گروه: شغل
تاریخ: 17:09 :: 2019/08/14
معاون وزیر صمت: ۴۰۰ واحد صنعتی راکد در کشور احیاء شد

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، سعید زرندی در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در استان قزوین اظهار داشت: حمایت از تولید و اشتغال در کشور با توسعه و تقویت واحدهای صنعتی کوچک و متوسط امکان پذیر است از سوی دیگر این واحدها در مقابل […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، سعید زرندی در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در استان قزوین اظهار داشت: حمایت از تولید و اشتغال در کشور با توسعه و تقویت واحدهای صنعتی کوچک و متوسط امکان پذیر است از سوی دیگر این واحدها در مقابل تحریم ها و مشکلات اقتصادی تاب آوری کمتری دارند از این رو نیاز است تا حمایت های  موردی با حساسیت بیشتری نسبت به این واحدها انجام شود.

وی بیان کرد: بخش قابل توجهی از اشتغال کشور با فعالیت این واحدهای کوچک و متوسط تامین می شود و قطعا مشکلات اقتصادی ایجاد شده برای این واحدهای تولیدی میتواند به اشتغال در کشور نیز خسارت وارد کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: بر همین اساس با اجرای طرح های حمایتی سال گذشته توانستیم بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل را به چرخه تولید بازگردانیم

معاون وزیر صمت: قوانین دست و پا گیر عرصه تولید اصلاح می شودوزیر صمت: دومینوی تعطیلی کارخانه‌ها رخ ندادنابسامانی بازار خودرو وزیر صمت را به مجلس کشاند

زرندی گفت: از این تعداد ۱۳ واحد در استان قزوین واقع شده بود که با اعطای تسهیلات و اقدامات حمایتی با رفع مشکلات توانستند دوباره به چرخه تولید بازگردند.

وی افزود: بررسی مشکلات واحدهای تولیدی راکد و نیمه تعطیل نشان داد که برخی از مواقع مشکلات مدیریتی، مشکلات حقوقی و مسائلی غیر از اقتصاد موجب رکود فعالیت در این واحدها شده است از این رو توجه دولت بر توسعه خوشه های صنعتی معطوف شد چرا که حمایت های موردی و مشاوره ای توسط این خوشه ها به فعالیت صنایع ارائه می گردد و بخشی از مشکلات واحدهای کوچک و متوسط با ایجاد این خوشه های صنعتی مرتفع خواهدشد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر ۴۶۶ خوشه صنعتی در کشور راه اندازی شده است که در تلاشیم با حمایت مسئولین امسال نیز ۴۰ خوشه صنعتی جدید به منظور تقویت تولید و حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط راه اندازی کنیم.

زرندی عنوان کرد: تکمیل طرح های صنعتی نیمه تمام نیز از دیگر اولویت هاست که برای اجرای آن به تلاشی همگانی نیازمند هستیم.

وی گفت: با بررسی های به عمل آمده در استان قزوین ۱ هزار و ۳۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام باقیمانده است که با حمایت مسئولین استانی و کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تکمیل این پروژه ها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: نزدیک به ۲۰۰ واحد صنعتی در استان قزوین نیز امروز در آستانه بهره برداری است که قطعا افتتاح آن میتواند اتفاقات خوبی در عرصه اشتغالزایی در استان قزوین رقم بزند.