تاریخ: ۲۰:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
معرفی خوب ترین مسیرهای طبیعت گردی در گیلان

سرویس سبک زندگی فردا: بدون شک همه ما سر این قضیه توافق داریم که یکی از زیباترین استان های کشورمان ایران، استان سرسبز گیلان هست. این استان از غرب استان مازندران آغاز شده و به استان اردبیل دست یافته، از جنوب به قزوین و زنجان و سر انجام از شمال به دریای خزر و کشور […]

سرویس سبک زندگی فردا: بدون شک همه ما سر این قضیه توافق داریم که یکی از زیباترین استان های کشورمان ایران، استان سرسبز گیلان هست. این استان از غرب استان مازندران آغاز شده و به استان اردبیل دست یافته، از جنوب به قزوین و زنجان و سر انجام از شمال به دریای خزر و کشور آذربایجان می رسد. گیلان با طبیعت جذاب و بی نظیرش همه را عاشق خود می کند و به همین ترتیب طبیعت گردی در گیلان یکی از دوست داشتنی ترین شیوه های کشف این استان هست. دیجی چارتر در ادامه بعضی از مسیرهای طبیعت گردی در گیلان را برای شما آورده هست؛ با ما همراه باشید.

 

معرفی خوب ترین مسیرهای طبیعت گردی در گیلان

 

۱. قلعه رودخان

قلعه رودخانیکی از سرشناس ترین مسیرهای طبیعت گردی در گیلان، بازدید از قلعه رودخان هست که همزمان با دیدن طبیعت چشم نواز، سر انجام به قلعه ای چشمگیر خواهید رسید.

۲. آبشار میلاش

این قلعه در نزدیکی شهر فومن و در جاده قلعه رودخان قرار دارد و دارای ابزارها خوبی من جمله پارکینگ، رستوران های متفاوت و کافه، سرویس بهداشتی و همه مواردی هست که برای آن هایی که قصد دارند طبیعت را با تاریخ گره بزنند، مفید هست. ۲. آبشار میلاشاز دیدنی ترین آبشارهای استان گیلان، میلاش هست که در منطقه رحیم آباد، یک کیلومتری غرب روستای میلاش قرار دارد. با طبیعت گردی در این منطقه توان دارید به دیدن مناظر سرسبزی بروید که در انتهای آن، آبشاری به ارتفاع ۲۵ متر قرار گرفته هست. تابستان ها میتوان در حفره آبی که به ابزار این آبشار بوجود می آید، شنا کرد.

۳. ییلاق کوربار ماسوله

برای دسترسی به اینجا باید ابتدا به شهرستان رودسر رفته و سر انجام به سمت رحیم آباد حرکت کنید. وقتی که به روستای زیار و پس از آن دیو رود آمدید، با ۲ ساعت پیمایش کوه و گذر از باغ های فندق، خواهید رسید. ۳.

۴. گردنه الماس

ییلاق کوربار ماسولهیکی از ییلاقات بی مثل استان گیلان، ییلاق کوربار ماسوله هست که در نزدیکی فومن و روستای ماسوله وجود دارد. این مسیر طبیعت گردی حدودا ۳ الی ۴ ساعت به طول می انجامد و برای طی آن باید کفش کوهنوردی و دیگر لوازم مورد احتیاج را بهمراه دارا باشید. از شهرک تاریخی ماسوله طبیعت گردی خود را آغاز و از نقاطی مثل میلرزان، خجه خونی و سه ربار گذر خواهید کرد. ۴.

۵. ییلاق سوباتان

گردنه الماسیکی از مکان های طبیعت گردی در گیلان که در تالش و خلخال وجود دارد، مسیرهای موجود در گردنه الماس هست. این مسیر به شما مناظری مثل درختان بلند با پس زمینه خانه های روستایی هدیه می دهد که هرگز فراموش نخواهید کرد. برای اینکه در گردنه الماس طبیعت گردی کنید، خوب تر هست در پی راهنمای محلی باشید تا مسیرهای متفاوتی را به شما معرفی کند. علاوه بر چشم اندازهای شگفتی انگیز، در اطراف این مسیر چشمه های آب سردی نیز موجود هست.

این مطلبو از دست ندید!  بلندترین سکوی طبیعی پرش آزاد کشور میزبان گردشگران بهاری

۶. قله درفک

ییلاق سوباتانقطعا اسم سوباتان به گوش همه شما آشناست. این ییلاق در ۲۲ کیلومتری ضلع غربی لیسار از توابع شهرستان تالش واقع شده هست و یکی از مسیرهایی هست که در بهار هوش از سرتان خواهد برد. دشت گل و چشم انداز سبزی که در این ییلاق و مسیرهای طبیعت گردی اش وجود دارد موجب شده که اشخاص زیای بخواهند از آن بازدید کنند.

۷. تنیان

طبق معمول مسیر طبیعت گردی ییلاق سوباتان با بازدید از دریاچه نئور ترکیب می گردد که سر انجام خاطره ای به یادماندنی را برایتان رقم خواهد زد. قله درفکاین قله در ۲۷ کیلومتری شمال شرقی رودبار قرار گرفته که از جنوب به کوه های منجیل متصل هست. ارتفاع این قله ۲۷۰۰ متر هست و یکی از معروفترین مسیرهای طبیعت گردی در گیلان محسوب می گردد.

۸. پارک جنگلی سراوان

شما هم توان دارید در این منطقه طبیعت گردی کوتاه دارا باشید و هم یکی از جبهه های قله را انتخاب نموده و کوهنوردی خود را آغاز کنید. مطئن باشید که با صعود به این قله، چشم اندازهای شگفت انگیزی پیش رویتان می باشد. تنیانروستای تنیان در ۲۰ کیلومتری صومعه سرا واقع شده که اطراف آن را منطقه های جنگلی و کوهستانی پوشیده هست.

۹. آبشار لاتون

در این منطقه توان دارید از استخری طبیعی، درختان صنوبر و توسکا و علاوه بر این غار خونابکش دیدن کنید. علاوه بر این توان دارید در اطراف تنیان به سمت روستای سیاه‌کوه بروید و از پارک جنگی آن که مملو از درختان افرا هست، لذت ببرید. یکی از مسیرهای این منطقه، پیاده روی تا روستای سیاه خانی هست که در آن امام زاده ای قدیمی نیز به اسم گرد کوه وجود دارد.

۱۰. دشت النزه

پارک جنگلی سراوانسراوان، حدودا ۱۷ کیلومتری جاده رشت-تهران واقع شده و یکی از مسیرهای طبیعت گردی در گیلان محسوب می گردد. سراوان یکی از قدیمی ترین پارک های جنگلی گیلان هست که در آن گونه های متمایز گیاهی وجود دارد. برای آن هایی که خانوادگی عاشق طبیعت گردی هستند، این پارک به سبب ابزارها خوبی که دارد سفارش می گردد. شما علاوه بر این توان دارید برای یک پیک نیک نیم روزه به این پارک جنگلی رفته و از مناظر اطراف دیدن کنید.