تاریخ: ۱۸:۲۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹

وی با اشاره به اینکه در زلزله کرمانشاه مردم بصورت خودجوش در مساعدت به هموطنان خود کارهای مطلوبی را انجام دادند، اضافه کرد: این امر باعث گردید آمار زنان اهداکننده خون از پنج درصد به ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. آ    وی با اشاره به اینکه امروزاین ارگان با عنوان ارگان جلب همکاری زنان […]

وی با اشاره به اینکه در زلزله کرمانشاه مردم بصورت خودجوش در مساعدت به هموطنان خود کارهای مطلوبی را انجام دادند، اضافه کرد: این امر باعث گردید آمار زنان اهداکننده خون از پنج درصد به ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

آ

   وی با اشاره به اینکه امروزاین ارگان با عنوان ارگان جلب همکاری زنان در ترکیه اسم گرفته هست، گفت: از این سال تا هم حالا در ترکیه اگر زلزله ای رخ دهد این ارگان اقدام به استقرار چادرهای مخصوص زنان و عرضه خدمات به آنان می کنند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کردستان با اظهار اینکه در سانحه زلزله کرمانشاه نیز زنان استان کردستان بصورت خودجوش مساعدت های مطلوبی را به زلزله زدگان عرضه دادند، بیان کرد: در حرکت خودجوش زنان، جوانان، اقشار متفاوت مساعدت های فراوانی را برای زلزله زدگان جمع آوری کردند.

 آ  آژیر در ادامه با اهتمام بر ضرورت دقت به تاب آوری خانواده ها گفت:  کانون تاب آوری خانواده ها ضروری هست خانم ها باشند چراکه خانم ها نشان داده اند به طور مستمر در خانواده بعنوان سفیر عمل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ضروری هست زنان را کانون تمام کارگاه های تعلیمی قرار داد، بیان کرد: تعلیم یک خانم به مفهومی یک خانواده و در دستاورد یک جامعه تحت تعلیم قرار می گیرند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کردستان اضافه کرد: بانک خون بند ناف به مفهومی ذخیره سازی تندرستی هست و خانم ها توان دارند در آگاه سازی جامعه نسبت به این امر کوشش کنند.