تاریخ: ۱۶:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
معادن غنی خراسان جنوبی زمینه سرمایه گذاری شایستهی برای شرکت های ترکیه ای است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از اداره کل ارتباطات عمومی استانداری خراسان‌جنوبی به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از اداره کل ارتباطات عمومی استانداری خراسان‌جنوبی محمدمهدی مروج‌الشریعه صبح امروز در ملاقات سرکنسول ترکیه در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از اداره کل ارتباطات عمومی استانداری خراسان‌جنوبی به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از اداره کل ارتباطات عمومی استانداری خراسان‌جنوبی محمدمهدی مروج‌الشریعه صبح امروز در ملاقات سرکنسول ترکیه در ایران گفت: خراسان‌جنوبی برخورداری ظرفیت‌ها و استعدادهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری زیاد شایستهی هست که می‌تواند زمینه‌های همکاری زیاد شایستهی بین این استان و کشور ترکیه باشد.

مروج‌الشریعه وجود چندین نوع گیاه دارویی در استان را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: خراسان‌جنوبی برخورداری وسعت زیاد گستردهی از زغال‌سنگ هست که در بعد کمی و کیفی در کشور و منطقه خاورمیانه بی‌نظیر هست و توان دارد مورد دقت سرمایه‌گذاران ترکیه قرار گیرد.

استاندار خراسان‌جنوبی مرز مشترک با کشور افغانستان و وجود بازارچه مرزی ماهیرود را از دیگر ظرفیت‌های اقتصادی این استان دانست و اضافه کرد: وجود منطقه ویژه اقتصادی در استان و کوشش و برنامه‌ریزی برای برقرار کردن سایر مناطق ویژه مهارتی اقتصادی می‌تواند زمینه شایستهی برای ورود سرمایه‌گذاران و فعالین حوزه اقتصادی از کشور ترکیه در این استان باشد.

استاندار خراسان‌جنوبی احداث شهرک‌های گلخانه‌ای با همکاری سمت ترکیه‌ای را مورد تاکید قرارداد و اضافه کرد: با دقت به استقبالی که از این امر در استان شده، احداث این گلخانه‌ها می‌تواند زمینه همکاری مشترک شایستهی را فراهم نماید.

*هدف از سفر به خراسان‌جنوبی آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی استان است
سرکنسول ترکیه در ایران نیز در این ملاقات، هدف از سفر به خراسان‌جنوبی را آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی این استان دانست و اهتمام کرد: در این سفر راه‌های پیشرفت ارتباطات در حوزه‌های متفاوت را ارزیابی خواهیم کرد.

مهمت دوغان با اظهار اینکه استان‌های شرقی ایران من جمله خراسان‌جنوبی برخورداری ظرفیت‌های اقتصادی زیاد شایستهی می باشند، دنبال کرد: مایل به پیشرفت همکاری‌ها در زمینه صنعت ها، معادن و گردشگری با خراسان‌جنوبی هستیم.

وی با اظهار اینکه شرکت های ترکیه‌ای را از وجود گیاهان دارویی در این استان باخبر خواهم کرد، اضافه کرد: در مورد سرمایه‌گذاری در حوزه زغال‌سنگ و مواد معدنی نیز شرکت‌های ترکیه‌ای را ترغیب خواهیم نمود تا در این استان اموری ضروری را انجام دهند.

سرکنسول ترکیه در ایران دنبال کرد: در برنامه کاری که با وزارت خارجه تنظیم شده هست می خواهیم ظرفیت‌های گردشگری استان‌های خراسان‌شمالی ،جنوبی و رضوی را به گردشگران ترکیه‌ای ارائه کنیم تا زمینه‌های ورود آن‌ها به این استان فراهم شود.