گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۳:۱۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
مایک پنس: حضور در اورشلیم پایتخت اسرائیل مایه افتخار من هست!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه خبری البوابه، «مایک پنس» روز دوشنبه در جریان سفر دو روزه خود به فلسطین اشغالی و دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیلی، با اشاره و اهتمام دو مرتبه بر تصمیم جنجال برانگیز «دونالد ترامپ» در به رسمیت شناختن بیت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه خبری البوابه، «مایک پنس» روز دوشنبه در جریان سفر دو روزه خود به فلسطین اشغالی و دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیلی، با اشاره و اهتمام دو مرتبه بر تصمیم جنجال برانگیز «دونالد ترامپ» در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و جابه جایی سفارت آمریکا از تل آویو به این شهر، در اطلاعیه ای اعلام نمود: «حضور در اورشلیم (قدس)، پایتخت اسرائیل، مایه افتخار من است».

وی در این اطلاعیه مدعی گردید که اعلام جابه جایی سفارت آمریکا [از تل آویو] به قدس «فرصتی برای پیشرفت و انجام مذاکره هایی سرشار از حسن نیت میان اسرائیل و مقام های فلسطینی حول موضوعاتی بحث برانگیز و صحبت فراهم می آورد؛ موضوعاتی که ریاست جمهور ترامپ به امکان حل و فصل آنان باور دارد!»

دفتر نخست وزیر رژیم اسرائیلی در عکس العمل به سخنان مایک پنس در اطلاعیه ای اعلام نمود: «این اولین بار هست که در کنار مقام عالیرتبه ای ایستاده ام که این سه کلمه را بیان می کند: اورشلیم، پایتخت اسرائیل».

گفتنی هست که «مایک پنس» معاون ریاست جمهور آمریکا در سخنرانی خود در پارلمان رژیم اسرائیلی گفت که که آمریکا تا انتهاء سال ۲۰۱۹ سفارت خود را در اسرائیل از تل آویو به اورشلیم (بیت المقدس) جابه جا خواهد کرد.

پنس گفت: «دولت آمریکا دارای تعهد هست که اسرائیل را با فلسطینیان آشتی دهد و مهیاست تا از حل و فصل این درگیری طبق دو کشور برای دو ملت پشتیبانی نماید. دونالد ترامپ ریاست جمهور آمریکا کاملاً به وظیفه برقرار کردن صلح میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها دارای تعهد است».

وی اضافه کرد: «ترامپ تایید کرده هست که اگر هر دو طرف با این قبول کننده باشند، آمریکا مهیاست تا از یک راه حل دو طرفه پشتیبانی کند».