معرفی برج پیزا در ایتالیا

0
اشتراک

معرفی برج پیزا در ایتالیا

معرفی برج پیزا در ایتالیا

در این مطلب قصد داریم به معرفی برج پیزا در ایتالیا که یکی از بزرگترین و زیباترین آثار باستانی و دیدنی در ایتالیا می باشد ، بپردازیم . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

معرفی برج پیزا در ایتالیا

معرفی برج پیزا در ایتالیا

یکـی از جالبترین آثار تاریخی و دیدنی ایتالیا ، برج پیزا می باشد.این برج با ۸۵ متر طول و ۱۴۵۰۰ تن وزن در دوره رنسانس در شهر پیزا در ایالت توسکنی کشور ایتالیا در طول ۱۷۶ سـال ساخته شد.

برج پیزا ۵۵ متر ارتفاع دارد,این برج سالانه بر انحراف آن اضافه می گـردد و علـت تهیه این برج استقرار و قرار دادن یک ساعت بزرگ روی آن است که پـس از احداث آن انحراف پیدا می کند .

در دنیا چند برج کج داریم که معـروف ترین آن برج کج پیزای ایتالیا می باشد. متخصصین معماری بر این باورند که این برج تا ۸۰ سـال آینده فرو می ریزد و سالانه نسبتا ۲٫۵ سانتیمتر به سمت زمین کج می‌شود.

معرفی برج پیزا در ایتالیا

معرفی برج پیزا در ایتالیا

ساختن این برج سـال ها طول کشیده است و معماران بیشتری برای ساختن این برج کار کرده اند.در سـال ۱۱۷۴ میلادی معماری کارآزموده به نام بونامو ساختن این برج را آغاز می کند که پـس از ساختن ۱۲ متر از این برج ,به انحراف بودن این برج پی می برد.بعد از آن در سـال ۱۲۳۴ معمار دیگری به نام بناناتو برای ادامه ساختن این برج اقدام می کند .بناناتو تا سقف چهارم این برج کار می کند و پـس از آن از ادامه کار انصراف می دهد.

معرفی برج پیزا در ایتالیا

معرفی برج پیزا در ایتالیا

بعد از سـال ها معماری دیگری دو سقف دیگر آن کار می کند ,ولی به علـت انحراف دارا بودن از پایه برج وی هم از ادامه کار کردن آن انصراف می دهد.بعد از گذشت یک قرن معمار دیگری به نام نامپیزانو تهیه برج را به آخر می رساند.

در قبلی شایع شده بود که این برج از ابتدا قرار بوده است که کج ساخته شود,اما تحقیق گـران ثابت کردند که این مساله صحت ندارد.در طول سالهای تهیه این برج با بهره گیری از مصالح های مختلـف کوشش کردند از انحراف زیـادتر این برج ممانعـت گـردد اما کوشش ها بی اثر مانده می باشد.

برج پیزا ایتالیا از سـال ۱۱۷۴ دوسـت داران و گردشگران بیشتری به خود جذب کرده می باشد. این برج با ۸۶۳/۵۵ متر ارتفاع در ۸ طبقه که قطر بیرونی این بنا ۴۸۴/۱۵ متر و قطر داخلی ۳۶۸/۷ متر می باشد.

نخستین طبقه این برج از سنگ‌های مرمر سفیدرنگ در آن به کار رفته است,متخصصین و مهندسین این گونه بیان کرده اند که ۳ متر از پایین بنای این برج نقص دارد که پایین ساخت آن باعث شده است این بنا کج شود.

در حال حاظر و پـس از گذشت جنگ جهانی و ضمناً زلزله های که در این شهر رخ داده است ,این برج فرو ریخته نشده می باشد.

معرفی برج پیزا در ایتالیا

معرفی برج پیزا در ایتالیا

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.