گروه: بلیط
تاریخ: ۱۱:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
«مزا مزا» با فضای طنز، بیننده را جذب می کند

سیروس همتی بازیگر نویسنده و کارگردان نمایش «مزا مزا» در صحبت با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛در مورد ایده و طرح نمایش «مزا مزا» گفت: در واقع قصد مطرح کردن فضایی را داشتم که در آن یک اتفاق کوچک منتج به یک مصیبت می‌شود. وی با بیان اینکه خواندن چند نمایش نامه و […]

«مزا مزا» با فضای طنز، مخاطب را جذب می‌کندسیروس همتی بازیگر نویسنده و کارگردان نمایش «مزا مزا» در صحبت با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛در مورد ایده و طرح نمایش «مزا مزا» گفت: در واقع قصد مطرح کردن فضایی را داشتم که در آن یک اتفاق کوچک منتج به یک مصیبت می‌شود.

وی با بیان اینکه خواندن چند نمایش نامه و بهره گرفتن از چند داستان و اتفاق موجب گردید تا این طرح به سادگی به ذهنم برسد، گفته بود:در این طرح یک تماشاگری بلند شده و نسبت به دیرکرد در اجرای نمایش اعتراض می‌کند و همین مبحث موجب اتفاق‌ها می‌شود.

همتی در مورد تبلیغات و استقبال هنر دوستان از نمایش «مزا مزا» گفته بود: استقبال از نمایش به پیشینه کاری هنرمندان و کار‌های سابق آن‌ها برمی‌گردد و قسمتی از آن هم ذی ربط به قصه نمایش نامه هست. نمایش نامه «مزا مزا» فضایی طنز دارد و هر شخصی که قصه آن را می‌شنود به آن جذب می‌شود.

وی دنبال کرد: علاوه بر این‌ها می‌توان نام نمایش نامه، تبلیغات اعضای گروه نمایش را بخشی از فاکتور‌هایی برای استقبال مخاطب های دانست. برای مثال ما در گروه ۲۵ نفری نمایش «مزا مزا» هم تبلیغات فیزیکی اشخاص گروه را داریم و هم از پوسترها، بروشور‌ها برای تبلیغات استفاده می‌کنیم و از دید من گروهی پیروز هست که حواس همه اعضای گروه به کار خود باشد.

این مطلبو از دست ندید!  لیگ ملت‌های والیبال ـ ارومیه‌| نحوه بلیت‌فروشی به ضعف هیئت والیبال آذربایجان غربی برمی‌گردد

وی در مورد گران شدن بلیت بعضی از نمایش‌های موخر گفت: این نمایش‌ها از گروه‌های بزرگ ارکستر، گروهی از بازیگران مطرح، گروه‌های طراح صحنه و… برای مثال در تئاتر‌های بزرگ حدود ۱۷۰ نفر و در تئاتری مثل «مزا مزا» ۲۵ نفر بخشی از گروه نمایش می باشند که باید تناسبی از نظر هزینه بلیت میان آن‌ها وجود داشته باشد و البته این چنین تئاتر‌ها شرایط خاص خود را دارند که باید آن را فهم کرد.

همتی در مورد فعالیت‌های آتی خود در راستای تئاتر گفت: در حال حاضر منحصرا به اجرای تئاتر «مزا مزا» فکر می‌کنم تا این کار را آبرومند به درنهایت برسانم.

خلاصه‌ای از نمایش: