تاریخ: ۱۵:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
مصرف بسیار نمک از دلائل موثر بر بسیار شدن فشار خون است

وی با اظهار اینکه سدیم دریافتی بدن از مسیر نمک تهیه می گردد، اضافه کرد: میزان استفاده هر روز نمک برای کارکرد انقباضات عضلانی، جابه جایی پیام های عصبی، سوخت و ساز بدن و غلظت خون ضروری و ضروری هست. مفاخری متذکر گردید: از آنجا که در تولید و فرآوری مراجع غذایی استفادهی مثل پنیر، […]

وی با اظهار اینکه سدیم دریافتی بدن از مسیر نمک تهیه می گردد، اضافه کرد: میزان استفاده هر روز نمک برای کارکرد انقباضات عضلانی، جابه جایی پیام های عصبی، سوخت و ساز بدن و غلظت خون ضروری و ضروری هست.
مفاخری متذکر گردید: از آنجا که در تولید و فرآوری مراجع غذایی استفادهی مثل پنیر، رب گوجه فرنگی، نوع ها سس ها و فست فودها مقادیری نمک بکارگیری می گردد در همین زمینه برای کم شدن فشار خون ضروری هست میزان نمک دریافتی بدن کم شدن یابد.

مشاور تغذیه بیمارستان توحید سنندج اضافه کرد: برای جلوگیری از استفاده اکثر از حد نمک، نمکدان از سفره غذا ضروری هست حذف گردد با این اطمینان که هر غذایی که هر روز استفاده می کنیم در بر دارنده قدری نمک هست.
مفاخری با اشاره به اینکه در غذاهای استفادهی ما در فاز فرآوری و تولید مقادیری نمک بکارگیری می گردد، گفت: قبل از استفاده هر نوع مواد غذایی برچسب آن را بخوانیم تا از میزان نمک موجود در آن باخبر شویم.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت «مِشه سویی» در دامنه کوه اسپیناس

خبرنگار: شیوا اردلان منش ** انتشار یافتن: مجید سلیمانی
۷۳۵۲/۹۱۰۲