تاریخ: ۱۶:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
مجوز پیش فروش خودرو ربطی به مجوز فعالیت شرکت‌ها ندارد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، رضا عظیمی رئیس هیات مدیره عظیم خودرو در نشستی خبری با اشاره به اینکه در ماه گذشته با یک شرکت هندی و دو شرکت چینی قرارداد سرمایه گذاری مشترک به ارزش یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان را نهایی کرده‌ایم، اظهارداشت: حداکثر تا […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، رضا عظیمی رئیس هیات مدیره عظیم خودرو در نشستی خبری با اشاره به اینکه در ماه گذشته با یک شرکت هندی و دو شرکت چینی قرارداد سرمایه گذاری مشترک به ارزش یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان را نهایی کرده‌ایم، اظهارداشت: حداکثر تا یک سال آینده این سرمایه وارد کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ظرفیت اسمی کارخانه زاگرس خودرو به عنوان سایت تولیدی عظیم خودرو معادل ۵۰ هزار دستگاه در سال است، گفت: در راستای این سرمایه گذاری مشترک برخی از بخش‌های مهم کارخانه مانند اتاق رنگ و سالن اصلی باید ارتقا یابد تا بتوانیم طی دو سال به ظرفیت ۸۰ هزار دستگاه و بعد ۳ سال به ظرفیت ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در سال برسیم.

عظیمی همچنین با اشاره به اینکه این شرکت مرکز صادرات این محصولات به بازارهای خاورمیانه خواهد بود، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ۲۰ درصد از تولید سالانه باید به کشورهای همسایه و خاورمیانه صادر شود.

وی همچنین به لیزینگ به عنوان ابزاری در جهت توسعه فروش محصولات شرکت یاد کرد و گفت: ۱۲۰ میلیون دلار از این سرمایه گذاری به فروش لیزینگی اختصاص خواهد یافت.
در فروش محصولات به خریداران می گویم  که سود لیزینگی که در برنامه این شرکت دیده شده به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

عظیمی در ارتباط با خودروهایی با کیفیت بالا و با استانداردهای یورو ۵ و ۶ که در برنامه های تولید این شرکت وجود دارد نیز گفت: یک ام پی وی به قیمت ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان، ۳ خودرو در کلاس شاسی بلند با قیمتی بین ۱۱۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان، یک کراس اوور کوچک که بین ۴۲ تا ۴۹ میلیون تومان قیمت دارد و همچنین یک خودرو ۷ نفره با قیمت حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد که سه خودرو آخر با برند ماهیندرا فروخته می شود.

وی در خصوص مسائل مطرح شده در زمینه پیش فروش خودرو ها توسط بعضی از شرکت ها از جمله عظیم خودرو که هفته گذشته از سوی سازمان حمایت عنوان شده بود، اظهارداشت: این موضوع مربوط به یک آیین نامه انضباطی در وزارت صنعت است که طبق آن هر شرکت بعد از ثبت سفارش می بایست برنامه فروش خود را اعلام و موافقت وزارتخانه را دریافت کند، و جا دارد در اینجا از معاونین و مسئولان سازمان حمایت تشکر کنم که بلافاصله بعد از اشتباهی که در انتشار خبر صورت گرفت، اصلاحیه مربوطه را صادر کردند. این موضوع هیچ ربطی به مجوز فعالیت نداشت، من از شما میپرسم مگر میشود این شرکت با ۱۵ سال سابقه که متشکل از پنچ شرکت ؛ صنایع تولیدی ، لیزینگ، بازرگانی ، خدمات پس از فروش ، حمل ونقل که در بیست و هفت مرکز در پنچ استان فعالیت داشته و هزار و چهار صد نفر پرسنل دارد مجوز نداشته باشد.

وی تصریح کرد: طبق صحبت های انجام شده و با در نظر گرفتن اینکه صنعت خودرو با بسته شدن ثبت سفارش دچار مشکل های پیچیده ای شده در انتظار باز شدن سایت ثبت سفارش هستیم و بعد از آن نسبت به دریافت موافقت های معمول وزارت صنعت درباره فروش خودروهای وارداتی اقدام خواهیم کرد.