گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۱:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
مقابله با تروریسم محور گفت‌وگوهای اردوغان و ملک سلمان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه عصر یکشنبه وارد جده عربستان سعودی شد. شبکه العربیه با اعلام این خبر، گزارش داد که اردوغان بعد از ورود به فرودگاه جده، با سلمان بن عبدالعزیز، شاه عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد. دو طرف در این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه عصر یکشنبه وارد جده عربستان سعودی شد.

شبکه العربیه با اعلام این خبر، گزارش داد که اردوغان بعد از ورود به فرودگاه جده، با سلمان بن عبدالعزیز، شاه عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار، در خصوص راه‌های مقابله با تروریسم و جلوگیری از حمایت‌ مالی از آن رایزنی کردند.

رئیس جمهور ترکیه امروز به منظور دیدار با مقامات عربستان سعودی، کویت و قطر سفر دوره‌ای خود را به این کشورها آزاد کرد.

گفته می‌شود، سفر اردوغان با هدف میانجیگری در بحران قطر و حمایت از تلاش‌های میانجی گرانه کویت در این بحران صورت می گیرد.

پیش از رئیس جمهور ترکیه، وزیران خارجه آمریکا، فرانسه و نخست وزیر انگلیس جهت وساطت در این بحران به کشورهای عربستان، قطر، کویت و امارات سفر کرده‌اند. با این حال نشانه‌های از کاهش تنش بین طرف‌های درگیر دیده نمی‌شود.

ترکیه در بحران ایجاد شده، از قطر حمایت کرده و با موافقت پارلمان این کشور قرار است چند هزار سرباز ترکیه در قطر مستقر شوند که ششمین گروه از نظامیان ترکیه اواخر هفته گذشته وارد فرودگاه دوحه شدند.

چهار کشور عربستان، امارات، بحرین  و مصر، قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده و روابط خود با این کشور را قطع کرده‌اند.

این کشورها به منظور تحمیل شروط خود، اقدام به تحریم و محاصره زمینی، هوایی و دریایی قطر کرده‌اند.

قطر همه اتهام‌ها علیه خود را رد کرد و تأکید کرده است که شروط ۴ کشور استقلال سیاسی این کشور را نشانه رفته و به حاکمیت ملی آن را نقض می‌کند.