گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۲۱ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، علیرضا محجوب در جریان طرح سؤال خود از وزیر دادگستری در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: سؤال من و قاضی پور دو سؤال متمایز هست که یکی درمورد مراجع و نحوه تخصیص مراجع شورای حل اختلاف و دیگری عدم رعایت قانون […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، علیرضا محجوب در جریان طرح سؤال خود از وزیر دادگستری در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: سؤال من و قاضی پور دو سؤال متمایز هست که یکی درمورد مراجع و نحوه تخصیص مراجع شورای حل اختلاف و دیگری عدم رعایت قانون مصوب سال ۹۴ در بودجه نویسی سال گذشته که جزء تخلف های مجلس و کمیسیون بودجه هست.

وی اضافه کرد: در حقیقت یک چهارم اعتبارات به شورای حل اختلاف تخصیص داده شده در حالی که در قانون تبیین شده که به اعتبارات آنان باید به طور صددرصدی تخصیص داده گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کمیسیون بودجه سال گذشته تصمیم خلاف قانون گرفته و هنگامی مجلس در وظیفه اش قصور کرده، ما چگونه می خواهیم یک وزارتخانه را بازخواست کنیم.

محجوب دنبال کرد: اگر این تخصیص به طور صددرصدی اتفاق افتد، مشکل بیمه و حقوق کارکنان اقتصادی حل می گردد. نمی توان ۳۳ هزار نفر ایثارگرانه کار کنند و بقیه حقوق خوب دریافت کنند. کارکنان شورای حل اختلاف به ۳ میلیون و ۳۰۰ پرونده رسیدگی کردند و بیشتر از حجم شان کار کردند.

وی دنبال کرد: قبل از این هنگامی سوالی در مجلس مطرح می گردید در کمیسیون مورد پیگیری قرار می گرفت و آن فرایند درست تر بود. اینکه وزرا کارت و رای منفی دریافت کنند چه مشکلی را حل می کند؟

اینکه وزرا کارت و رای منفی دریافت کنند چه مشکلی را حل می کند؟نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ۲۱ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در شورای حل اختلاف می باشند که به آنان ۱۸۰ هزار تومان حقوق می دهید، در حالی که باید به ۱۱ هزار نفر دست کم حقوق را پرداخت کنید و به مابقی جایزه دهید.

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی، در این مورد گفت: کارکرد شوراهای حل اختلاف بسیار خوب بوده آنان سه میلیون پرونده را از دستور کار خارج کردند بنابراین کمیسیون بودجه مسوولیت دارد این مبحث را رسیدگی کند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشابه سؤال طرح شده از سوی قاضی پور و محجوب به مزاح آنان را یک روح در دو بدن نامید و گفت که خوب تر بود کمیسیون قضایی این دو سؤال را در یک قالب در صحن علنی مجلس عرضه می کرد.

انتهای پیام