متن نهایی دستور ضدمهاجرت ترامپ

0
اشتراک

متن نهایی دستور ضدمهاجرت ترامپ

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، گرچه سند نهایی فهرست دقیقی از کشورهای مورد نظر ارائه نمی دهد، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که برای اتباع کشورهای عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی ، سومالی و یمن در سه ماهه آینده روادید صادر نخواهد شد لذا از ورود اتباع کشورهای هدف به خاک این کشور ممانعت می شود. روادید دیپلماتیک از این قاعده مستثنی است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در دستور اجرایی خود از وزارت خارجه می خواهد که تا اعلام بعدی از صدور روادید برای پناهندگان سوری خودداری کند. این محدودیت تا زمانی ادامه خواهد یافت که او تشخیص دهد توانایی کافی برای ارزیابی آنها وجود دارد. در متن نهایی، بر خلاف پیش‌نویس این سند به ایجاد «منطقه امن» در سوریه اشاره‌ای نشده است.

دستور اجرایی ترامپ در بحث پناهجویان منع ۱۲۰ روزه برای پذیرش پناهجو تعیین کرده است. این اقدام با هدف تامین زمان لازم برای تعیین ساز و کار بررسی صلاحیت پناهجویان، پیش از ورود آنها به آمریکا، صورت گرفته است. دستور ترامپ همچنین تعداد پناهجویانی که آمریکا قصد دارد تا در سال جدید میلادی پذیرش کند را به ۵۰ هزار نفر کاهش داده است. «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا سقف فعلی پذیرش پناهجو را ۱۱۰ هزار نفر در نظر گرفته بود.

این منع موقت پذیرش پناهجو شامل افرادی نخواهد شد که به علت مذهب خود تحت آزار و اذیت قرار می گیرند ؛ منوط به اینکه مذهب آنها در کشور مبدا در اقلیت باشد. در دستور روز جمعه ترامپ به جزئیات طرح دولت جدید آمریکا در بررسی صلاحیت پناهجویان اشاره نشده است.

دستور اجرایی از مقامات وزارت امنیت داخلی و امور خارجه آمریکا و مقام هماهنگ کننده اطلاعات ملی این کشور می خواهد تا فهرستی از کشورهایی ارائه دهند که حاضر به همکاری برای ارائه اطلاعاتی نیستند که برای ارزیابی اتباع خارجی مورد نیاز است. دولت آمریکا بر این اساس به کشورها ۶۰ روز فرصت خواهد داد که اطلاعات شهروندان خود را در اختیار مقام های مربوطه قرار دهند. در صورت عدم همکاری کشور مبدا، از ورود اتباع آن کشور به خاک آمریکا جلوگیری خواهد شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.