گروه: بلیط
تاریخ: ۱۶:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
محاسبه بلیت پرواز های خارجی با دلار ۸هزار تومانی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، علی عابدزاده در حاشیه مراسم بهره برداری از ۱۰ پروژه عمرانی در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در جواب به پرسشی در مورد تخصیص ارز نیمایی به شرکت‌های هواپیمایی گفت: این ارز به شرکت‌ها تعلق می‌گیرد و می‌توانند از طریق بانک‌های عامل آن […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، علی عابدزاده در حاشیه مراسم بهره برداری از ۱۰ پروژه عمرانی در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در جواب به پرسشی در مورد تخصیص ارز نیمایی به شرکت‌های هواپیمایی گفت: این ارز به شرکت‌ها تعلق می‌گیرد و می‌توانند از طریق بانک‌های عامل آن را دریافت کنند، ولی اجرای این روال بسیار کند هست.

وی دنبال کرد: طی جلساتی که با حضور شرکت‌های هواپیمایی و مسئولان بانک مرکزی برگزار گردید، تصمیماتی اتخاذ و قرار گردید این روند آسان سازی گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور گردید: بخش اعظمی از هزینه شرکت‌های هواپیمایی معادل بیشتر از ۵۵ درصد آن به طور ارزی هست که برای تامین این ۵۵ درصد احتیاج به ارز دارند و در صورت عدم تامین آن در آمادگی ناوگان مؤثر می باشد.

ریاست سازمان هواپیمایی کشور اضافه کرد: چند روزی هست که نرخ بلیت پرواز‌های خارجی طبق ارز نیمایی محاسبه می‌شود. شرکت‌های هواپیمایی نیز قیمت‌های بلیت خود را طبق سیستم نیما در بازار ارائه کرده اند که تا چند روز آینده نرخ آن از ۹۷۰۰ هم کمتر شده و به بیشتر از ۸ هزار تومان خواهد رسید.

این مطلبو از دست ندید!  فتاحی: بلیت ذوب آهن را به پرسپولیسی‌ها فروختند

عابدزاده در مورد مشکلات ایرلاین‌ها در راستای تعمیر قطعات هواپیما‌ها گفت: شرکت‌های هواپیمایی راهکار‌هایی برای تعمیر و ارسال قطعات هواپیما‌های خود به خارج از کشور پیدا نموده اند و راساً این کارهای را انجام خواهند داد.

وی در مورد بدهی شرکت‌های هواپیمایی به فرودگاه نجف افزود: هماهنگی‌های لازم برای پرداخت این مبلغ از بانک مرکزی به فرودگاه نجف انجام شده و به زودی انجام خواهد گردید.