گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۴:۴۵ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
معجزه «آب سبزیجات» در داشتن اندامی متناسب و زیبا

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ اشخاص از روش‌های گوناگونی مثل انجام انواع ورزش‌ها و یوگا، استفاده دارو‌های شیمیایی و گیاهی چربی‌سوز، آب درمانی و آب سبزیجات و میوه‌ها برای لاغری و تناسب اندام استفاده می‌کنند. برای ارزیابی اینکه چه سبزیجاتی می‌توانند در لاغری و تناسب اندام اشخاص […]

چاقی را با آب سبزیجات در نطفه خفه کنید/ معجزه آب سبزیجات در داشتن اندامی متناسب و زیبابه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛

اشخاص از روش‌های گوناگونی مثل انجام انواع ورزش‌ها و یوگا، استفاده دارو‌های شیمیایی و گیاهی چربی‌سوز، آب درمانی و آب سبزیجات و میوه‌ها برای لاغری و تناسب اندام استفاده می‌کنند.

برای ارزیابی اینکه چه سبزیجاتی می‌توانند در لاغری و تناسب اندام اشخاص موثر باشند با حیدر عظمایی محقق و محقق طب سنتی گفت و گو کردیم که در ادامه تفضیل آن را می‌خوانید.

سالادی مفید برای مبارزه با چاقی

حیدر عظمایی محقق و محقق طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ 

چاقی را با آب سبزیجات در نطفه خفه کنید/ معجزه آب سبزیجات در داشتن اندامی متناسب و زیبا

میوه‌های مناسب برای لاغری

وی در مورد میوه‌های مناسب برای لاغری گفته بود: استفاده سیب و گلابی برای مبتلایان به چاقی مفید هست؛ این میوه‌ها سرشار از فیبر می باشند و احساس گرسنگی را از بین می‌برند؛ استفاده از سیب و هویج هم مانع از اشتهای کاذب می‌شود.

چاقی را با آب سبزیجات در نطفه خفه کنید/ معجزه آب سبزیجات در داشتن اندامی متناسب و زیبا

این محقق و محقق طب سنتی در مورد خواص آب گریپ‌فروت اضافه کرد: آب گریپ‌فروت خاصیت چربی‌سوزی دارد و باعث کاهش فشار و قند خون می‌شود، در نتیجه خوب تر هست همراه با عسل استفاده گردد.

چاقی را با آب سبزیجات در نطفه خفه کنید/ معجزه آب سبزیجات در داشتن اندامی متناسب و زیبا

نوشیدنی موثر برای چربی‌سوزی

عظمایی تاکید کرد: کسانی که دچار اضافه وزن و چاقی می باشند باید در لیوان آب جوش ولرم، آب یک عدد لیموترش تازه و یک قاشق غذاخوری عسل را اضافه و این محلول را میل کنند؛ این نوشیدنی خاصیت چربی‌سوزی دارد و اشتها را کنترل می‌کند.

سبزیجاتی که با چاقی مبارزه می‌کنند

وی در مورد سبزیجات مفید برای مبتلایان به چاقی تصریح نمود: کلم‌بروکلی یکی از سبزیجاتی بوده که برای اشخاص چاق مفید هست؛ در کلم‌بروکلی نوعی کربوهیدرات وجود دارد که این کربوهیدرات مدت زمان بسیاری طول می‌کشد تا هضم گردد، در نتیجه این سبزی احساس گرسنگی را سرکوب می‌کند.

این مطلبو از دست ندید!  کتلت گل کلم، آسان و خوشمزه

 

چاقی را با آب سبزیجات در نطفه خفه کنید/ معجزه آب سبزیجات در داشتن اندامی متناسب و زیبا

وی در مورد خواص کرفس گفته بود: این گیاه کم‌کالری هست، در نتیجه استفاده آن علاوه بر افزایش سوخت و ساز بدن باعث دفع آب‌های میان بافتی هم می‌شود.

 

چاقی را با آب سبزیجات در نطفه خفه کنید/ معجزه آب سبزیجات در داشتن اندامی متناسب و زیبا

آب سبزیجات مفید برای لاغری

این محقق و محقق طب سنتی استفاده آب کلم‌بروکلی، اسفناج، کلم‌پیچ، فلفل دلمه‌ای سبز، کرفس و هویج را برای مبتلایان به چاقی موثر دانست و در مورد طرز تهیه آن اضافه کرد: اشخاص دچار این آسیب باید به مقدار دلخواه از هر یک از این سبزیجات را داخل مخلوط‌ کن بریزند و آب آن‌ها را دریافت کنند، پس از آن به آب این سبزیجات قدری آب لیمو‌ترش تازه و چند قطره روغن زیتون اضافه و این نوشیدنی را همه روزه ۲ تا سه لیوان میل کنند.

عظمایی تاکید کرد: استفاده هویج، کدو و شلغم آب‌پز هم کمک شایانی به لاغری می‌کند.

ترکیبی موثر برای لاغری

وی استفاده ماست کم‌چرب بهمراه کدوسبز را برای لاغری مفید دانست و در مورد طرز تهیه آن تصریح نمود: کسانی که دچار اضافه وزن و چاقی می باشند باید در یک پیاله ماست کم‌چرب یک عدد کدوی متوسط را رنده کنند، پس از آن به این ترکیب قدری شوید و گل‌سرخ اضافه و میل کنند.

دمنوشی برای مبارزه با چاقی