تاریخ: ۱۲:۳۰ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ افشین اکبری در صحبت با صبح توس؛ گفت: در مدل های اعلام گردیده مشکل خاصی در طرح ریجستری وجود ندارد.   وی اضافه کرد: در طرح ریجستری چنانچه جنسی بخواهد قانونی خریداری گردد بایستی عارضه ها قانونی دولت پرداخت را بپردازد؛ چراکه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ افشین اکبری در صحبت با صبح توس؛ گفت: در مدل های اعلام گردیده مشکل خاصی در طرح ریجستری وجود ندارد.

 

وی اضافه کرد: در طرح ریجستری چنانچه جنسی بخواهد قانونی خریداری گردد بایستی عارضه ها قانونی دولت پرداخت را بپردازد؛ چراکه تقریبا ۱۵ درصد بین کالای قاچاق و کالای قانونی اختلاف نرخ وجود دارد که این مبحث طبق تعرفه های دولتی هست.

 

رئیس اتحادیه تلفن همراه مشهد گفت: عددی را که دولت تحت عنوان مالیات بر اعتبار افزوده و عارضه ها ورودی گمرک دریافت می کند نزدیک به ۱۵ درصد هست که در برندهای اعلام گردیده در طرح ریجستری اعمال می گردد.

 

 

اکبری تأکید کرد: طبق این طرح، تلفن همراه ها در شبکه شناسایی می گردند و شبکه رهگیری از زمان ورود تلفن همراه به کشور تماما مشخص هست و چنانچه در شبکه شناسایی نشود خود بخود رابطه تلفن همراه قطع می گردد.

 

 

صفر شدن آمار دزدیدن تلفن همراه با اجرای صحیح طرح ریجستری

 

وی با اظهار اینکه اگر طرح ریجستری بدرستی صورت پذیرد آمار دزدیدن تلفن همراه به صفر خواهد رسید، اضافه کرد: تلفن همراه های تقلبی و تلفن همراه های چینی بدون برند به سبب اینکه مجوز ورود ندارند و آی ام ای آنان فعال نمی توان شاهد تلفن همراه های بی کیفیت چینی و تقلبی در بازار نخواهیم بود.

 

رئیس اتحادیه تلفن همراه مشهد امواج تلفن همراه های تلفن همراه چینی را بالا و بدون نرمال دانست و افزود: باتوجه به نداشتن خدمات بعد از فروش، دیگر شاهد معامله این مورد ها نیز نخواهیم بود.

 

وی اضافه کرد: تلفن همراه هایی که تحت عنوان «ری پک» و ریفرش در حال وارد شدن می باشند نیز متوقف شده و به شکلی سالم سازی خوبی در بازار به وقوع می پیوندد به سبب اینکه سازمان قوانین آی ام ای هایی را تشریح می کند که دارای نرمال باشد در حالیکه پیشتر این مبحث وجود نداشت.

 

اکبری با اشاره به این مطلب که یکی از لزوم های وارداتِ قانونی، داشتن خدمات بعد از فروش مناسب هست، گفت: نرخ ها تقسیم به قاچاق و غیر قاچاق نمی توان، در نتیجه در سطح ارائه، نرخ نیز مدیریت می گردد تا از چندگانگی نرخ هم خارح شویم.