گروه: شغل
تاریخ: ۲۳:۰۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
معاون استاندارگلستان: ایجاد ۱۹هزارشغل در سال ۹۶ قیمت بیکاری را تثبیت می کند

محمود ربیعی روز دوشنبه در نشست ستاد اشتغال شهرستان گرگان گفت: این درحالی بوده که برای انجام میزان پایبندی داده شده طبق برش استانی باید فعالیت دستگاه ها ۱۳۰ درصد افزایش یابد.وی با بیان اینکه امروز دولت با ایجاد اشتغال اهتمام در تک رقمی کردن قیمت بیکاری دارد، اضافه کرد: استان گلستان در راستای اشتغال […]

محمود ربیعی روز دوشنبه در نشست ستاد اشتغال شهرستان گرگان گفت: این درحالی بوده که برای انجام میزان پایبندی داده شده طبق برش استانی باید فعالیت دستگاه ها ۱۳۰ درصد افزایش یابد.
وی با بیان اینکه امروز دولت با ایجاد اشتغال اهتمام در تک رقمی کردن قیمت بیکاری دارد، اضافه کرد: استان گلستان در راستای اشتغال در سطح کشور به طور مستمر قیمت دو رقمی داشته و نشان دهنده عقب ماندگی در مبحث ایجاد شغل و اقتصاد هست.
معاون استاندار گلستان برطرف مشکلات را نیازمند معیت بخش خصوصی و دولتی گفته بود و یادآور گردید: میزان ورود بانوان به بازار اکتساب و کار در دولت یازدهم، ۳٫۵ سید عباس حسینی فرماندار گرگان میزان پایبندی ایجاد اشتغال شهرستان را ۴هزار و ۱۰۰ نفر گفته بود و گفت: کل میزان اعتبارات اشتغال استان ۹۶۰ میلیارد ریال هست.
سعید مازندرانی مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گلستان نیز با اشاره به همکاری ۱۱ هزار فارغ‎التحصیل در طرح کارورزی، گفت: از این تعداد کمتر از ۶۵۰ نفر جذب کار شده ‎اند.
وی تعداد اشخاص بیمه شده در سال جاری در سطح استان را ۹ هزار نفر اعلام نمود و گفت: هر واحد صنعتی برای شروع فعالیت باید یک واحد زیست محیطی داشته باشد که ۱۹۰ نفر از این طریق در استان مشغول به کار خواهند گردید.
مدیر کل تعاون، کار رفاه اجتماعی گلستان یادآور گردید: پایبندی بسیج سازندگی در سیستم کاوش یکهزار شغل بود که به سبب هماهنگ نبودن فعالیت های بین دستگاهی، این تعداد میسر نشده هست.
استان گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت در شمال کشور قرار دارد و افزون بر ۴۷ درصد از مردم استان ساکن روستاها می باشند.
بر طبق اعلام مرکز آمارایران قیمت بیکاری در استان گلستان ۱۲٫
۶
۳۰۱۴/۱۶۴۸
خبرنگار: مجید وطن دوست ** انتشار: پری سالارنیا