تاریخ: ۱۳:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
مقصرآتش سوزی دربازاروکیل میراث است/برخی مدارس اجازه بازرسی ندادند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، محمد فرخ زاده صبح سه شنبه در نشست خبری هفته ایمنی و آتش نشانی افزود: طی این هفته اولین مرکز تخصصی آموزش سگ های زنده یاب در شیراز راه اندازی می شود که به طور حتم در زمان حوادث بسیار موثر است. وی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، محمد فرخ زاده صبح سه شنبه در نشست خبری هفته ایمنی و آتش نشانی افزود: طی این هفته اولین مرکز تخصصی آموزش سگ های زنده یاب در شیراز راه اندازی می شود که به طور حتم در زمان حوادث بسیار موثر است.

وی ادامه داد: اولین پارک امداد، نجات و پدافندغیر عامل نیز در حال راه اندازی است که دانش آموزان و بچه ها از سنین پایین آموزش های لازم را دریافت کنند.

رئیس سازمان آتش نشانس شیراز تصریح کرد: شیراز باید دارای ۳۲ ایستگاه باشد که در حال حاضر ۲۰ ایستگاه فعال است و تا اوایل سال آینده ۴ ایستگاه اضافه می شود.

فرخ زاده در خصوص وضعیت حوادث در شیراز نیز گفت: طی ۶ ماه اول سال ۹۵ معادل هفت هزار و ۹۹۱ حادثه بوده و ۶ ماه ۹۶ تعداد هشت هزار و ۴۹۸  حادثه روی داده است.

وی ادامه داد: هفته ای ۵۱۰۰ تماس تلفنی داشتیم و ۱۲ درصد نیز کاهش آتش سوزی در شیراز هستیم.

رئیس سازمان آتش نشانی افزود: در بحث امداد نیز شاهد ۱۶ درصد افزایش هستیم که نشان از فعالیت سریع هستیم و در بحث امداد حیات وحش ۱۶ درصد افزایش داشتیم و امداد زنبور و مار اولویت بوده است.

فرخ زاده یادآور شد: در بحث پیشگیری در شیراز ۱۰۰ ساختمان بلند مرتبه داریم که بازرسی ها انجام شده و هرکدام به نوعی اخطار گرفته اند.

وی ادامه داد: در بحث مدارس نیز بازدیدهای دوره ای از فصل تابستان انجام شد اما تمامی مدارس اجاره ورود ندادند که با آموزش و پرورش در حال رایزنی هستیم و بحث بر روی مدارس غیر انتفاعی است که در اکثر آنها به دلیل مسکونی بودن، استاندارد نیست.

این مطلبو از دست ندید!  سیلوانا میزبان دومین دوره مسابقات شطرنج جام طبیعت

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز تاکید کرد: حضور نیروهای آتش نشانی طی ۵ دقیقه اول در مکان حادثه لازم و موثر است که در بسیاری از استاندارد سازی ها باید به این مهم توجه شود.

فرخ زاده تاکید کرد: کانال مشترک در حال کار است و ایرادات مربوط به بازار وکیل اعلام شده ضمن اینکه تمامی مغازه ها باید دارای کپسول باشند. در این رابطه چند جلسه برگزار شد و هیات امنا به دنبال این است که تمامی هزینه ها را شهرداری پرداخت کند و در عین حال وضعیت بدتر از آن بازار روح الله و اردو بازار است.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز تاکید کرد: اگر اماکن تاریخی ایمن سازی شود موجب افزایش گردشگر می شود.

وی یادآور شد: چنانچه حادثه آتش سوزی در بازار وکیل روی دهد میراث فرهنگی مقصر خواهد بود زیرا برای ایمن سازی چنین مکان های تاریخی اعتبار کشوری مصوب شده و ما حتی برای نصب یک کپسول نیز نمی توانیم میخ بر دیوار بزنیم.

فرخ زاده در خصوص میانگین رسیدن به مکان حادثه گفت: در امداد ۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه و  برای اطفاء  نیز ظرف ۵ دقیقه مامورین در مکان حاضر می شوند.