تاریخ: 13:00 :: 2019/07/23

محمد حسین نوری زاده رئیس اداره منابع طبیعی استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  گفت: برداشت غیر اصولی و بی رویه از معادنی که در حاشیه روستاها فعالیت می کنند باعث تخریب مراتع باغ ها، زمین های کشاورزی، قنوات و نارضایتی مردم روستاه در استان شده است. وی افزود: بعضی از […]

محمد حسین نوری زاده رئیس اداره منابع طبیعی استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  گفت: برداشت غیر اصولی و بی رویه از معادنی که در حاشیه روستاها فعالیت می کنند باعث تخریب مراتع باغ ها، زمین های کشاورزی، قنوات و نارضایتی مردم روستاه در استان شده است.

وی افزود: بعضی از این معادن با ایجاد کارگاه های سنگ شکن و ایجاد گرد و غبار تاکنون زیان زیادی به دامداران وارد کرده اند.

نوری زاده گفت: بر اساس قانون، از مجموع حقوق دولتی واریز شده معادن باید ۲۰ درصد آن به استان برگردد و صرف زیر ساخت‌ها و آبادانی روستا‌ها و مناطق هم جوار معدن شود.

استان یزد با دارا بودن بیش از ۵۰۰ معدن فعال و بیش از ۱۰ میلیارد تن مواد معدنی بعد از کرمان در رتبه دوم ذخایر معدنی کشور قرار دارد.

دربخش معدن در استان یزد در حدود دوازده هزار نفر مشغول بکار هستند و استان یزد با استخراج سالیانه ۶۱ میلیون تن انواع مواد معدنی و تامین نیمی از خوراک واحد‌های معدنی کشور لقب دومین استان معدن خیز کشور را به خود اختصاص داده است.