گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
محسنی‌اژه‌ای: برخی رسانه‌ها اظهاراتم درباره حقوق‌های نجومی را تحریف کردند

راهنمای سفر من : به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در یکصد و یازدهمین نشست خبری خود ضمن تبریک حلول ماه پرخیر و برکت شعبان و ولادت با سعادت امام حسین (ع)، گفت:‌ ما در آستانه انتخابات هستیم و تبلیغات انتخاباتی شروع شده، امیدوارم انتخاباتی پرشور و با مشارکت […]

راهنمای سفر من : به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در یکصد و یازدهمین نشست خبری خود ضمن تبریک حلول ماه پرخیر و برکت شعبان و ولادت با سعادت امام حسین (ع)، گفت:‌ ما در آستانه انتخابات هستیم و تبلیغات انتخاباتی شروع شده، امیدوارم انتخاباتی پرشور و با مشارکت بسیار بالایی را در ۲۹ اردیبهشت ماه شاهد باشیم.

امیدوارم انتخاباتی پرشور و با مشارکت بسیار بالایی را شاهد باشیم

وی افزود: انتخابات ما با حضور آگاهانه مردم اینگونه بوده که مردم ‌سالاری دینی به نحو احسن به منصه ظهور رسانده شده، ان‌شاءالله در این انتخابات هم با حضور مردم و با رعایت اخلاق و قانون، برگ زرین دیگری بر این مردم‌سالاری دینی افزوده شود.

محسنی اژه‌ای اضافه کرد: حضور پرشور مردم از ابتدای انقلاب تاکنون هم موجب عزت و اقتدار نظام شده و هم خطرات بزرگ و کوچک اعم از جنگ و تحریم‌های اقتصادی را از سر انقلاب رفع کرده است.

وی تصریح کرد: نیروهای نظامی، انتظامی و پاسداران ما و سیستم امنیتی ما در این زمینه موثر بوده، اما هیچ کدام به تنهایی نتوانستند خطر بزرگ دشمن را رفع کنند مگر با حضور مردم.

انتقاد محسنی‌اژه‌ای از تحریف سخنانش درباره حقوق‌های نجومی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه در آستانه انتخابات و در زمان تبلیغات انتخاباتی گاهی وقت‌ها بعضی افراد برای فضای دوقطبی شدن و برای جلب آرای مردم از خط قرمزها عبور می‌کنند، گفت: این موضوع به نفع کشور نیست. ممکن است چهار رأی بیشتر جذب کنند ولی به نفع کشور و مردم نیست؛ لذا به همه نامزدها توصیه می‌کنم با التزام کامل به قانون و در چارچوب اخلاق و صداقت و در چارچوب بیان مسایل با مبانی مستحکم و با ارایه آمارهای درست و قابل اتکا حرف بزنند، کمااینکه مردم ما بصیرند و خود انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی برای رای جمع کردن علیه برخی از دستگاه‌ها و نهادها با حرف‌های بی‌منطق و خلاف واقع و بر اساس آمار غیر قابل اتکا مسایلی را مطرح می‌کنند که هم برای خود و مردم پرونده باز می‌شود و هم برای قوه قضاییه زحمت ایجاد می‌کنند؛ لذا همه ملتزم به قانون باشید.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه با اشاره به سخنرانی‌اش در مشهد در جمع دانشجویان در روز چهارشنبه هفته گذشته، گفت: ان‌شاءالله برخی رسانه ها قصدی برای تحریف نداشته باشند و آنچه که خودشان دل‌شان می‌خواسته را منتشر کرده‌اند و به برخی منتسب کرده‌اند. من دو نکته را در این زمینه بیان می‌کنم.

وی اضافه کرد: در مورد حقوق‌های نجومی مطالبی را به تفصیل در آن جلسه بیان کردم و در اینجا هم بخشی را که تحریف شده مطرح می‌کنم مبنی بر اینکه برخی از دستگاه‌ها مانند بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های وابسته به دولت از گذشته پاداش‌ها و وام‌هایی را با بهره کم می‌پرداختند و احیاناً در موارد نادری حقوق‌های نسبتاً بالایی را می‌گرفتند، اما در دو سه سال اخیر یعنی از سال ۹۳ و ۹۴ تا اوایل سال ۹۵ این حقوق‌ها رشد فوق‌العاده‌ای داشت و یک دفعه حقوق‌های نجومی واقعاً سرسام‌آور بود و یک مورد هم در دولت‌های قبل (نهم و دهم) آن را نداشتیم که یک مدیر ۱۰۰ میلیون تا ۱۵۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون به طور متوسط دریافت ماهیانه داشته باشد؛ لذا برخی حرف‌هایی که تحریف کرده بودند در اینجا بود که برخی پاداش‌ها و وام‌های کم‌بهره مربوط به قبل بوده، اما حقوق‌های نجومی منحصراً به سال‌های اخیر با مبالغ گزاف نبوده است.

وی افزود: همچنین من گفتم در یکی از وزارتخانه‌ها در سال ۹۴ که آن را تحریف کرده‌ بودند و گفته بودند که مربوط به دولت قبل بوده در صورتی که دولت قبل در سال ۹۴ نبود، سازمان بازرسی کل در آن زمان گزارشی را تهیه کرد و اعلام شد که مدیران آن وزارتخانه به طور متوسط ۱۵۰ میلیون الی ۱۹۰ تا ۲۰۰ میلیون دریافت کرده بودند که آن وزارتخانه نسبت به این گزارش انتقاد کرد و گفت که دریافتی به معنای حقوق نیست، البته قوه قضاییه آن را پذیرفت که اشکالی ندارد، ولی شما توضیح دهید که این مبالغ بابت چیست. آنها گفتند که برخی علاوه بر مدیریت خودشان کار هم می‌کرده‌اند و کارکرد شخصی خودشان خارج از مدیریت در دستگاه بوده است. برخی نیز گفتند که بعضی مدیران حدود ۵ الی ۱۰ نفر زیرمجموعه‌شان کار می‌کنند و پاداشی که به آنها داده شده در فیش آقای مدیر اعمال شده تا بعداً آن را بین زیرمجموعه خود تقسیم کنند و به فرض اضافه کار این ۱۰ میلیون را به چند نفر منتقل کنند. برخی هم نیز اعلام کردند که معوقه داشتند و از سال‌های قبل حقوق به آنها پرداخت نشده بود که امسال اعمال شده است که هنوز هم این موضوعات در حال بررسی است. این مطالب را گفتم به دلیل اینکه برخی از سخنان بنده را در آن جلسه تحریف کرده بودند.

ادامه دارد…

برچسب ها: ,