گروه: حوادث
تاریخ: ۱۰:۰۱ :: ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
مراسم چهلمین روز ارتحال ‌آیت‌الله شاهرودی در قم برگزار شد‌

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم چهلمین روز ارتحال حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی مرجع تقلید فقید شیعیان شامگاه چهارشنبه با حضور  علما و اساتید حوزه علمیهدر مسجد امام رضا(ع)برگزار شد. آیت الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی عراقی رئیس […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم چهلمین روز ارتحال حضرت آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی مرجع تقلید فقید شیعیان شامگاه چهارشنبه با حضور  علما و اساتید حوزه علمیهدر مسجد امام رضا(ع)برگزار شد.

آیت الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی عراقی رئیس دفتر رهبری در قم،حضرات آیات سیدحسین شاهرودی، سید کاظم شاهرودی،سیدعلی‌نقی اردبیلی، سیدجعفرعلم‌الهدی،سید مرتضی موسوی اصفهانی، نمایندگان بیوت مراجع، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در این مراسم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد نورایی یگانه در این مراسم سخنرانی کرد.

‌روحانیون از ساده‌زیستی مرحوم آیت‌الله ‌شاهرودی الگو‌‌برداری کنند‌مُهر حضرت آیت الله شاهرودی شکسته شدآیت‌الله صافی گلپایگانی: آیت‌الله شاهرودی عمر خود را در راه تربیت طلاب و نشر معارف اهل بیت(ع) سپری کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، آیت‌الله العظمی سیدمحمد شاهرودی مرجع بزرگ جهان تشیع متولد سال ۱۳۰۴ در نجف و فرزند مرجع عالی‌قدر جهان تشیع مرحوم آیت‌الله‌ سید محمود شاهرودی بود که روز شنبه ۱۶ تیرماه به دلیل بیماری در بیمارستانی در تهران و در سن ۹۴ سالگی دارفانی را وداع گفت.

این مرجع بزرگ و جلیل‌القدر صاحب تألیفاتی چون توضیح مناسک حج، دروس فی احکام النساء و ذخیره المؤمنین لیوم الدین بود که به خاطر استعداد و ذکاوت فوق‌العاده‌ای که داشت در سن ۳۹ سالگی درس خارج فقه و اصول را در نجف تدریس می‌کرد.

یکی از اقدامات عظیم بیت آیت‌الله‌ شاهرودی سنت پیاده‌روی کربلاست و این بیت معظم از بنیان‌گذاران این حرکت عظیم مردمی هستند و آیت‌الله‌ العظمی سید محمود شاهرودی مرجع بزرگ جهان تشیع از مؤسسین این اقدام است و فرزند برومند ایشان آیت‌الله‌ سید محمد شاهرودی این حرکت را ادامه داد و تثبیت این پیاده‌روی مرهون بیت آیت‌الله‌ شاهرودی است.