گروه: سبک زندگی
تاریخ: ۱۷:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
محبوبترین اعمال نزد خداوندکدام است؟

   به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عبدالله بن مسعود می‌گوید: روزی از رسول خدا(ص) پرسش کردم: کدام اعمال نزد خدای عزوجل محبوبترین اعمال هستند؟»، حضرت فرمودند: «خواندن نماز در وقت آن»، پرسیدم: «بعد کدام عمل؟»، حضرت فرمودند: «نیکی به پدر و مادر»؛ پس […]

 برتری محبت به والدین بر جهاد در راه خدا  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عبدالله بن مسعود می‌گوید: روزی از رسول خدا(ص) پرسش کردم: کدام اعمال نزد خدای عزوجل محبوبترین اعمال هستند؟»، حضرت فرمودند: «خواندن نماز در وقت آن»، پرسیدم: «بعد کدام عمل؟»، حضرت فرمودند: «نیکی به پدر و مادر»؛ پس از ان پرسیدم: «بعد چه چیز؟»، حضرت فرمودند: «جهاد در راه خدای عزوجل».

آ» » حضرت فرمودند: «پس در راه خدا جهاد کن که اگر کشته شوی، نزد خدا زنده خواهی بود و روزی داده می‌شوی و اگر بمیری پاداشت به عهده خداست و اگر از میدان نبرد بازگردی، از گناهان پاک شوی، مشابه روزی که متولد شده‌ای».

»، »، رسول خدا(ص) فرمودند: «پس پیش پدر و مادرت باش؛ سوگند به آن خدایی که جان من در دست اوست، مأنوس بودن یک شبانه روز آن‌ها با تو، از جهاد یک سال خوب تر است».

آ آیت‌الله مجتهدی با اشاره به اینکه ارزش به مادران خیلی ارزشمند هست، اضافه کرد: مادر خیلی ارزشمند هست، خیلی به مادرتان ارزش بدهید؛ به پدر هم لازم هست ارزش بدهید، اما به مادر زیادتر. مدرس ما زنده یاد شیخ علی اکبر برهان، روی منبر می‌گفت: «اگر می‌خواهید بدانید که مادر تا تا چه اندازه زحمت شما را کشیده، یک قلمش این هست که یک شب دوآجر بگذارید روی شکمتان و با طناب آنان را ببندید؛ نگاه کنید خوابتان می‌برد یا نه؟»

هر کس بخواهد توفیقات پیدا نماید، لازم هست صددرصد مادرش از او متقاعد باشد؛ امشب از مادرتان بپرسید که آیا از ما متقاعد هستی یا نه؟ اگر عنوان کرد نه، با گریه و زاری به دست و پایش بیفت.

 منبع: احسن الحدیث