تاریخ: ۱۳:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
مردم آبادان و خرمشهر در مساعدت به زلزله زدگان کرمانشاه پیشقدم شدند

    مدیران آبادان و خرمشهر نیز از همان ساعت اولیه بروز این رویداد با تشکیل نشست ها ستاد اداره آشفتگی به ارزیابی مبحث و عرضه راهکارهای شایسته برای تهیه و تهیه، جمع آوری و ارسال کمکهای از جانب مردم و دستگاههای اعمالی به شهر سانحه کرمانشاه کردند و در کمترین وقت محتمل با ورود […]

 

  مدیران آبادان و خرمشهر نیز از همان ساعت اولیه بروز این رویداد با تشکیل نشست ها ستاد اداره آشفتگی به ارزیابی مبحث و عرضه راهکارهای شایسته برای تهیه و تهیه، جمع آوری و ارسال کمکهای از جانب مردم و دستگاههای اعمالی به شهر سانحه کرمانشاه کردند و در کمترین وقت محتمل با ورود مدیران  به ویژه فرمانداریها، بسیج، هلال احمر، دانشکده علوم دکتری و تشکل های مردم نهاد در قالب های متفاوت درکنار انتشار یافتن فراخوان دریافت کمکهای از جانب مردم، بعضی دیگر از ابزارها واحدها بویژه در زمینه امداد و رهایی نیز تجمیع و رهسپار کرمانشاه گردید. 

ارسال محموله های آبادان 

  معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری آبادان در این باره گفت: اولین محموله کمکهای مردم آبادان در قالب چهار دستگاه تریلر و کامیون روز سابق به مناطق زلزله زده کرمانشان ارسال گردید. 

 

  وی با اظهار اینکه برپایه سازگاری های انجام شده با بسیج، دومین محوله هم امروز به مناطق زلزله زده فرستاده می گردد، گفت: سه پایگاه جمع آوری کمکهای از جانب مردم از مسیر هلال احمر در مناطق متفاوت شهری آبادان مسیر اندازی شده درکنار آنکه ادارات بهزیستی و کمیته امداد نیز کار جمع آوری کمکهای نقدی و غیر نقدی مردم را به انجام می رسانند. 

آمادگی دانشکده علوم پزشکی

  ریاست دانشکده  علوم دکتری آبادان از آمادگی تمام واحد متبوع خود برای مساعدت به سانحه دیدگان زلزله کرمانشاه اطلاع داد و گفت: برپایه سازگاری های انجام شده تمام نیروها و ابزارها دانشکده علوم دکتری آبادان آمادگی اعزام برای مساعدت رسانی به لطمه دیدگان زلزله غرب کشور را دارند. 

 

 

 

  فرمانده ناحیه پایداری بسیج خرمشهر نیز از آمادگی واحد متبوعه اش برای اعزام نیروی مساعدتی، بسته های غذایی و بهداشتی به مناطق زلزله زده غرب کشور اطلاع داد. 

 

  وی با اشاره به انتشار یافتن فراخوان عمومی برای جمع آوری کمکهای مردم خرمشهر برای ارسال به مناطق زلزله زده اضافه کرد: پتو، لوازم گرمایشی، چادر، آب معدنی، لوازم بهداشتی و دوا من جمله اقلام لازم و مورد تقاضا برای جمع آوری و ارسال به کرمانشاه هست که شهروندان خرمشهری توان دارند کمکهایشان را به حوزه یک شهری ناحیه پایداری بسیج خرمشهر واقع در خیابان چهل متری، سایت اداری، پشت مجتمع ارگان تبلیغات اسلامی خرمشهر تحویل دهند. 

این مطلبو از دست ندید!  به چه سبب اَن هَتوی منفورترین سلبریتی هالیوود شد؟

فراخون امام جمعه خرمشهر 

  دفتر امام جمعه خرمشهر نیز طی فراخوانی از مردم غیور این شهر برای جمع آوری مساعدت های نقدی برای حادیه دیدگان زلزله کرمانشاه دعوت به معیت و مساعدت کرد. 

  در قسمتی از این فراخوان آمده هست: دفتر امام جمعه خرمشهر دقت دارد طبق نیازهای مردم لطمه دیده اقلام مورد احتیاج آنها را تهیه و ارسال کند از این رو جمع آوری کمکهای نقدی در اولویت هست و مردم خرمشهر توان دارند کمکهای نقدی خود را از مسیر شماره حساب های ۶۰۳۷۶۹۱۶۱۰۳۹۹۵۰۳ و ۰۱۰۴۰۷۸۳۳۲۰۰۳ به نام دفتر امام جمعه خرمشهر جهت مساعدت به هموطنان زلزله زده واریز کنند. 

  فرمانده ناحیه پایداری بسیج آبادان نیز از آبادانی ها خواست تا کمکهای نقدی خود را به شماره حسابهای معتبر واریز کنند و کمکهای غیر نقدیشان را نیز به جایگاه ها مشخص شده تحویل دهند تا در کمترین وقت محتمل به مناطق زلزله زده ارسال گردد. 

 

  وی با متذکری اینکه پایگاههای بسیج نیز در امر جمع آوری کمکهای از جانب مردم ورود کرده اند، اضافه کرد: کار مساعدت رسانی به مردم سانحه دیده کرمانشاه تا اظهار توقف مساعدت رسانی ها از مراجع بالا دست ادامه خواهد داشت. 

  حسین زاده با قدردانی زیاد از مساعدت مردم آبادان به سانحه دیدگان زلزله غرب کشور از آنها خواست تا کمکهایشان را تحویل جایگاه های همچون هلال احمر، کمیته امداد، بهزیستی و پایگاههای بسیج برای ارسال به مناطق لطمه دیده از زلزله دهند تا درکنار جلوگیری از سوء بکارگیری های احتمالی، مساعدت ها زودتر به دست سانحه دیدگان برسد. 

 

  هنرمندان آبادانی نیز شب سابق همه سود حاصل از اعمال نمایشهای خود را برای مساعدت به سانحه دیدگان زلزله کرمانشاه اهدا کردند. 

 

۳