تاریخ: ۱۴:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
معلمان حق التدریس اهواز خواستار اصلاح شرایط امتحان استخدامی تعلیم وپرورش شدند

آیکی از این معلمان حق التدریسی که خواست اسمش فاش نشود به ایرنا گفت: شرایط امتحان استخدامی وزارت تعلیم و پرورش به نوع ای هست که هیچ ضمانتی برای مبدل وضع نیروهای با پیشینه حق التدریسی که حالا دراین سازمان مشغول به کارند، وجود ندارد.وی با اظهار اینکه ۱۲ سال پیشینه تعلیم در مقطع پیش […]

آ
یکی از این معلمان حق التدریسی که خواست اسمش فاش نشود به ایرنا گفت: شرایط امتحان استخدامی وزارت تعلیم و پرورش به نوع ای هست که هیچ ضمانتی برای مبدل وضع نیروهای با پیشینه حق التدریسی که حالا دراین سازمان مشغول به کارند، وجود ندارد.
وی با اظهار اینکه ۱۲ سال پیشینه تعلیم در مقطع پیش دبستانی و سه سال در مقطع ابتدائی را دارم اضافه کرد: یکی از مورد ها استخدام طرح شده شرط سنی هست که صرفا متولدین ۱۳۶۰ به بعد را واجد شرایط مبدل وضع عنوان کرده و گرچه عنوان شده که پیشینه تعلیم از سقف سنی کم می گردد اما حتی در این شرایط نیز بسیاری از نیروهای حق التدریس فعلی امکان استخدام شدن را از دست می دهند.
این فرد یکی دیگر از مورد ها را داشتن مدرک تحصیلی در رشته های مربوط خواند و یادآورشد: در اینکه اشخاصی با تحصیلات مربوط لازم هست استخدام گردند شکی نیست اما تکلیف نیروهای قراردادی که هرکدام دست کم ۱۵ سال پیشینه تعلیم در مقطع پیش دبستانی و دبستان دارند چه می شود؟
این فرد یکی دیگر از مورد ها را داشتن مدرک تحصیلی در رشته های مربوط خواند و یادآورشد: در اینکه اشخاصی با تحصیلات مربوط لازم هست استخدام گردند شکی نیست اما تکلیف نیروهای قراردادی که هرکدام دست کم ۱۵ سال پیشینه تعلیم در مقطع پیش دبستانی و دبستان دارند چه می شود؟وی با خورده گیری از پایین بودن حقوق معلمان حق التدریس گفت: میزان دریافتی ما حتی از حقوق تعیین شده مطابق قانون کار نیز زیاد کمتر هست.
سایر اشخاص حاضر در این تجمع نیز با عنوان کردن مورد ها همانندی ، دلواپسی خود را گفته و خواهان احقاق حق خود گردیدند.

نمایندگان مجلس خواستار استخدام نیروهای حق التدریس بدون برپایی امتحان می باشند اما تعلیم و پرورش این امر را مغایر با کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت می داند. این مخالفت ها منتج به طرح نامه هایی در مخالفت با استخدام نیروهای حق التدریس از یک سو و از سمت دیگر نگارش نامه های اعتراضی این نیروها شده هست.

۶۰۰۲ خبرنگار: ندا رضاپور**انتشار: کبری آقازری