گروه: بازار
تاریخ: ۱۴:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
مستند «خفه خون» صدای دادخواهی کارگران شرکت آلومینیوم المهدی است/ به بهانه کوچک‌سازی دولت چوب حراج به مایملک ملت زده‌شد

سردارآبادی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو با اشاره به لغو متوالی اکران مستند«خفه‌خون» گفت: مگر مستند خفه خون چه مسایلی را بیان می‌کند که مسئولان دولتی و غیر دولتی با فشار دو مرتبه اکران آن را در بندرعباس لغو کرده‌اند؟ آیا جز صدای اعتراض و داد خواهی کارگران شرکت آلومینیوم المهدی و اعتراض […]

سردارآبادی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو با اشاره به لغو متوالی اکران مستند«خفه‌خون» گفت: مگر مستند خفه خون چه مسایلی را بیان می‌کند که مسئولان دولتی و غیر دولتی با فشار دو مرتبه اکران آن را در بندرعباس لغو کرده‌اند؟ آیا جز صدای اعتراض و داد خواهی کارگران شرکت آلومینیوم المهدی و اعتراض به نحوه واگذاری شرکت است؟ مسئله دیگر این است که چرا صدای تظلم خواهی کارگران را خفه می‌کنند؟

 

وی با بیان اینکه صدا و سیمای استان هرمزگان دادخواهی این آمران به معروف و ناهیان از منکر را پخش نکرده است گفت: حال یک مستند ساز سعی کرده که فریاد مبارزه با فساد فقر و تعیض را بانگ بزند. این مستند وضع موجود را بیان می‌کند و مطالبه اصلاح دارد.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: از این‌ها که بگذریم در مستند چیزی جز صحبت‌های مسئولان شهر و امام جمعه نیست. صحبت‌هایی که علنی مطرح شده است. پس چرا باید مسئولان بترسند و اکران‌ها را لغو کنند؟

سردارآبادی افزود: وقتی در اکران خصوصی این مستند، رفتار و واکنش مسولان با کارگران و سرمایه دار را دیدم به یاد این جمله امام خمینی افتادم که فرمودند: «خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار شوند. معاذالله که این با سیره و روش انبیا و امیرالمؤمنین و ائمه معصومین – علیهم السلام – سازگار نیست»

وی بیان کرد: باید رئیس سازمان خصوصی سازی، وزیر اقتصاد و سازمان بازرسی پاسخ گویی این واگذاری باشند. این طور به نظر می‌رسد که به بهانه کوچک سازی دولت چوب حراج به مایلمک ملت زده شده است.

برچسب ها: