تاریخ: ۱۰:۴۵ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
معرفی بزرگترین قلعه مسکونی دنیا

معرفی بزرگترین قلعه مسکونی دنیا در این پست قصد داریم به معرفی بزرگترین قلعه مسکونی دنیا برای شما کاربران عزیز بپردازیم. همانطور که می دانید انگلستان یکی از کشورهایی است که سالانه توریست های زیادی از سراسر دنیا به  جاذبه ای دینی و مناطق تتاریخی خود جذب می کند. در این مقاله می خواهیم صرفا […]

معرفی بزرگترین قلعه مسکونی دنیا

در این پست قصد داریم به معرفی بزرگترین قلعه مسکونی دنیا برای شما کاربران عزیز بپردازیم. همانطور که می دانید انگلستان یکی از کشورهایی است که سالانه توریست های زیادی از سراسر دنیا به  جاذبه ای دینی و مناطق تتاریخی خود جذب می کند. در این مقاله می خواهیم صرفا به معرفی بزرگترین قلعه مسکونی دنیا که در یکی از سهر های انگلستان است اشاره کنیم . امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد.

بزرگترین قلعه مسکونی دنیا

بزرگترین قلعه مسکونی دنیا

در شهر وینسور از شهرستان برکشر انگلستان قلعه ای زیبا وجود دارد که لقب بزرگترین قلعه مسکونی دنیا را دارمی باشد. این قلعه بزرگ و فوق العاده که محل زندگـی ملکه الیزایبت دوم و خانواده اوست، به باعث نام شهری که در آن تهیـه شـده قلعه ویندسور نامیده می شـود .

قلعه ویندسور به باعث سبک زیبا و بی مثل خود از شاهکار های معماری سنتی انگلستان به شمار می رود و ضمناً محوطه سرسبز و باغ زیبای این قلعه قشنگی شگفت انگیز و محسور نمایـند ه ای را در مساوی دیدگان مخاطب قرار می دهد.

قلعه ویندسور در اصل به دستور William the Conqueror درست شد مدت حکومت وی از سـال ۱۰۶۶ تا ۱۰۸۷(وفات) ادامه داشت.

این قلعه ضمناً   فقط قلعه ای هست که پـس از گذشت سالیان دراز از وقـت ساخت آن همیشه محل سکونت خاندان سلطنتی انگلستان بوده و هست.

مساحت این قلعه به ۴۵٬۰۰۰ متر مربع می رسد. این قلعه که بزرگترین قلعه دنیا حساب می‌شود که به همراه کاخ هولی روود و کاخ باکینگهام، محل اقامت ملکه الیزابت دوم و خانواده سلطنتی بریتانیا می باشد. ملکه اکثر پـایان هفته‌های خود را در قلعه ویندسور سپری می‌کند و از محیط زیبا و باغ سرشار از عطر گل ها لذت می برد.

بزرگترین قلعه مسکونی دنیا

بزرگترین قلعه مسکونی دنیا

عکس های هوایی گرفته شده از این قلعه نشانگر ۲ مستطیل به هم چسبیده می باشند که محوطه مهـم قلعه را تشکیل داده هست و پیرامون آن قسمـت های متعددی از جمله برج ها، محوطه، راهرو ها، دیوارهای دفاعی، آپارتمان کارها خارجی و … قرار گرفته اند.

این مطلبو از دست ندید!  شوکه شدن خانم مجری دو روز قبل از تولدش/ عکس

همان گونه که اشاره نمودیم این قلعه به دستور ویلیام اول و در سالهای ۱۰۷۰ تا ۱۰۸۶ (زمان دقیق ساخته قلعه در دست نیست) تهیـه شـده هست و تا کنون بیشتر از ۹۰۰ سـال قدمت دارد.

بزرگترین قلعه مسکونی دنیا

بزرگترین قلعه مسکونی دنیا

در این مدت ۹۰۰ ساله برخـی وقتها به باعث سلیقه و یا الزامات ویـژه و گاها بر حسب گذر وقـت بخش هایی جزئیی از این قلعه مورد تغییر یا ترمیم قرار گرفته هست اما هسته مهـم و کلیت بنا بدون هیچ گونه تغییر کماکان پا برجمی باشد. در واقع می توان گفت بعضـی از جزئیات قلعه ویندسور تکامل یافته هست اما خصوصیات ی مهـم آن مثل قبلی باقی مانده  و تغییری نکرده می باشد.

قلعه ویندسور در آغاز تهیه از چوب تهیـه شـده بود ولی به مرور وقـت وبه باعث استحکام زیـادتر این بنا  با دستور پادشاه هنری دوم   بطور کامل با سنگ مرمت شد و ضمناً دیوار های سنگی بیرونی و برج گرد در آن بنا شده می باشد.