گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
مجازات برای استنکاف کنندگان از همکاری در برگزاری انتخابات

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، ابوالحسن معماریان ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اهواز با موضوع انتخابات گفت: یک انتخابات خوب دارای ویژگی های متعددی از جمله مشارکت بالا، سلامت، برقراری امنیت کامل در جامعه، رقابت صحیح، اخلاق مدار و بر اساس قانون و ارزش ها است. […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، ابوالحسن معماریان ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اهواز با موضوع انتخابات گفت: یک انتخابات خوب دارای ویژگی های متعددی از جمله مشارکت بالا، سلامت، برقراری امنیت کامل در جامعه، رقابت صحیح، اخلاق مدار و بر اساس قانون و ارزش ها است.

وی افزود: وقتی چنین انتخاباتی را در ایران رقم بزنیم آن وقت انتخاباتی تأثیرگذار از جنبه داخلی و بین المللی خواهیم داشت. اداره امور کشور به اتکای آرای عمومی است که با انتخابات برگزار شده در ایران به دست می آید.

رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان در خوزستان با اشاره به اینکه مهمترین راه رسیدن به واژه مردم سالاری که از سوی امام راحل و عظیم الشأن بیان شده همین برگزاری انتخابات هست، تصریح کرد: اولین مؤلفه و رکن انتخابات مجریان آن هستند. در این مقطع طبیعتا برگزاری انتخاباتی سالم و البته پرشور برای همه نهادها و سازمان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

معماریان هشدار داد: تمامی دستگاه های اجرایی باید به برگزاری انتخابات از نظر امکانات و پرسنل کمک کنند که حتی بر اساس قانون در صورت استنکاف از این امر مجازات هم پیش بینی شده است.

وی با تأکید بر اینکه تمامی نامزدها و مجریان انتخابات از نظر شورای نگهبان مساوی هستند، گفت: نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری بر اساس قانون برعهده شورای نگهبان قرار داده شده و در این بین نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی نیز باید شرایط تأمین امنیت برگزاری را فراهم کنند.

رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان در خوزستان بیان کرد: شاید برخی مواقع افراد شاغل در نهادهای دولتی از نظر گرایش نزدیک به یکی از کاندیداها باشند و این مسئله امکان ایجاد شائبه را فراهم می کند و اگر شائبه استفاده از امکانات دولتی به نفع آن کاندید پیش بیاید قطعا در نهایت موجب خدشه وارد کردن هم خواهد شد. بنابراین باید سلامت انتخابات را به معنای کامل تأمین و از خدشه وارد کردن به انتخابات جلوگیری کنیم.

معماریان عنوان کرد: مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری باعث اعتبار بین المللی و استحکام نظام جمهوری اسلامی هم می شود. اجرای قانون در این راستا مورد تأکید بوده و در نهایت باید به رأی ملت ایران تمکین  کنیم.

وی در پایان تأکید کرد: قطعا همه نامزدها برای شورای نگهبان مساوی هستند و مقامات اجرایی و یا نظارت کننده به هیچ وجه نمی توانند علیه یا له کاندیداها اقدامی را انجام دهند.

برچسب ها: ,