گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۶:۲۸ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
محصولات آرایشی و بهداشتی دستفروشان در کردستان "تقلبی" است

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، بابک قطبی ظهر امروز در چهارمین کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق محصولات سلامت‌محور که در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، بابک قطبی ظهر امروز در چهارمین کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق محصولات سلامت‌محور که در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته بازرسی‌های مشترک خوبی از سطح داروخانه‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری و مقابله با قاچاق محصولات سلامت‌محور افزود: در ۶ ماهه نخست امسال، ۴۹ هزار و ۸۲۴ مورد بازرسی روتین توسط این معاونت انجام شده که از این تعداد یک‌هزار و ۴۲۱ مورد مربوط به بازرسی مستمر و روتین از سطح داروخانه‌هاست.

معاون غذا و دارو علوم پزشکی استان کردستان خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط، باید بازرسی‌ها هر ۳ ماه یکبار انجام شود اما با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت حفظ سلامت مردم، ماهانه حداقل یک‌بار از تمام داروخانه‌ها بازرسی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال یک‌هزار و ۴۱۱ قلم محصولات آرایشی بهداشتی قاچاق به ارزش ۱۲۵ میلیون و ۹۱۵ هزار ریال توقیف شده است.

قطبی با اشاره به ضرورت جمع‌آوری دستفروشان مواد آرایشی و بهداشتی قاچاق تقلبی در سطح بازار گفت: براساس مصوبات قبلی این کارگروه مقرر شد هر هفته گشت مشترک معاونت غذا و دارو، تعزیرات، سازمان صمت و شهرداری انجام شود و نیروی انتظامی نیز حضور داشته باشد.

وی فلسفه حضور کارشناسان این معاونت در گشت مشترک را تعیین سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی دانست و اذعان کرد: ۹۹ درصد اجناس و محصولات آرایشی و بهداشتی دستفروشان قاچاق تقلبی بوده و سلامت شهروندان را تهدید می‌کند.

این مطلبو از دست ندید!  دستور تولیت آستان قدس برای گسترش ارائه خدمات در مرز مهران

بیش از ۱۲ هزار قلم انواع لوازم‌آرایشی قاچاق در سمنان کشف شدکردستان| محموله ۵ میلیارد ریالی لوازم آرایشی قاچاق در سقز کشف شدهمدان|تسنیم بررسی کرد؛ خطرات مصرف لوازم‌ آرایشی قاچاق و تقلبی

معاون غذا و دارو علوم پزشکی استان کردستان خطاب به شهروندان تاکید کرد که هنگام خرید محصولات آرایشی به برچسب اصالت کالا توجه کرده و کد درج شده بر روی آن محصول را به سامانه ۲۰۰۰۸۸۲۲ ارسال کرده و در صورت مشاهده تقلبی بودن، مورد را به متولیان این حوزه اطلاع دهند.

وی عنوان کرد: هنگام بازرسی و برخورد با دستفروش مواد آرایشی قاچاق و تقلبی در سه بار اول به وی اخطار داده شده و در صورت استمرار فعالیت، کالاهای آنان جمع‌آوری می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان به فعالیت عطاری‌های بدون مجوز اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد عطاری‌ها فاقد مجوز بوده و باید سازمان صمت نسبت به ساماندهی آنها اقدام کند.

وی افزود: در راستای پیشگیری و مقابله با قاچاق محصولات سلامت‌محور و آگاه‌سازی مردم، کمپین‌هایی در مریوان و بانه تشکیل شده و علاوه‌بر آن گشت‌های مشترکی در این شهرستان‌ها آغاز شده است.

قطبی به عملکرد معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان اشاره کرد و گفت: امسال این معاونت رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده که این موفقیت حاصل تلاش مستمر همکاران است.