محورهای قم مه آلود است/ پیاده‌روی در برف برای امدادرسانی

0
اشتراک

محورهای قم مه آلود است/ پیاده‌روی در برف برای امدادرسانی

سرهنگ اردشیر جمشیدی راد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت راه‌های قم گفت: در حال حاضر بیشتر محورهای این استان مه آلود و میدان دید کم است و رانندگان حتما از فلاشر استفاده کنند.

وی در توصیه‌ای دیگر ضمن تأکید بر اینکه در هوای مه آلود روشن نگه داشتن چراغ خودرو الزامی است، ابراز کرد: برخی از محورها به‌خصوص محورهای فرعی استان لغزنده است.

رئیس پلیس راه قم در ادامه با بیان اینکه محورهای راهجرد و فوجرد یخ زدگی دارند بیان داشت: توصیه ما این است که رانندگان بدون زنجیر چرخ در محورها به‌خصوص محورهای کوهستانی حرکت نکنند و برخی از محورهای کوهستانی هم در حال حاضر به دلیل شرایط بارندگی و یخ زدگی تردد صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: شب گذشته در مسیر بالاتر از فردو و در قسمت برف انبار، نزدیک به ۲۰۰ خودرو در مسیر به دلیل شرایط جوی نامساعد و بارش برف متوقف شده بودند که دستگاه‌های امدادی با تلاش فراوان توانستند مسیر را باز کنند.

جمشیدی راد تأکید کرد: رانندگان در حد امکان از تردد در مسیرهای کوهستانی خودداری کرده و احتیاط و سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

تلاش نیروهای امدادی برای بازگشایی مسیرها

محسن عروجی مدیرکل بحران استانداری قم هم در گفتگو با خبرنگار مهر، با تلاش‌های دستگاه‌های امدادی همه مسیرها در حال حاضر باز است و در شب گذشته هم نیروهای امدادی تلاش بسیاری را برای باز کردن راه‌ها و کمک به افراد در راه مانده انجام دادند.

حضور نیروهای اورژانس در مسیرهای استان تا صبح امروز

همچنین معاون مرکز فوریت‌های پزشکی قم نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فعالیت‌های نیروهای امداد در مسیرهای استان قم که تا سه  نیم نصفه شب ادامه داشت، گفت: اعلام یک بیمار قلبی در یکی از روستاهای قم از جمله موارد امدادرسانی بود که امدادگران اورژانس بخشی از مسیر را برای رسیدن به این بیمار پیاده طی کردند.

مهدی فراهانی افزود: خانمی باردار هم در یکی از خودروهای در راه مانده بود که تیم امداد با تلاش بسیار خود را به این خودرو رساند و کمک‌ها و امدادهای اولیه را برای این خانم انجام دادند.

وی در ادامه عنوان کرد: نیروهای اورژانس برای اطمینان خاطر تا صبح امروز در محورهای بسته شده حضور داشتند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.