تاریخ: ۱۱:۴۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
ملی‌پوشان اعزامی به مسابقات جهانی آرژانتین و مکزیک از موزه صلح تهران دیدن می‌کنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علاوه بر ملی پوشان بزرگسال، جوانان و نوجوان، مسوولین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تیراندازی با کمان نیز از این موزه بازدید می کنند.  از ویژگی‌های موزه صلح تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد: •عضو شبکه بین المللی موزه های […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علاوه بر ملی پوشان بزرگسال، جوانان و نوجوان، مسوولین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تیراندازی با کمان نیز از این موزه بازدید می کنند. 

از ویژگی‌های موزه صلح تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•عضو شبکه بین المللی موزه های صلح می باشد که دبیرخانه آن در شهر لاهه هلند است.
•اعضای فعال آن به خصوص راهنمایان موزه از قربانیان جنگ و سلاح های شیمیایی هستند که به عنوان نماد های زنده و پیام آوران صلح می باشند.
•با سایر تشکل های مردمی و موزه های صلح در سراسر دنیا در ارتباط می باشد.
•می کوشد تا فرهنگ صلح را نه در معنای سیاسی آن بلکه در معنای اجتماعی و فرهنگی آن ترویج نماید.
•این موزه توسط جانبازان سرافراز کشورمان اداره می شود.

موزه صلح تهران که هم اکنون در  پارک شهر قرار دارد، دارای یک سالن اصلی برای نشان دادن پیامد های جنگ ها در دنیا و نیز عواقب کاربرد سلاح های شیمیایی و اتمی می باشد.

در این بخش اسناد و اشیای منحصر به فردی از جنگ شیمیایی علیه مردم ایران به نمایش درآمده. در بخش دیگر موزه٬ صلح در فرهنگ دینی و ملی ایرانیان و راه های مشارکت هر فرد در جهت ترویج صلح و دوستی مورد تاکید قرار گرفته. در این موزه تلاش گردیده تا بازدید کنندگان با جنبش جهانی صلح بویژه شخصیت ها و سازمان های مربوطه آشنا شوند. بخشی از موزه به برنامه های آموزشی اختصاص دارد که برگزاری کارگاه های آموزشی و کنفرانس هایی با موضوع فرهنگ٬ صلح٬ آشتی و حقوق بشر دوستانه بین المللی٬ خلع صلاح و پیامد های جنگ می پردازد.

این مطلبو از دست ندید!  لاک پشت در خطر انقراض، قربانی یک صندلی ساحلی + عکس ها

علاوه بر این٬ دارای استودیو مستندی می باشد که در آن می توان سرگذشت قربانیان جنگ را به عنوان اسناد تاریخی ثبت و ضبط نمود. کتابخانه صلح در موزه دارای منابع گوناگونی از آثار مرتبط از حقوق بین الملل تا برقراری صلح و تاریخ شفاهی قربانیان جنگ است. نمایشگاه های هنری دائمی و موقت با موضوع صلح که درموزه صلح برگزار می گردد آثار هنرمندان ایرانی و خارجی را به نمایش می گذارند. همچنین دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو«سازمان بین المللی شهرداران صلح » در موزه صلح تهران واقع شده است.

شایان ذکر است، فدراسیون تیراندازی با کمان از کلیه رسانه ها  جهت شرکت در این بازدید دعوت کرده است. آدرس موزه صلح تهران، خیابان خیام، خیابان شهید فیاض بخش، ضلع شمالی پارک شهر، داخل پارک می باشد.