گروه: مجله
تاریخ: ۸:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام جم آنلاین از زومیت، اگر جزو کسانی هستید که از ظاهر قدیمی جیپ رانگلر و مرسدس‌بنز G کلاس خسته شده‌اید و ظاهر آینده‌نگرانه‌ تانک رضوانی هم رضایت شما را جذب نکرده هست، شاید محصول تازه شرکت آرس دیزاین (Ares Design) نظر شما را جذب کند. شرکت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام جم آنلاین از زومیت، اگر جزو کسانی هستید که از ظاهر قدیمی جیپ رانگلر و مرسدس‌بنز G کلاس خسته شده‌اید و ظاهر آینده‌نگرانه‌ تانک رضوانی هم رضایت شما را جذب نکرده هست، شاید محصول تازه شرکت آرس دیزاین (Ares Design) نظر شما را جذب کند.

شرکت ایتالیایی آرس دیزاین، با تحولات ظاهری و فنی در مرسدس AMG G63، شاسی‌بلندی اسپرت‌ با نام X-Raid ارائه کرده هست.

علاوه بر تحولات عمده در بدنه‌ G63، تیم مهندسی آرس با اضافه کردن ۲۰۰ اسب بخار قدرت و کم شدن وزن آن تا ۲۰۰ کیلوگرم با بکارگیری از فیبرکربن، محصولی کاملا متمایز عرضه کرده‌اند.

در طی ۴۰ سالی که G کلاس مرسدس در بازار هست، تحولات آن محدود بوده و تقریبا ظاهر آن دست‌نخورده باقی مانده‌ هست البته این مبحث لزوما نامطلوب نیست. نمای مکعبی با زاویه‌های تیز G کلاس همواره جذابیت داشته است؛ اما احتمالا تاکنون هم اشخاصی پس از گذشت چهار دهه، به دنبال ظاهر تازهی از مرسدس می باشند.

تاریخ به ما می‌گوید توقع برای تحولات طراحی در G کلاس و ظاهر مدرن‌تر از سمت مرسدس بیهوده هست که به همین سبب، تیم مهندسی آرس پیش‌قدم شده هست.

متخصص ها این شرکت ایتالیایی، با بکارگیری از فیبر کربن و آلومینیوم، کاملا بدنه‌ G63 را گرفتار دگرگونی کرده‌اند و نمای مدرن‌تری به آن داده‌اند.

X-Raid متخصصات آرس، کاملا جانب احتیاط را رعایت کرده‌اند تا G کلاس به محدوده‌ GL وارد نشود و با نصب میله‌های حفظی در جلو و چراغ‌های زیبا در سقف، نمای یک ماشینی تمام‌عیار آف‌رود را به G کلاس داده‌اند.

شاید در نگاه اول با دیدن X-Raid، توقع دوگانگی بین هواداران سنتی G کلاس مرسدس و نمای تازه محصول آرس را برخوردار باشیم اما بدون شک در هر دو سمت این دو گروه، کسانی می باشند که درباره پیشرانه‌ هشت سیلندر V شکل توئین توربوی ۵.۵

طراحی کابین مرسدس G کلاس در حد زیاد مطلوبی قرار دارد؛ اما زمانی که بدنه و قوای فنی یک ماشین کاملا دگرگون می‌شود، خوب تر هست با باز‌طراحی محیط درونی، کار را صد درصد تکمیل کرد.

با دقت به افزایش محیط کارخانه‌ «آرس»، احتمالا در آینده، فرآورده ها زیادتر و جدیدتری از این شرکت ایتالیایی خواهیم نگاه کرد.