تاریخ: ۱۲:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
مسیرهای جدید پروازی محور رایزنی شرکت‌های هواپیمایی ازبک و قرقیز

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، وزارت امور خارجه قرقیزستان از برگزاری نشست دو جانبه شرکت‌های هواپیمایی ازبک و قرقیز در شهر «تاشکند» با هدف راه‌اندازی مسیرهای جدید پروازهای بین این ۲ کشور خبر داد. «گول‌میره عبدرالی‌اوا»، معاون وزیر حمل و نقل و راه قرقیزستان سرپرستی هئیت قرقیزی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، وزارت امور خارجه قرقیزستان از برگزاری نشست دو جانبه شرکت‌های هواپیمایی ازبک و قرقیز در شهر «تاشکند» با هدف راه‌اندازی مسیرهای جدید پروازهای بین این ۲ کشور خبر داد.

«گول‌میره عبدرالی‌اوا»، معاون وزیر حمل و نقل و راه قرقیزستان سرپرستی هئیت قرقیزی در تاشکند را به عهده داشت.

در این نشست طرفین مسئله راه‌اندازی پروازهای جدید از شهرهای مختلف ازبکستان به فرودگاه بین المللی «ایسیک-کول»، آکریدیته نمایندگی‌های شرکت‌های هواپیمایی قرقیزی در ازبکستان و همچنین مسائل مربوط به انجام پروازها و گسترش جغرافیایی پروازهای آن را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

همچنین طرفین در این مذاکرات در حوزه تبادل تجربه در حوزه تأمین امنیت هوایی، مدر‌سازی سیستم آموزشی هواپیمایی و آماده‌سازی کادرها به توافقاتی رسیدند.

گفتنی است که در ۴ جولای سال جاری نخستین هواپیمایی ازبکی پس از ۱۰ سال در استان «ایسیک-کول» قرقیزستان به زمین نشست.

این مطلبو از دست ندید!  مراقب قارچ های سمی باشید، مرگ در یک قدمی شماست

در استان ایسیک-کول دریاچه‌ای به همین نام قرار دارد که در میان کوه‌های سلسله «تیان شیان» قرار دارد. تعدادی زیادی از شهروندان قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان و روسیه سالانه در ساحل این دریاچه استراحت می‌کنند.