گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۱۲ :: ۱۳۹۸/۰۱/۱۵

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار دانشگاه  خبرگزاری دانشجو از بجنورد، سیل اخیر در برخی از استان‌های کشور از جمله لرستان و خوزستان باعث شده برخی از راه‌های ارتباطی این دو استان با شهر‌های اطراف قطع شده و یا وسیله نقلیه برای جابجایی مسافران یافت نشود. اینک در آستانه پایان تعطیلات و شروع دوباره کلاس‌های […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار دانشگاه  خبرگزاری دانشجو از بجنورد، سیل اخیر در برخی از استان‌های کشور از جمله لرستان و خوزستان باعث شده برخی از راه‌های ارتباطی این دو استان با شهر‌های اطراف قطع شده و یا وسیله نقلیه برای جابجایی مسافران یافت نشود. اینک در آستانه پایان تعطیلات و شروع دوباره کلاس‌های دانشگاه هستیم و دانشجویان ساکن در لرستان و خوزستان برای جابجایی با مشکل مواجه شده اند.

در این شرایط ترمینال‌ها تاکنون از ارائه بلیط به مسافران برای حرکت به سمت تهران ممانعت به عمل آورده اند و به این دلیل دانشجویانی که باید ابتدای هفته آتی خود را به استان‌های شرقی کشور برسانند با مشکل مواجه اند.

احسان حسینی، دانشجوی ساکن استان لرستان که مشغول به تحصیل در دانشگاه دانشگاه بجنورد است در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: با توجه به محتاج بودن خانواده‌های سیل زده به کمک و بسته بودن راه‌های مواصلاتی استان، امکان جابجایی از استان به تهران وجود ندارد.

حسینی ادامه داد: ما مجبوریم تا زمان شروع به کار وسیله‌های نقلیه صبر کنیم و به این دلیل ممکن است برخی کلاس‌ها را از دست بدهیم.

این مطلبو از دست ندید!  بلیت مدیرعامل پرسپولیس به استانبول باطل شد

این دانشجو در پایان بیان داشت: از معاونت آموزشی دانشگاه در خواست همکاری جهت تاخیر در حضور دانشجویان در کلاس‌ها را داریم.

یکی دیگر از دانشجویان لرستانی دانشگاه بجنورد نیز در این باره گفت: متاسفانه سیل اخیر آسیب‌های زیادی را به استان وارد کرد و از این رو آسیب‌های مادی و روحی زیادی بر اهالی استان وارد شده است.

وی افزود: جدای از این آسیب‌ها به زودی دانشگاه‌ها دایر می‌شود و ما باید خود را به خراسان شمالی برسانیم، اما فعلا اتوبوسی به سمت تهران حرکت نمی‌کند.

این دانشجو در پایان ضمن درخواست از مسئولان دولتی برای عادی سازی شرایط، از مسئولان دانشگاه نیز درخواستی داشت و در این باره گفت: مسئولان دانشگاه باید ما را درک کنند. امیدواریم دانشگاه برای دانشجویان استان‌های سیل زده امتیازات ویژه‌ای را فراهم کند تا دغدغه حضور به موقع در دانشگاه را نداشته باشیم.

حال باید دید مسئولان دانشگاه‌های خراسان شمالی برای دانشجویان استان‌های خوزستان و به خصوص لرستان تمهیداتی را در نظر می‌گیرند؟ مشکل دانشجویان لرستانی برای حضور در دانشگاه‌های شرق کشور/ وسیله نقلیه موجود نیست؛ دانشگاه‌ها همکاری کنند مشکل دانشجویان لرستانی برای حضور در دانشگاه‌های شرق کشور/ وسیله نقلیه موجود نیست؛ دانشگاه‌ها همکاری کنند