تاریخ: ۹:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
معرفی و احیای محصولات و آئین‌های سنتی گیلان از طریق جشنواره‌ها

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مصطفی سالاری استاندار گیلان در حاشیه برگزاری جشنواره گلاب‌گیری در روستای گیلده شهرستان شفت  با اشاره به اهداف این جشنواره‌ها افزود: گردهمایی مردم در اوقات فراغت و تبلیغ یک محصول ویژه مربوط به آن منطقه از اهداف برگزاری این جشنواره‌ها محسوب […]

معرفی و احیای محصولات و آئین‌های سنتی گیلان از طریق جشنواره‌هابه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مصطفی سالاری استاندار گیلان در حاشیه برگزاری جشنواره گلاب‌گیری در روستای گیلده شهرستان شفت  با اشاره به اهداف این جشنواره‌ها افزود: گردهمایی مردم در اوقات فراغت و تبلیغ یک محصول ویژه مربوط به آن منطقه از اهداف برگزاری این جشنواره‌ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه هریک از مزیت‌ها و ظرفیت‌های استان می‌تواند موضوع جشنواره‌ها باشند، نصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی اولیه صورت‌گرفته، امسال در شهر‌ها و روستا‌های استان گیلان با موضوعات مختلف همچون تولیدات استان یا مراسم‌های فرهنگی سنتی و آداب محلی شاهد برگزاری جشنواره‌ها خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: با برگزاری جشنواره‌ها مراسم‌های قومی و فرهنگی و محصولات استان را به مردم ایران و دیگر کشور‌ها معرفی می‌کنیم.

وی حضور مردم در این جشنواره‌ها را جذابیتی برای رونق و توسعه بخش گردشگری دانست و اظهار داشت: مردم از اقصی نقاط کشور می‌توانند به واسطه حضور در جشنواره‌ها از خدمات اقامتی و گردشگری منطقه نیز بهره ببرند.

این مطلبو از دست ندید!  راهیابی هنرجوی بهبهانی به مرحله کشوری المپیاد مهارتی هنرستان‌ها

استاندار گیلان افزود: حضور گردشگران در روستا‌های گیلان برای استفاده از برنامه‌های جشنواره باعث برنامه‌ریزی درست رونق اشتغال و درآمدزایی برای روستاییان و جلوگیری از زمین فروشی و مهاجرت روستائیان می‌شود.