گروه: بلیط
تاریخ: ۱۶:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
مردم بلیت را از جایگاه ها مجاز خریداری کنند

خبرگزاری میزان: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: لیست سایت‌های مجاز فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر گردیده هست و مردم بلیت را از جایگاه ها مجاز خریداری کنند. با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات مناسبتی در چند روز پیاپی خانواده‌ها در کوشش برای تهیه بلیت هواپیما می باشند […]

خبرگزاری میزان: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: لیست سایت‌های مجاز فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر گردیده هست و مردم بلیت را از جایگاه ها مجاز خریداری کنند.

با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات مناسبتی در چند روز پیاپی خانواده‌ها در کوشش برای تهیه بلیت هواپیما می باشند که عمدترین مشکل اشخاص افزایش یک باره و غیرمنتظره نرخ بلیت هست و این افزایش نرخ تا جایی پیش می‌رود که باعث می‌شود یا بلیت را با چندبرابر نرخ حقیقی آن بخریم یا به صورت کل از سفر منصرف شویم.

براین اساس، این افزایش غیرمنتظره در نرخ بلیت هواپیما توجیهی ندارد و تنها باعث می‌شود که مردم وادار شوند، بلیت‌های مورد نیازشان را با قیمت‌های بسیار بالاتر از نرخ تصویب شده از سوی معاونت هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری خریداری کنند که البته سر انجام در طول زمان باعث بروز اعتراض و بی اعتمادی نسبت به سامانه حیاتی نرخ بلیت می‌شود.

در این ارتباط مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت: شرکت‌های هواپیمایی کلاس نرخ‌های بلیت هواپیما برای مسیر‌های متفاوت را تعیین و اعلام می‌کنند که این نرخ‌ها با ملاحظه ایام پیک دارای دست کم و حداکثر قیمت‌ها می باشند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تصریح نمود: از آنجایی که استقبال مردم برای خرید بلیت در روز‌های پیک بالا هست این سایت‌ها از موقعیت سوء استفاده می‌کنند و بلیت‌ها را بسیار گران‌تر از نرخ حقیقی به فروش می‌رسانند.

این مطلبو از دست ندید!  فروش بلیت‌ دربی اصفهان به نفع سیل‌زدگان شمال کشور

اسعدی سامانی با تاکید بر اینکه لیست سایت‌های مجاز فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر گردیده هست، گفت: علاه بر امکان رویت لیست سایت‌های مجاز، لیست دست کم و حداکثر نرخ بلیت هواپیما در سایت انجمن منتشر گردیده و مسافران دسترسی به نرخ‌های حقیقی را دارند و می‌توانند در صورت بالا بودن نرخ بلیت هواپیما از حداکثر نرخ اعلامی، پیگیری‌های قانونی را انجام دهند.

وی با اشاره به شناسایی سایت‌های غیر قانونی فروش بلیت هواپیما گفت: تا به حال ۱۲۰ سایت غیر قانونی فروش بلیت هواپیما شناسایی شده هست و این لیست را در اختیار سازمان هواپیمایی قرار داده‌ایم و سازمان هم لیست را در اختیار مقام های قضایی قرار داده هست.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه این افزایش قیمت‌ها بر خلاف قانون بوده و باید با متخلفان برخورد شود، گفت: انجمن شرکت‌های هواپیمایی تنها مسوولیت کاوش کارهای ایرلاین‌ها را بر عهده داشته و وسیله نظارتی ندارد.

اسعدی سامانی در ادامه تاکید کرد: در حقیقت برخورد با ایرلاین‌های متخلف در امر فروش بلیت با قیمت‌هایی زیادتر از نرخ مصوب بر عهده ارگان‌های نظارتی مثل سازمان هواپیمایی کشوری، سازمان پشتیبانی از استفاده کنندگان هست.