تاریخ: ۱۳:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶

دوربین تلفن همراه آیفون ۱۰ زیاد با کیفیت و نمایشگر این دستگاه هم زیبا هست. اما در هر حال مهم‌ترین پرسش درباره پایداری آیفون ۱۰ هست. کانسیومر ریپورتز به این دستاورد دست یافته که پایداری آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نسبت به آیفون ۱۰ بالاتر هست. بعد از عرضه‌ عمومی آیفون ۱۰ به بازار، […]

دوربین تلفن همراه آیفون ۱۰ زیاد با کیفیت و نمایشگر این دستگاه هم زیبا هست.

اما در هر حال مهم‌ترین پرسش درباره پایداری آیفون ۱۰ هست. کانسیومر ریپورتز به این دستاورد دست یافته که پایداری آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نسبت به آیفون ۱۰ بالاتر هست. بعد از عرضه‌ عمومی آیفون ۱۰ به بازار، وب سایت معتبر سی‌نت تست‌هایی روی این دستگاه انجام داد تا میزان پایداری این محصول را مورد ارزیابی قرار دهد و با توجه به همین تست‌ها بعد از نخستین سقوط صدماتی به این دستگاه وارد آمد.

شیشه‌ به‌کار گرفته شده در قسمت پشتی آیفون ۱۰ نمی‌تواند تا ابد در مقابل ضربات احتمالی مقاوم باشد. این در حالی هست که جنس قسمت پشتی بدنه‌ دو تلفن همراه هوشمند آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیز از جنس شیشه هست اما بنا به گزارش راهنمای سفر من به نقل از کانسیومر ریپورتز، این دو محصول از دیدگاه شکسته شدن نسبت به آیفون ۱۰ پایداری بالاتری دارند.

عمر باتری آیفون ۱۰ نیز یکی دیگر از ویژگی‌هایی هست که کارشناسان از آن چندان متقاعد نیستند.

نکته‌ دیگر اینکه امتیاز نشریات متفاوت برای آیفون ۱۰ اپل کم‌تر از امتیاز گوشی‌های گلگسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی نوت ۸ بوده هست.

نویسنده‌ سی نت علاوه بر این اعلام کرده که هفته‌ی پیش یکی از فروشندگان تی-موبایل به وی اعلام که آیفون ۸ خوب تر از آیفون ۱۰ هست.

البته لازم هست اشاره کنیم که حتی علی رغم انتقادهای مورد بحث درباره آیفون ۱۰، کمپانی اپل موفق شده ار جمعه‌ سیاه تعداد ۶ میلیون واحد از این تلفن همراه هوشمند را یه فروش برساند.

علاوه بر این با مسرت تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر منفجر شدن آیفون ۱۰ منتشر نشده هست.