گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
«مرگ بر آمریکا»یک فرهنگ هست/ اعتقادات ما دژی محکم در مقابل ترفندهای دشمن است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح رابر ریاست شورای سازگاری تبلیغات اسلامی استان کرمان  در نشست شورای  فرهنگی شهرستان رابر درکنار عرض تسلیت ایام آخر ماه صفر،رحلت پیامبر (ص)،  شهادت  کریم اهل بیت امام مجتبی(ع) و شهید شدن ثامن الحجج (ع)گفت: ما خاطرات بسیاری از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح رابر ریاست شورای سازگاری تبلیغات اسلامی استان کرمان  در نشست شورای  فرهنگی شهرستان رابر درکنار عرض تسلیت ایام آخر ماه صفر،رحلت پیامبر (ص)،  شهادت  کریم اهل بیت امام مجتبی(ع) و شهید شدن ثامن الحجج (ع)گفت: ما خاطرات بسیاری از مردم  شهرستان را چه  در سالهای اول انقلاب  و پس از ان داریم، مردم و جوانان رابر جزو نیروهای خط  شکن و ولایی و کارآمد نبرد بودند و سرآمد آنان حاج  قاسم سلیمانی که مایه افتخار می باشند.

مهدی صدفی با اظهار اینکه درهر جامعه و کشوری روزهایی به عنوان روزهای پایدار و تاریخی با نگاه و اندیشه خودشان ثبت و ضبط می کنند بیان کرد: در  نظام جمهوری اسلامی ایران یک  نگاه اعتقادی در مناسبت  های ملی و دینی علاوه بر نگاه ملی تمام جوامع وجود دارد که دشمن این اعتقادات را هدف قرار داده هست.

رئیس شورای سازگاری تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به آیه چهارم سوره مبارکه ابراهیم گفت: در این آیه خدا متعال به حضرت موسی (ع)  وسیله هدایت را با تذکر دادن مشخص کردند به روزهای که ما شاهد  تجلی قدرت خدا هستیم این همان عنایت خاص و ویژه هست.

اجتماعات ملت ایران به اندازه بمب اتم مساعدت رسان است

رئیس شورای سازگاری تبلیغات اسلامی استان کرمان با اهمیت ترین کارکردهای مناسبت های ملی و دینی را همبستگی همان وحدت کلمه مقام  معظم رهبری، قوی کردن بنیه معنوی، افزایش وجاهت نظام جمهوری اسلامی ایران، قوی کردن بنیه دفاعی این ملت خواند و گفت: حاضر بودن پر رنگ مردم در اجتماعات با همان نگاه اعتقادی نه تشریفاتی، امروزه بسیاری از ترفند ها و دشمنی ها نبرد سخت و نرم  را خنثی و گره ها را می گشاید و این نشان ازپایبندی مردم به نظام انقلاب و ولایت دارد.

مهدی صدفی اضافه کرد: ترویج فرهنگ دینی و انقلابی، دشمن شناسی، استکبار ستیزی و این آگاهی قسمتی و بصیرت افزایی از همین اجتماعات داریم .

وی کسانی را که ۹ دی را روز سیاسی و جناحی  می دانند کودن خواند و گفت: هدف فتنه ۸۸  براندازی  نظام جمهوری اسلامی ایران بود و این روز۹ دی ضروری هست پایدار باشد نه به عنوان یک شعار و روند تبلیغی لکن یک روزی که می توان به عنوان دروس و عبرتهای عاشورا همانند با همان، دروس و عبرت ها از این روند داشته باشیم  که ما را در دفاع از نظام  و ملت مساعدت باشد.

وی با اهتمام بر اینکه  امروزمردم و جوان ما  امامشان را  فراموش نکنند اضافه کرد:  از صدر اسلام تا کنون  هر اتفاق نامطلوبی علامت این بوده که مردم امام  را گم و فراموش  کردند و مسیرشان را  کج  رفتند، ضروری هست دشمنان خارجی، داخلی  و منسوب  در اطرافمان  را  بشناسند .

رئیس شورای سازگاری تبلیغات اسلامی استان کرمان ازبد عهدی های ایالات متحده و جریان  عربستان سعد حریری در هفته اخیر  را توطئه بر علیه  کشور ایران دانست و گفت : آغاز این توطئه از انجاست همانطور که آغاز داعش ازآنجا بود.

صدفی با اظهار اینکه فتنه های دشمن  را از اول انقلاب تا به امروز ملت ایران داشته اضافه کرد:  ظهور امام وقت (علیه السلام ) ریشه  فتنه را در عالم برچیند.

رئیس شورای سازگاری تبلیغات اسلامی استان کرمان با اهتمام بر تببین ماجرا ۹ دی که امامان ، راهمان و مسیرمان را بشناسیم  و اینکه دشمنان درونی و خارجی  را بشناسیم گفت: بعد ۳۹ سال از انقلاب مردم  با تمام ترفند ها و توطئه های دشمن با وجود  مشکلات، همان طور پایبند به دین و آرمان های امام و انقلاب می باشند و با فرا نیل سالروز نهم دی ماه ، روز تجدید میثاق و بیعت مجدد با ولایت حماسه ای پایدار خلق خواهند کرد.

وی بااشاره به تقارن  دهه  فجر با ایام فاطمیه گفت:  امسال مراسم سی و نهمین  سالگرد انقلاب مقارن با ایام فاطمیه که ضروری هست از این مجال جهت تببین برکات و دستآوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران بکارگیری کنیم به چه علت که  یکی از توطئه دشمن جلوه گری ناکارآمدی  نظام دینی و ولایی با هر وسیله ای خواهد بود.

وی با اظهار نوع رویکرد ما در مناسبت های ملی و دینی گفت: اولین  رویکرد مدیران ودستگاه های اعمالی از جانب مردم شدن برنامه هاست، اهتمام رهبر انقلاب بر از جانب مردم شدن  فعالیت ها هست و مدیران فرهنگی از دولتی شدن مناسبت های فرهنگی پرهیز  کنند لکن دستگاه دولتی  و اعمالی کمک  و بستر را برای  حاضر بودن مردم  فرآهم سازند.

رئیس شورای سازگاری تبلیغات اسلامی استان کرمان  نوع دوم رویکرد را مؤثری گذاری دانست و اضافه کرد:  آمار مراسمات  و مناسبت ها زیاد بالاست ولی محتوا و  تأثیر گذاری آن پایین هست برپایه فرموده مقام معظم رهبری  امور ضروری هست  عالمانه و هنرمندانه  باشد.

صدفی با کاوش فیلم های مراسمات شهرستان رابر، علارغم مشکلات و کم بودن ها  که وجود دارد  آن  جوش و خروش و حالت انقلابی دارد،  قدردانی کرد و گفت : مراسمات رابر قلبی هست و آن وحدت و پشتیبانی ها  وجود دارد رابر شهر انقلابی و رزمنده هاست .

امام جمعه رابر نیز در این جلسه  با بیان  اینکه در رابر مردمانش رساله  حضرت امام را در منزل داشتند و از امام  تقلید می کردند  اضافه کرد: شاید در پایتخت  امام  هم نمی شناختند در رابر رساله  امام  در منزل ها وجود داشت و  جرقه انقلاب این مردم می زدند.

حجت الاسلام صادقی گفت: سال ها از انقلاب میگذرد و طیف، جناح و گروه احزاب مانع حاضر بودن مردم  در مراسمات  انقلابی نمی توان این  سلیقه هاست ، پای انقلاب به میان آید تمام طیف جناح ها، مدیران و مردم حاضر بودن صددرصدی دارند .

امام جمعه رابر  با اظهار حاضر بودن پررنگ مردم در مراسمات ملی و دینی اضافه کرد:  شرکت  پیرمردها  و پیر خانم ها  در این مراسمات خیلی اعتبار دارد حتی کهولت سن مانعی از حاضر بودن پر رنگ انها در این مراسمات نمی توان، مردم  رابر، از جانب مردم اعتباری هسنتند  و نسبت به نظام ، انقلاب و رهبرشان ایستاده اند.

وی علاوه بر این خواستار هدیه سامانه صوت ثابت به مردم رابرشد به چه علت که سیستمهای متغیرصوت در مراسمات جوابگو نیست .