گروه: بلیط
تاریخ: ۲۱:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
محمود صادقی: یك مملكت، چند دولت؟

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم در خبری ۲ سطری و بدون ذكر اسم مرجع صادر كننده این بیانیه اعلام نمودند: «به سبب مشکلات زیرساختی دیدار امشب ایران و اسپانیا در رقابت‌های جام جهانی فوتبال در ورزشگاه آزادی پخش نخواهد گردید. با توجه به عدم پخش این دیدار از مردم عزیز خواهشمندیم از مراجعه به استادیوم آزادی […]

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم در خبری ۲ سطری و بدون ذكر اسم مرجع صادر كننده این بیانیه اعلام نمودند: «به سبب مشکلات زیرساختی دیدار امشب ایران و اسپانیا در رقابت‌های جام جهانی فوتبال در ورزشگاه آزادی پخش نخواهد گردید. با توجه به عدم پخش این دیدار از مردم عزیز خواهشمندیم از مراجعه به استادیوم آزادی اجتناب کنند.» این درحالیست که مجوزهای لازم برای پخش دیدار اسپانیا-ایران در استادیوم آزادی اخذ شده بود و دیروز بلیت فروشی انجام شده بود، زیادی با در دست داشتن بلیت اذن ورود به استادیوم را پیدا نکرده اند! محمود صادقی نماینده مردم تهران نیز با انتقاد از این اتفاق، توییت کرده که «استاندار مجوز صادر می‌کند، یگان مخصوص مانع ورود مردم می‌شود!؛ یك مملكت چند دولت؟»

  » این درحالیست که مجوزهای لازم برای پخش دیدار اسپانیا-ایران در استادیوم آزادی اخذ شده بود و دیروز بلیت فروشی انجام شده بود، زیادی با در دست داشتن بلیت اذن ورود به استادیوم را پیدا نکرده اند! محمود صادقی نماینده مردم تهران نیز با انتقاد از این اتفاق، توییت کرده که «استاندار مجوز صادر می‌کند، یگان مخصوص مانع ورود مردم می‌شود!؛ یك مملكت چند دولت؟»   علاوه بر این، دو عضو شورای شهر تهران نسبت به کنسل نمایش دیدار دو تیم ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی تهران عکس العمل نشان دادند.
حجت دیدگاهی، عضو شورای شهر تهران و رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران با اشاره به جلوگیری از نمایش دیدار دوتیم ایران و اسپانیا در صفحه توئیتر خود درج کرد: « با تشکر از استانداری تهران برای صادر کردن مجوز پخش مسابقات جام جهانی در ورزشگاه آزادی و نیز تشکر از مدیر مجموعه ورزشی آزادی برای فراهم نمودن زیرساخت‌ها، به عنوان نماینده مردم از سایر مسئولین اعم از کشوری و انتظامی توفع دارم تسهیل‌گر حضور مردم برای تماشای بازی ایران اسپانیا باشند. این عضو شورای شهر تهران علاوه بر این عکس نامه ای از محسن همدانی، معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران و دبیر شورای تامین استان تهران خطاب به رییس پلیس کشور را منتشر نمود که در آن از بلامانع بودن تماشای فوتبال در ورزشگاه ها خبر داده شده هست.»
عکس العمل دو عضو شورای شهر به کنسل نمایش فوتبال در آزادی
» عکس نامه ای که دیدگاهی منتشر نمود محمدجواد حق‌شناس، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران نیز در توئیتر خود درج کرد: «برابر اطلاعی که دارم و مستند به ارتباط با معاون استاندار و مدیر مجموعه آزادی، استاندار محترم تهران و ریاست شورای تامین استان مجوز پخش فوتبال جام جهانی را صادر نموده هست و در حال پیگیری مبحث هستم. »

این مطلبو از دست ندید!  لایحه نرخ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس به شورا رسید

» ساعتی قبل از آن، سایت تابناک در خبری با تیتر «‍زیرساخت‌های استادیوم آزادی آماده پخش بازی» نوشته بود: برای اولین بار خانواده‌ها در استادیوم آزادی حضور می‌یابند تا بازی تیم ملی ایران و اسپانیا را در ورزشگاه تماشا کنند؛ رخدادی که می‌تواند مقدمه حضور زنان در ورزشگاه‌ها در بازیهایی باشد که در زمین چمن آزادی برگزار خواهد گردید. بعد از صادر کردن مجوز شورای تامین استان تهران، استادیوم آزادی از دیروز (سه‌شنبه ۲۹ خردادماه) با نمایش بازی ایران و اسپانیا موافقت شده، هزاران قطعه بلیت به اعتبار ۱۵ هزار تومان به فروش رسیده شده و با توجه به میزان استقبال از بلیت فروشی، گمان می‌شود که از این اتفاق استقبال گردد. ۱۵ ۱۵ هزار صندلی در این استادیوم برای نمایش این بازی اختصاص یافته هست و بازی ایران و اسپانیا در استادیوم آزادی روی پرده نمایش ۱۲۰۰ متر مربعی نمایش داده می‌شود و تا زمان این گزارش، اغلب این بلیت‌ها به فروش رسیده شده هست. این تجربه تماشای خانوادگی فوتبال می‌تواند مقدمه حضور زنان در سایر بازیهایی باشد که مستقیماً در مستطیل سبز استادیوم آزادی برگزار می‌شود و اگر جو این بازی مناسب باشد، احتمال اینکه مسئولین برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مسابقات فوتبال متقاعد شوند، بسیار بالاست. بازی حساس ایران و اسپانیا، ساعت ۲۲:۳۰ امروز در ورزشگاه کازان شهر کازان سوریه برگزار می‌شود و مسئولین امر تمامی زیرساخت‌های لازم برای برپایی این بازی را آماده کرده‌اند و بر این اساس باید دید این اتفاق بدون مشکل رخ خواهد داد یا نه؟