تاریخ: ۱۷:۳۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
محور اصلی انقلاب اسلامی، حرکت بر مدار ایمان و ارزش های الهی بود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پرستوها، علی رضا رشیدیان در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان انقلاب اسلام و امام شهدا، اظهار داشت: این ایام، فرصت بسیار خوبی برای احیای ارزش های انقلاب اسلامی مثل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است که در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پرستوها، علی رضا رشیدیان در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان انقلاب اسلام و امام شهدا، اظهار داشت: این ایام، فرصت بسیار خوبی برای احیای ارزش های انقلاب اسلامی مثل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است که در درون خود عدالت و پیشرفت را به دنبال دارد به ویژه در این دهه که از سوی مقام معظم رهبری به " دهه ی پیشرفت و عدالت" نامگذاری شده است. 

وی افزود: باید قدردان این انقلاب باشیم؛ انقلابی که برای ما خودباوری و استقلال و خوداتکایی را به ارمغان آورد و دستاوردهای بسیار ارزشمندی در حوزه های مختلف اعم از هسته ای، نانو، سلول های بنیادی و غیره در سایه ی این انقلاب حاصل شد.
 استاندار خراسان رضوی گفت: رشد علمی و اقتصادی و قدرت نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه و فرامنطقه همه نشانگر شعار ما می توانیم است که به برکت این انقلاب به دست آمده است.
رشیدیان ابراز امیدواری کرد: این ملت و نسل جوان ارزش های انقلاب اسلامی را در خود ساری و جاری کرده و هر روز شاهد پیشرفت و توسعه در حوزه های مختلف علمی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی و فنی باشیم.
وی از دهه ی فجر به عنوان نمادی برای ظهور و بروز اتحاد، انسجام و وحدت ملی تحت زعامت مقام معظم رهبری یاد کرد وگفت: این دهه یادآور تلاش ها و از خودگذشتگی ملتی است که برای تحقق ارزش های بنیادین اعتقادی و ملی جان فشانی کردند.
رشیدیان با بیان این که محور اصلی انقلاب اسلامی، حرکت بر مدار ایمان و ارزش های الهی بوده و هست تاکید کرد: رمز استمرار آن، تدوام این ارزش های ایمانی و انقلابی و وحدت کلمه در عین تکثر قومیت ها و سلائق مختلف، با روحیه ایثار و شهادت، در جامعه است. 
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: همواره امام راحل (ره) در تعارض حق و باطل و مقابله با استکبار سه خاکریز مهم شامل: مستضعفان جهان در مقابل استکبار جهانی، مسلمانان جهان در تقابل با دنیای استکبار و ملت ایران به عنوان یک کل بهم پیوسته، را مورد توجه قرار می داند.
رشیدیان ادامه داد: توجه به وحدت کلمه آن هم در شرایط کنونی دنیا با توجه به مواضع رئیس جمهور جدید آمریکا، اظهارات نخست وزیر انگلیس، وضعیت جهان اسلام، هجمه ی دنیای سکولار علیه ارزش های دینی و باورهای اعتقادی، ظهور گروهک های تکفیری و افراطی مثل داعش و وهابیون که سعی در ایجاد شکاف بین مسلمانان دارند؛ ضرورتی غیر قابل اجتناب است.    
وی با بیان این که امروز که امت اسلامی به دلیل تحرکات غیر انسانی داعش به نام اسلام به شدت رنج می برد و صهیونیستی ها با سوء استفاده از شرایط به توسعه ی شهرک سازی خود ادامه می دهند؛ تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان منادی وحدت در جهان اسلام، همواره بر تحقق این مهم تاکید دارد. 
استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از نمادهای این وحدت کلمه، حضور پرشور و گسترده ی مردم در ویژه برنامه های ایام الله دهه ی مبارک فجر است و این موضوع در پایتخت معنوی ایران و فرهنگی جهان اسلام از اهمیت بالاتری برخوردار است چرا که در عرصه ی بین المللی بروز و ظهور دارد.
رشیدیان گفت: مشهد مقدس باید در این ایام، ندای وحدت و همدلی را در سایه منویات و هدایت های مقام معظم رهبری به دنیا مخابره کند   
وی با تاکید بر لزوم برگزاری هر چه با شکوهتر ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر، در عین رعایت شئونات مذهبی به دلیل تقارن با شهادت حضرت زهرا (س)، افزود: تبیین ارزش های دینی و مبانی انقلاب اسلامی که حاصل خون شهیدان است؛ از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. 
استاندار خراسان رضوی پرهیز از انجام فعالیت های موازی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید در این مسیر از ظرفیت هنرمندان، نویسندگان،  ابزارهای نوین و فناوری های به روز و کارآمد متناسب با سلیقه ی نسل جوان، استفاده کرد.  
رشیدیان با اشاره به اجرای بیش از ۵۲ هزار ویژه برنامه در ایام الله دهه ی فجر، افزود: با توجه به این که ولی نعمت و صاحبان اصلی این انقلاب مردم هستند؛ رویکرد مردمی این برنامه ها باید خفظ شود. 
وی حضور و مشارکت چشمگیر و گسترده ی مردم مردم استان در  راهپیمایی ۲۲ بهمن را خواستار شد و تصریح کرد: قطعا این مهم، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان خواهد بود. 
استاندار خراسان رضوی به موضوع انتخابات سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: در عین حالی که پرداختن به این موضوع هنوز زود است؛ اما وظیفه ی دولت زمینه سازی برای حضور و مشارکت گسترده مردم می باشد.
رشیدیان با بیان این که ملاک ما، بی طرفی، رعایت قانون و اخلاق و ایجاد انگیزه در مردم برای مشارکت است؛ خاطر نشان کرد: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات باید مورد توجه باشد. 
وی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت های شخصیت های موثر در شکل گیری انقلاب اسلامی در مشهد و استان نظیر مقام معظم رهبری، مرحوم آیت الله طبسی و شهید هاشمی نژاد اشاره کرد و افزود: شایسته است که لوح یادبود و یا نمادی برای ورودی مسجد کرامت و امام حسن (ع) مشهد، به عنوان پایگاه و محل حضور رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) نصب شود.  
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: سایر نقاط مشهد و شهرستان ها که محل تجمع انقلابیون بوده و خاطرات ماندگاری از آن اماکن به یادگار مانده باید با نصب المان های، نشان گذاری شود تا نسل جدید بدانند برای به دست آوردن این انقلاب چه زحمت هایی کشیده و چه خون هایی به زمین ریخته شده است.
رشیدیان در پایان از مقدمات احداث موزه ی عبرت (۲) در مشهد با همکاری برخی نهادها و ادارات مرتبط خبر داد و گفت: تاریخ سراسر افتخار خراسان رضوی و نقش برجسته ی پیشکسوتان انقلاب اسلامی و شخصیت های برجسته ی این خطه در پیروزی انقلاب، در این موزه به تصویر کشیده خواهد شد.  

این مطلبو از دست ندید!  ضرورت انجام آمایش زیست محیطی برای استقرار کلبه های شناور در تالاب انزلی