تاریخ: ۱۳:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
مقصرآتش سوزی دربازاروکیل میراث است/برخی مدارس اجازه بازرسی ندادند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، محمد فرخ زاده صبح سه شنبه در نشست خبری هفته ایمنی و آتش نشانی افزود: طی این هفته اولین مرکز تخصصی آموزش سگ های زنده یاب در شیراز راه اندازی می شود که به طور حتم در زمان حوادث بسیار موثر است. وی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، محمد فرخ زاده صبح سه شنبه در نشست خبری هفته ایمنی و آتش نشانی افزود: طی این هفته اولین مرکز تخصصی آموزش سگ های زنده یاب در شیراز راه اندازی می شود که به طور حتم در زمان حوادث بسیار موثر است.

وی ادامه داد: اولین پارک امداد، نجات و پدافندغیر عامل نیز در حال راه اندازی است که دانش آموزان و بچه ها از سنین پایین آموزش های لازم را دریافت کنند.

رئیس سازمان آتش نشانس شیراز تصریح کرد: شیراز باید دارای ۳۲ ایستگاه باشد که در حال حاضر ۲۰ ایستگاه فعال است و تا اوایل سال آینده ۴ ایستگاه اضافه می شود.

فرخ زاده در خصوص وضعیت حوادث در شیراز نیز گفت: طی ۶ ماه اول سال ۹۵ معادل هفت هزار و ۹۹۱ حادثه بوده و ۶ ماه ۹۶ تعداد هشت هزار و ۴۹۸  حادثه روی داده است.

وی ادامه داد: هفته ای ۵۱۰۰ تماس تلفنی داشتیم و ۱۲ درصد نیز کاهش آتش سوزی در شیراز هستیم.

رئیس سازمان آتش نشانی افزود: در بحث امداد نیز شاهد ۱۶ درصد افزایش هستیم که نشان از فعالیت سریع هستیم و در بحث امداد حیات وحش ۱۶ درصد افزایش داشتیم و امداد زنبور و مار اولویت بوده است.

فرخ زاده یادآور شد: در بحث پیشگیری در شیراز ۱۰۰ ساختمان بلند مرتبه داریم که بازرسی ها انجام شده و هرکدام به نوعی اخطار گرفته اند.

وی ادامه داد: در بحث مدارس نیز بازدیدهای دوره ای از فصل تابستان انجام شد اما تمامی مدارس اجاره ورود ندادند که با آموزش و پرورش در حال رایزنی هستیم و بحث بر روی مدارس غیر انتفاعی است که در اکثر آنها به دلیل مسکونی بودن، استاندارد نیست.

این مطلبو از دست ندید!  گرگان| تصویرهایی شگفتی انگیز از نگارستان ایران+عکس ها

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز تاکید کرد: حضور نیروهای آتش نشانی طی ۵ دقیقه اول در مکان حادثه لازم و موثر است که در بسیاری از استاندارد سازی ها باید به این مهم توجه شود.

فرخ زاده تاکید کرد: کانال مشترک در حال کار است و ایرادات مربوط به بازار وکیل اعلام شده ضمن اینکه تمامی مغازه ها باید دارای کپسول باشند. در این رابطه چند جلسه برگزار شد و هیات امنا به دنبال این است که تمامی هزینه ها را شهرداری پرداخت کند و در عین حال وضعیت بدتر از آن بازار روح الله و اردو بازار است.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز تاکید کرد: اگر اماکن تاریخی ایمن سازی شود موجب افزایش گردشگر می شود.

وی یادآور شد: چنانچه حادثه آتش سوزی در بازار وکیل روی دهد میراث فرهنگی مقصر خواهد بود زیرا برای ایمن سازی چنین مکان های تاریخی اعتبار کشوری مصوب شده و ما حتی برای نصب یک کپسول نیز نمی توانیم میخ بر دیوار بزنیم.

فرخ زاده در خصوص میانگین رسیدن به مکان حادثه گفت: در امداد ۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه و  برای اطفاء  نیز ظرف ۵ دقیقه مامورین در مکان حاضر می شوند.