گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۹:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
مردم و دولت انگلستان گفتمان گروه های راست تندرو را تحمل نمی کنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، «امبر راد» وزیر کشور انگلستان در جلسه اضطراری مجلس عوام در محکومیت بازنشر ویدئوهای ضد اسلامی از طریق ریاست جمهوری ایالات متحده اظهار داشت: بریتانیا اول یک گروه تندرو هست که از مسیر عرضه گفتمان تنفر و کذب گویا کوشش می کند تا در جامعه دورویی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، «امبر راد» وزیر کشور انگلستان در جلسه اضطراری مجلس عوام در محکومیت بازنشر ویدئوهای ضد اسلامی از طریق ریاست جمهوری ایالات متحده اظهار داشت: بریتانیا اول یک گروه تندرو هست که از مسیر عرضه گفتمان تنفر و کذب گویا کوشش می کند تا در جامعه دورویی بیاندازد.
وی اضافه کرد: بیشتر مردم انگلستان گفتمان پیش داورانه گروه های دست راستی را که برخلاف ارزشهای این کشور – اعم از احترام، ادب و شکیبایی هست – را رد می کنند و ما (دولت انگلیس) هم در کنار مردم مقاومت می کنیم.
وزیر کشور انگلستان اهتمام کرد: ما به طور روشن اظهار می کنیم که دولت انگلستان هیچ گروهی که اشاعه دهنده تنفر و پیروان سایر ادیان و قومیت را تحقیر می کند و به طور عمد در جامعه بیم و تنش ایجاد می کند، را تحمل نمی کند
وزیر کشور انگلستان اهتمام کرد: ما به طور روشن اظهار می کنیم که دولت انگلستان هیچ گروهی که اشاعه دهنده تنفر و پیروان سایر ادیان و قومیت را تحقیر می کند و به طور عمد در جامعه بیم و تنش ایجاد می کند، را تحمل نمی کندامبر راد خاطرنشان ساخت: ما به طور روشن گفتیم که دونالد ترامپ اقدام نامطلوبی را انجام داد که ویدئوهای گروه راست تندرو اول بریتانیا را بازنشر داد.
وی بااین حال متذکر گردید که ارتباط دوستی میان انگلستان و ایالات متحده و مشارکت های اطلاعاتی میان دو کشور علت ایجاد امنیت در انگلستان شده هست.
وزیر کشور انگلستان علاوه بر این در جواب به پرسش یک نماینده مجلس در ارتباط با احتمال مؤثری منفی اقدام ریاست جمهوری ایالات متحده بر سفر رسمی وی به لندن اظهار داشت که تاکنون ترتیبات این عزیمت صورت نگرفته است؛ سخنانی که به اظهار آنالیز گران سیاسی در انگلستان به مفهومی آن هست که عزیمت ترامپ به لندن دو مرتبه به تعویق خواهد افتاد.
ترامپ روز چهارشنبه سابق چند ویدئوی ضد اسلامی را که از طریق «جیدا فرانسن» نایب ریاست گروه راست تندرو «اول بریتانیا» منتشرشده بود، بازنشر داد که این اقدام موردانتقاد مردم و سیاستمداران جای گرفت.
سخنگوی نخست وزیر انگلستان این اقدام را «اشتباه» خواند و گفت: مردم انگلستان عقاید متعصبانه راست تندرو را که خلاف ارزشهای کشور هست، رد می کنند.

وی در این اطلاعیه اهتمام کرد: من بعنوان شهردار لندن قبل تر هم از ترزا می (نخست وزیر انگلیس) درخواست کرده بودم تا ایده خود را برای دعوت رسمی از دونالد ترامپ لغو کند.
«

بااین حال ترامپ با انتشار یافتن توییتی خطاب به نخست وزیر انگلستان درج کرد: به من دقت نکن، حواست به تروریسم اسلام گرای تندرو باشد که در انگلستان ریشه دوانده هست.

اروپام ** هـ ن **۱۶۶۳**انتشار دهنده: خسرو حسینی