تاریخ: ۲:۵۷ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۸

دیجی چارتر: قطعا تا کنون مکررا شنیده اید که هواپیماها و کشتی ها به دلیلی نامعلوم در مثل برمودا (یا مثلث شیطان) غیب گردیده اند، مثلثی بین فلوریدا، پورتوریکو و برمودا. این در حالی هست که برای سال ها ناپدید شدن های زیادی در آلاسکا روی داد و موجب گردید مردم مثل سرزمینی طاعون زده […]

دیجی چارتر: قطعا تا کنون مکررا شنیده اید که هواپیماها و کشتی ها به دلیلی نامعلوم در مثل برمودا (یا مثلث شیطان) غیب گردیده اند، مثلثی بین فلوریدا، پورتوریکو و برمودا. این در حالی هست که برای سال ها ناپدید شدن های زیادی در آلاسکا روی داد و موجب گردید مردم مثل سرزمینی طاعون زده از سفر به آن اجتناب کنند. اراضی رام نشده ای که به اسم هایی مثل: مثلث برمودای آلاسکا و مثلث آلاسکا خوانده می گردند. با اهمیت نیست آن را چه بخوانید این منطقه از مثلث برمودای منطقه های استوایی که اسمش را شنیده ایم مکررا فوت بارتر هست. برای آشنایی با مثلث برمودای یخ زده با ما همراه باشید.

مرزهای مثلث آلاسکا از بارو در ساحل شمالی ایالت آنکاروج (Anchorage) آغاز شده و تا جونو (Jumeau) در سراسر ساحل جنوبی امتداد می یابد که دربردارنده منطقه ای وسیع و پهناوربا طبیعت وحشی و رام نشده توسط آدم می گردد.

نخستین بار بعد از ناپدید شدن هواپیمای ریاست مجلس نمایندگان آمریکا Hale Boggs توجه همگان به مثلث آلاسکا جلب گردید. این ناپدید شدن درسال ۱۹۷۲ میلادی جایی بین آنکاراج و جونو رخ داد. این گم شدن موجب گردید تا یکی از وسیع ترین عملیات امداد و رهایی کشور صورت پذیرد. در این جست و جو از ۴۰ هواپیمای ارتش و ۵۰ هواپیمای غیرنظامی در ۳۹ روز استفاده گردید. ۸۳۰۰۰

 

 

اما این تنها هواپیمای مفقود شده در منطقه نبود. چندین سال پیش از آن در سال ۱۹۵۰ میلادی یک هواپیمای نظامی همراه با ۴۴ سرنشین بدون باقی گذاشتن هیچ ردی ناپدید گردید. این ناپدید شدن های بدون سرنخ در سرزمین های آلاسکا مورد عجیبی نیست. پرونده های گم شدن اشخاص برای تمام اهالی منطقه امری عادی هست. از سال ۱۹۸۸ بیشتر از ۱۶۰۰۰ نفر در مثلث برمودای آلاسکا غیب گردیده اند. اگر بخواهیم آمار کلی را ارزیابی کنیم تقریا هر ساله ۴ گزارش ناپدید شدن از میان هر ۱۰۰۰ نفر ساکن آلاسکا انجام می گردید.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت چشم نواز پاییزی مازندران

 

به صورت مثال در سال ۱۹۴۷ British South American Airways BSAA هواپیمای Star Dust در مسیر حرکت از بوینس آیرس در آرژانتین به سمت سنتیاگو در شیلی ناپدید گردید و برای بیشتر از ۵۰ سال سرنوشت آن نامعلوم بود. محققان نتیجه گرفتند که هواپیمای Star Dust به احتمال زیاد به یخچال های نزدیک برخورد نموده هست.

اما دو مرتبه هم عجیب و ناممکن به نظر می آید که بهمن های همانند برای تمام هواپیماهای گمشده در مثلث برمودای آلاسکا رخ داده باشد و هنوز جوابی برای گم شدن کوهنوردان، گردشگران و ساکنان محلی آلاسکا که در حال پرواز با هواپیما نبودند نیافته ایم.

موجودی به اسم Kushataka که به دشواری میتوان آن را به مرد زمستانی ترجمه نمود به شکلی پا گنده ی مثلث برمودای آلاسکا به شمار می آید.

شاید سبب با عقلانیت بیشتر آن باشد که اشخاص گمشده و هواپیماها در یخچال ها فرو رفته اند. با در نظر گرفتن برف زیادی که در آب و هوای آلاسکا می بارد، غیرعقلانی نیست که فکر کنیم در مثلث آلاسکا ناپدید شدن بدون ابقای کوچک ترین اثری به معنای دفن شدن در طبیعت هست. به یاد دارا باشید که هنگام سفر به طبیعت وحشی آلاسکا نکات امنیت را رعایت کنید. اگر در طول عزیمت با خبر شدید که یک مسافر کنجکاو مفقود شده هست بلافاصله با Missing Persons Clearinghouse آلاسکا ارتباط بگیرید.