گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
مدیریت نائب رئیس در یک موضوع چرب و چیلی!/ تعطیلی جلسات شورا تا بعد از انتخابات/ ورزشکار یا بسازبفروش مسئله این است؟!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز با ۲۵ دقیقه تاخیر و بدون حضور رئیس شورا و با مدیریت ششگلانی نائب رئیس شورا آغاز شد. دبیری، چمنی، لطفی، نورمحمدزاده، حاجی زاده و خاماچی غائبین ابتدایی جلسه امروز شورای شهر هستند و  نجفی  […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز با ۲۵ دقیقه تاخیر و بدون حضور رئیس شورا و با مدیریت ششگلانی نائب رئیس شورا آغاز شد.

دبیری، چمنی، لطفی، نورمحمدزاده، حاجی زاده و خاماچی غائبین ابتدایی جلسه امروز شورای شهر هستند و  نجفی  شهردار تبریز نیز برای سومین جلسه پیاپی است که در جلسه شورای شهر حاضر نمی شود.

عابدزاده هم در ابتدای جلسه با تبریک ۹ اردیبهشت ماه به عنوان روز شوراها، به ذکر قرائتی درباره ایمان و عمل صالح و مشورت  پرداخت.

در ادامه ششگلانی با تبریک اعیاد شعبانیه و تبریک روز شوراها، به فرارسیدن روز کارگر اشاره کرد و اظهار داشت: این روز را به  کارگران زحمتکش نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه کارگران شهرداری  تبریک می گویم و ۱۲۲ اردیبهشت ماه نیز روز ولادت امام زین العابدین و شهادت معلم روزگار مرتضی مطهری است که روز معلم را نیز به عزیزان فرهنگی و معلمان تبریک می گویم.

وی افزود: ۹ اردیبهشت ماه نیز روز شوراها است که با توجه به موقعیت فعلی، برنامه خاصی برای این روز تدارک دیده نشد و البته یکی از مباحث ماندگاری نظام تشکیل شوراهابوده است و خوشبختانه پس از ۴ دوره استقرار شوراها با مشارکت مردم مدیریت شهری محقق شده و به نسبت سنوات قبل شوراها عملکرد خوبی را داشته اند و در صورت انتخاب نفرات بهتر، پیشرفت و توسعه شهر میسر خواهد شد و این مسئله تاکنون اتفاق افتاده و مردم در انتخابات دقت کرده  و افرادی را انتخاب می کنند که به مردم سالاری، نظام اسلامی معتقد، و اطلاعات کاملی از وظایف شورا داشته باشند.

نائب رئیس شواری شهر تبریز اظهار داشت: امیدوارم مردم در روز ۲۹ اردیبهشت با تمام قدرت پای صندوق های رای بیایند و این روز، روز سرنوشت سازی برای مسائل داخلی و بین المللی نظام اسلامی است و ما هم باید به نوبه خود در ترغیب آحاد مردم برای حضور در پای صندوق های رای و انتخاب اصلح کوشا باشیم.

لطفی وارد جلسه شد و ششگلانی ابراز داشت:  تا زمان حضور رئیس جلسه، تعدادی از لوایح مشکلات مردم را بررسی خواهیم کرد.

در ادامه جلسه نامه فرمانداری درباره تعدادی از مصوبات شورای شهر از جمله اضافی کاری ها و … که در جلسه ۳ هفته پیش شورای شهر مطرح و قرائت شد، فرمانداری این مصوبات را به هیئت حل اختلاف ارسال کرد و با رونوشتی به شهردار، یک دوازدهم بودجه را تصویب کرد.

 

همچنین نامه فرمانداری در مخالفت با کمک ۸۰ میلیونی شهرداری تبریز به یک ورزشکار که به صورت همزمان از بانک دیگری نیز این مبلغ را دریافت کرده است قرائت شد.اعتراض برخی اعضا از جمله مدبر با این کمک شهرداری تبریز در نوع خود قابل توجه بود،  مدبر در این خصوص ابراز داشت برخی گزارشات واصله به بنده حکایت از آن دارد که این افراد به کار بساز بفروشی می پردازند.

 

در ادامه جلسه خوشنواز شهردار منطقه ۱۰ با اشاره به اینکه شهرداری تبریز با ایجاد خانه های سلامت مسیرگشایی و پارک ها اقدامات خوبی انجام داده گفت:  ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده شهرستان تبریز با همکاری شرکت توسعه و عمران آذربایجان و وزارت راه در پایین محله خلیل آباد ۱۷۱ واحد آپارتمان احداث کرده  که برای اولین بار در ایران شهرداری تبریز توانسته در دل منطقه حاشیه نشین بدون هیچ تبعات اجتماعی و فرهنگی این اقدام را به سرانجام برساند.

وی ادامه داد: این آپارتمان ها براساس قیمت گذاری کارشناسان مابه التفاوت بین ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومان برای احداث این آپارتمان است و چون این افراد پولی برای این کار ندارند  با توجه به اینکه جز اقشار کم درآمد هستند،  این افراد از بانک ها این میزات مابه التفاوت را دریافت خواهند کرد.

دبیری وارد جلسه شد.

پس از سخنان شهردار منطقه ۱۰، با توجه به درخواست تعداد کثیری از اعضای شورا برای صحبت در این باره، ششگلانی به شوخی ابراز داشت که موضوع چرب و چیلی برای صحبت پیدا شده است!
 

فخرآذر به عنوان اولین عضو شورا، بر تفاوت میان عرصه و اعیان مساکن این افراد با طبقات مختلف و این آپارتمان ها تاکید کرد.

شیاری نیز اظهار داشت: ما براساس آخرین آمار و هوش استراتژیک ۴ سال پیش آقای شهردار، ۱۷۰ واحد در ارم و حال چندصد واحد قرار است در شهرک اندیشه احداث شود،این چگونه با حجم چندصد هزار نفری حاشیه نشینان قابل مقایسه است؟! وای بر این هوش استراتژیک که برای ساماندهی ۴۰۰ هزار حاشیه نشین ۱۷۰ واحد مسکونی می سازند و بعدها می گویند تبریز به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است، بهتر است در این باره و نقاط ضعف توضیح دهند!

بابایی اقدم نیز یادآور شد: حاشیه نشینی تبریز مشکل ۵۰ ساله تبریز است و باید این مسئله را استارت ساماندهی و مدیریت آن بدانیم و پرسش مهم دیگر این است که فازهای بعدی این پروژه چگونه خواهد بود و پیشنهاد بنده این است که ادامه دار بودن این پروژه، قیمت گذاری و نحوه واگذاری مدنظر قرار گیرد.

چمنی با اشاره به فرا رسیدن روز شوراها، یادآور شد: جا داشت امروز  همانند مجلس شورای اسلامی از اعضای ادوار پیشین شورای شهر دعوت و تقدیر می شد و  از این اعضای ادوار شورا برای تقدیر دعوت می شد.

وی افزود: احداث این آپارتمان ها لازم بوده ولی کافی نیست و بایستی شرایطی مهیا شود تا تداوم یافته و قیمت گذاری یک میلیون و ششصد هزار تومان در این آپارتمان ها مناسب نیست و به نظر بنده قیمت مناسب و معقول حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.نظر شورا و شهرداری ساماندهی حاشیه نشینی است و اگر نظر کارشناسان در این رابطه اعمال می شد از طریق هییت های ارزیابی مدیران شهرداری قیمت پیشنهادی اصلاح و قیمت واقعی تعیین گردد.

 

عابدزاده هم پیشنهاد کرد که به جای ۱۵ میلیون هبه شهرداری به ساکنان و خریداران این منطقه، آن را به ۲۰ یا ۳۰ میلیون تومان افزایش دهیم و اگر رقم متری یک میلیون و هشتصد را کاهش دهیم به احتمال زیاد با اعتراض اهالی مجاور منطقه مواجه خواهد شد.

 

باغبان نیز ابراز داشت که دوران واگذاری زمین رایگان گذشته و تبعات آن تاکنون به جای مانده، در صورت تملک این زمین توسط شهرداری رقم متری از این خانه ها کمتر از ۲ میلیون تومان نخواهد بود.

 

از جمله نکات قابل توجه در جریان تصویب این لایحه، سکوت دبیری در حین صحبت اعضا و مدیریت جلسه توسط جواد ششگلانی بوده است.

 

در نهایت این لایحه با تقسیط وام ۳۶ ماه به همراه با هبه ۲۰ میلیون تومانی و با رقم متری یک میلیون و ششصد هزار تومان تصویب شد.

 

ششگلانی در انتهای جلسه امروز اعلام کرد که شورای شهر تا انتخابات شورا در ۲۹ اردیبهشت ماه جلسه ای نخواهد داشت.

برچسب ها: , ,