گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شبستان نوشت: سوسن حسن عبدالله، داور صحت حفظ از یمن درباره برگزاری سطوح مختلف مسابقات قرآن عنوان کرد: این مسابقات از بهترین تجربه‌ها بود و برگزاری در زمینه‌ها و سنین مختلف و از همه کشورها جزء بهترین رویدادهایی بود که اتفاق افتاد و دعوت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شبستان نوشت: سوسن حسن عبدالله، داور صحت حفظ از یمن درباره برگزاری سطوح مختلف مسابقات قرآن عنوان کرد: این مسابقات از بهترین تجربه‌ها بود و برگزاری در زمینه‌ها و سنین مختلف و از همه کشورها جزء بهترین رویدادهایی بود که اتفاق افتاد و دعوت از همه طوایف و کشورها و به ویژه ادیان برای این مسابقات کاری موفق به شمار می‌آید.
وی درباره تفاوت آیین‌نامه مسابقات ایران با دیگر کشورها عنوان کرد: در این باره نکته‌ای را با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی، رئیس سازمان اوقاف در میان گذاشتم که درباره فرم‌های جدید داوری بود و از قبل با آن آشنایی داشتم و وقتی متسابق در حال قرائت است، به دلیل بارم‌بندی که در فرم است حقش از بین نمی‌رود. امیدوارم که همین فرم داوری و شیوه برگزاری را بتوانم به کشور خودم انتقال دهم تا در یمن هم استفاده شود.
عبدالله با بیان اینکه برگزاری مسابقات سبب وحدت جهان اسلام خواهد شد، افزود: ایران با این اقدام جامعه قرآنی و وحدت قرآنی را دوباره در میان کشورها احیا کرد. قرائت قرآن سبب می‌شود که فرهنگ موجود در قرآن به زندگی مسلمانان برگردد و افراد آن را در زندگی خود پیاده کنند و از هم کشورها در اینجا جمع شوند که این اقدام معنای شعار «یک کتاب، یک امت» است.
وی که برای نخستین بار در مسابقات ایران به داوری پرداخته است، گفت: در کشورهای واقع در منطقه خلیج فارس چندین بار داوری کرده‌ام. کشور ایران باعث شد که همه کشورهای مختلف جمع شوند؛ این اقدام را در مسابقات دیگر کشورها نمی‌بینیم، به طوری که رویدادها به یک گروه و طایفه محدود می‌شود. این اقدام یک امانت شرعی است که وقتی به کشورم برگردم اعلام می‌کنم که ایران همه طوایف از کشورهای مختلف را می‌پذیرد.
این داور قرآنی ادامه داد: متسابقین و داوران از اینکه به ایران بیایند هراس داشتند که مبادا برای آنان اتفاقی بیفتد و این موضوع را در نشست نیز اعلام کردند؛ چرا که ایران را یک کشور تروریستی که با دیگر کشورها مخالف است معرفی کرده بودند. مردم دیگر کشورها اسم ایران با بدی به زبان می‌آورند و مردم این کشور را به جهانیان بد شناسانده‌اند. ولی با حضور در این کشور فهمیدیم که مردم ایران بسیار مهمان‌نواز هستند و این اقدام حسنه‌ای برای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری خواهد بود.
سوسن عبدالله پژوهشگر قرآنی بوده و چند کتاب درباره قرآن چاپ کرده است. وی همچنین یکی از داوران بزرگ کشور یمن است که ریاست یکی از موسسات قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه یمن را برعهده دارد و در چند کنفرانس قرآنی در ایران شرکت کرده است.