌های شهر می باشد.

لیون شهر ابریشم و ابریشم‌بافی‌می باشد. تپه‌ی کروا روس، مرکز ابریشم‌بافی لیون هست که به خاطر کوچه‌های باریک‌اش که ترابولهگفته می‌شوند، مشهـور می باشد. تـپه نوردی و قدم زدن در ترابوله‌ها که از وسط ساختمان‌ها رد می‌شوند و مردم را به آن‌سوی رودخانه و بازارهای ابریشم می‌رسانند، خیلی رویایی و چشم نواز می باشد.

مناطق توریستی لیون فرانسه

مناطق توریستی لیون فرانسه

مرکز باستانی شهر لیون، قدیمی و پر اصالت هست و از محبوب‌ترین مکان‌های توریستی؛ منطقه‌ای نارنجی با ساختمان‌های قدیمی یک‌قواره و کوچه‌های باریک و ترابوله‌ها. برترین کار این هست که نقشه را کنار بگذارید و بی‌هدف در کوچه‌های شهر قدم بزنید و میـان راه، در کافه‌ها و رستوران‌های دنج منطقه استراحت نمایید . روح حاکم بر لیون قدیم بی‌مثل و دوست‌داشتنی می باشد. شهر قدیمی با بهره گیری از نام سه کلیسای مشهـور آن، به سه منطقه تقسیم می‌شود؛ به سه برهه‌ی زمانی؛ به سه قسمـت از تاریخ: سن جان، سن پل و سن جورج. کلیسای گوتیک و مشهـور سن جان و موزه‌ی مینیاتور در منطقه سن جان؛ کلیسای بلند سن پل، معبد زیبای دو شانژ، موزه‌ی تاریخ لیون و موزه‌ی خیمه‌شب‌بازی در منطقه‌ی سن پل؛ و کلیسای نئوگوتیک ِ سن جورج و معماری زیبای آن منطقه، از آثاری می باشند که در حین گردش در شهر قدیم می‌بینید.

مناطق توریستی لیون فرانسه

مناطق توریستی لیون فرانسه

لیون شهر بزرگی هست با مجموعه‌ای از همـه دیدنی‌های اروپایی: کلیساها، پارک‌ها، کوچه‌ها و موزه‌ها. فضای سبز اطراف موزه در تابستان پر هست از توریست‌ها و محلی‌هایی که برای پیک‌نیک آمده‌اند و نقاشی‌های درون موزه هم کارهای اختصاصی ی از ماتیس، سزان، پیکاسو، مونه، گوگن و دیگر نقاشان مشهـور می باشد. موزه‌ی‌ اشیای باستانی گالو-رومان، موزه‌ی هنر آفریقایی و مرکز هنر معاصر لاسوکریر نیز از دیگر گنجینه‌های این شهر می باشند .

مناطق توریستی لیون فرانسه

مناطق توریستی لیون فرانسه

میدان بلکور با نشان چرخ و فلک و مجسمه‌ی لویی چهاردهم در وسطش، از بزرگ‌ترین میدان‌های اروپا و از مهم‌ترین‌ دیدنی‌های لیون به شمار می‌رود. مجسمه‌ی شازده‌کوچولوی مشهـور و خالقش‌، سنت اگزوپری لیونی در دیگر گوشه‌ی میدان، لیون را دوست‌داشتنی‌تر کرده می باشد.

لیون شهر تنوع است؛ از بناهای باستانی گرفته تا آثار دوره‌ی رنسانس و از آثار قرن ١٧ تا ١٩ گرفته تا آسمان خراش ٤٢ طبقه‌ای مدرن را برای عرضه‌کردن دارد. پارک سرطلایی (پارک دو لا تت دور) در مرکز شهر و آمفی‌تئاتر بزرگ و تازه پَله دِ کنگره‌، از قشنگی ‌های دیدنی لیو‌ن‌ می باشند .

مناطق توریستی لیون فرانسه

مناطق توریستی لیون فرانسه

در کنار جاذبه‌های توریستی شهر، خرید نیز اهمیت ویژه‌ای در لیون دارد. مرکز خرید لا پار دیو از بزرگ‌ترین مراکز خرید اروپمی باشد. خیابان ریپابلیک و خیابان‌های موازی آن در مرکز شهر، خیابان‌های زنده و پر های‌و‌هوی شهر می باشند مملو از مغازه‌ و از برترین خیابان‌های شهر برای خرید. لیون شهر غذاهای لذیذ و پایتخت آشپزی فرانسه هست و غذامیل کردن در رستوران، حتی برای اهالی شهر هم لذت دارد. رستوران‌های سنتی و دنج لیون، مشهـور به بوشون، با غذاهای لذیذ و خوشمزه‌شان شناخته می‌شوند. غذاهای بوشون‌ها اغلب ً سوسیس مخصوص، سوپ و پرس‌های مختلـف از نان و پنیرهای بی‌مثل فرانسوی و ماهی می باشد. جدای از این ‌ها رستوران‌های ملل مختلـف مثل ایتالیایی، چینی، ترکی و هندی و رستوران‌هایی با موسیقی جاز و مکانی نیز در لیون به وفور یافت می‌شود.

مناطق توریستی لیون فرانسه

مناطق توریستی لیون فرانسه

لیون شهر گرانی نیست. هزینه‌ی اقامت در هتل‌های این شهر، از سایـر شهر‌های توریستی اروپایی کمی پایین‌تر می باشد. بیشتر آثار دیدنی شهر نیز رایگان ‌اند در نهایت، از ماه‌های خیلی گرم تیر و مرداد که بگذریم، لیون هوای رویایی بی‌مثل ی در بهار و اواخر تابستان دارد. باغ وحش بیرون شهر لیون، باغ وحش بزرگ و قشنگی

مناطق توریستی لیون فرانسه

مناطق توریستی لیون فرانسه

‌ست که حیواناتش در محوطه آزادند و در عوض شما سوار بر ماشین ‌های ویژه از وسط قلمروی حیوانات گذر می‌نمایید .  جشن نور لیون، مهمترین رویداد شهر می باشد. در فستیوال نور در ماه آذر، شهر غرق در نور و مجسمه‌های نورانی می‌شود.  لیون را به آسانـی می‌توانید با مترو، اتوبوس و ترامواهای شهری پایین پا بگذارید. جشنواره‌ی شب‌های فورویر، یک فستیوال موسیقی هست که در تپه‌های فورویر برگزار می‌شود، از خرداد تا مرداد ادامه دارد و از محبوب‌ترین جاذبه‌های لیون برای توریست‌همی باشد.