گروه: شغل
تاریخ: ۱۷:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، ابوالحسن نائینی ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، با اعلام اینکه در استان قزوین ۴ دانشگاه دولتی وجود دارد، گفت: در مجموع دانشگاه‌های دولتی استان دربردارنده دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی(ره)، فرهنگیان، فنی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، ابوالحسن نائینی ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، با اعلام اینکه در استان قزوین ۴ دانشگاه دولتی وجود دارد، گفت: در مجموع دانشگاه‌های دولتی استان دربردارنده دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی(ره)، فرهنگیان، فنی و حرفه‌ای و آموزشکده فنی بوئین‌زهرا تعداد ۱۶ هزار و ۶۹۰ هزار دانشجو در حال تحصیل می باشند.
نائینی اضافه کرد: تعداد دانشجوهای استان در ۲۳ دانشگاه غیرانتفاعی ۲۷ هزار، ۸ دانشگاه پیام نور ۱۰ هزار و ۲۹۰ دانشجو، ۳ واحد دانشگاه آزاد اسلامی ۳۵ هزار و ۱۷۵ نفر و ۱۷ مورد دانشگاه علمی- کاربردی تعداد ۹ هزار و ۲۵۳ دانشجو هست که در حال تحصیل می باشند.
وی با اظهار اینکه در مجموع حدود ۱۰۷ هزار دانشجو در ۵۵ دانشگاه استان قزوین در حال تحصیل می باشند، گفت: از دیدگاه علمی، پژوهشی، فن‌آوری و تحقیقاتی در سال‌های موخر حرکت‌های مطلوبی در استان شده که رو به رشد هست.
این مسئول تبیین کرد: کار پژوهشی زمان‌بر هست و فوری نمی‌توان به نتیجه برسد بنابراین لازم هست اقدامات پژوهشی را به سمت کاربردی کردن سوق داده تا با کاوش مشکلات استان و کشور به سمت حل آن حرکت دهیم.
ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اعلام نمود: حرکت‌های مطلوبی در استان در این زمینه انجام‌شده و می‌توان گفت دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در عرصه تحقیق و پژوهش و مقالات isi داشته هست.
وی اشاره‌ای به تعداد مقالات isi در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) داشت و گفته بود: در سال گذشته در حدود ۲۳۰ عنوان مقاله از طریق اساتید و اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه تولیدشده هست که در قیاس با سال قبل از آن از رشد ۳۵ درصدی حکایت دارد.

ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با اشاره به میزان تولید علم در دانشگاه‌های استان افزود: بعضی از تحقیقات بنیادین هست که برای توسعه علم ضروری و بنیادی هست، ولی بعضی تحقیقات نیز لازم هست رویه کاربردی دارا باشد بنابراین لازم هست در این تحقیقات و پژوهش‌ها مشکلات استان من جمله فرونشست زمین، مشکل کم‌آبی و خشک‌سالی در فرمان کار قرار بگیرد.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در انتهاء با اهتمام بر اینکه کوشش می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان شتاب لازم به رشد علم در استان ایجاد گردد، گفته بود: زمینه‌های لازم برای ارتقاء جایگاه علمی استان انجام‌شده و امید داریم در آینده رشد خوب تری را برای دانشگاه‌های استان متصور شویم.