مصرف لوازم آرایشی در ایران بیش از عرف بین المللی است / ایران بازار بزرگ مصرف لوازم آرایشی متفرقه

0
اشتراک

مصرف لوازم آرایشی در ایران بیش از عرف بین المللی است / ایران بازار بزرگ مصرف لوازم آرایشی متفرقه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مرتضی خاتمی در گفتگو با خبرنگار ۸دی، از ورود و مصرف بیش از حد لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور انتقاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه ایران تبدیل به بازار بزرگ مصرف برای لوازم آرایشی متفرقه شده است.

وی با بیان اینکه طبق آمارهای موجود، در ایران بیش از میانگین جهانی لوازم آرایشی استفاده می شود، افزود: اگر لوازم آرایش مطمئن هم باشند مصرف جامعه ما بیش از عرف بین المللی است.

نماینده مردم ایجرود و ماه نشان در مجلس شورای اسلامی نقش رسانه های جمعی را برای اطلاع رسانی از مضرات مواد آرایشی و بهداشتی مهم برشمرد و گفت: استفاده از لوازم آرایشی نگاه روشنگرانه مطبوعات و رسانه های جمعی را می طلبد تا به مردم واقعیت ها و مضرات این نوع لوازم اطلاع رسانی شود.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به آثار سوء لوازم آرایشی اشاره داشت و اظهار کرد: اول اینکه ترکیبات شیمیایی است که آثار سوء دارند و ثانیا مواد متفرقه هستند که این هم مزید بر علت است و بر مضرات این محصولات می افزاید.

خاتمی میزان مصرف بالای لوازم آرایشی در جامعه را غیر عادی توصیف کرد و گفت: مصرف این مقدار از لوازم آرایشی در کشور غیر عادی است و نیاز به اطلاع رسانی کلی برای جلوگیری از افزایش آسیب های بهداشتی دارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.