مانه دست کلوپ را در پوست گردو گذاشت

0
اشتراک

مانه دست کلوپ را در پوست گردو گذاشت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، روز بازی با ساوتهمپتون برای لیورپول روزی بود که با یک رویا آغاز شد اما با یک کابوس به پایان رسید. آنها برای حضور در فینال جام اتحادیه در ومبلی اعتماد به نفس خوبی داشتند. مخصوصا که هرگز پیش نیامده بود این تیم از سال ۱۹۷۹ به بعد در دو بازی پشت سر هم در این تورنمنت گل نزند.

در این بین یکی از نکات قابل توجه این است که لیورپول نتوانست با غیبت سادیو مانه کنار بیاید؛ مانه در حال حاضر با تیم ملی سنگال در بازی‌های جام ملت‌های آفریقا حاضر است. احتمال اینکه تیم شان تا قهرمانی در این مسابقات هم پیش برود زیاد است و اگر این اتفاق بیفتد، معنی‌اش این است که لیورپول تا اوایل فوریه این بازیکن را در اختیار نخواهد داشت.  هرچقدر هم که فیرمینیو و کوتینیو در این تیم تاثیرگذار باشند، عدم حضور مانه در ترکیب تیم و در کنار آنها باعث می‌شود بازی‌شان افت شدیدی داشته باشد. شکست یک بر صفر مقابل ساوتهمپتون در جام اتحادیه هم به نوعی بازتابی از همین اتفاق بود.

در ۹ بازی از فصل که مانه برای لیورپول در ترکیب اصلی نبوده، این تیم تنها ۳ بازی را با برد پشت سر گذاشته است اما در ۲۱ بازی فصل که او برای تیم کلوپ در ترکیب اصلی بوده این تیم ۱۵ بار برنده شده است.  این‌ آمار نشان می‌دهد ستاره ۲۴ ساله دوران خوبی را در آنفیلد سپری می‌کند. ۹ گل و ۴ پاس گل باعث شده سایت معتبر «هواسکورد» به این بازیکن از ۱۰ نمره ۷٫۵۷ بدهد و با این آمار او هفتمین بازیکن برتر لیگ برتر در این فصل است. البته از آنجایی که فیرمینیو و کوتینیو هم جزو ۱۰ نفر برتر این رده‌بندی هستند، مشخص می‌شود که سه‌گانه فیرمینیو، کوتینیو و مانه چقدر تاثیرگذار است و طبیعی است که غیبت یکی از آنها، مخصوصا مانه باعث شود عملکرد خوبی از تیم کلوپ نبینیم.

بدون مانه لیورپول در یک سوم دفاعی حریف تاثیرگذاری خیلی کمی دارد، بارزترین مشکلش هم این است که از سرعت کافی برای دویدن پشت مدافعان حریف برخوردار نیستند. لیورپول در این فصل تا اینجای کار ۵۱ گل زده است، بیش از هر تیمی در لیگ برتر؛ اما زمانی که مانه نباشد این توانایی قرمزهای مرسی‌‎ساید شدیدا زیر سوال می‌رود. در ۲۱ بازی‌ای که لیورپول در این فصل در آن‌ها مانه را داشته ۵۵ گل زده، به طور میانگین ۲٫۶ گل در هر بازی. اما در ۹ بازی‌ای که او در ترکیب اصلی نبوده تیمش تنها ۱۰ گل زده است، یعنی میانگین ۱٫۱ گل.

همچنین ستاره سنگالی با میانگین ۲٫۵ دریبل موفق در هر بازی از همه بازیکنان تیمش بهتر است و همین موضوع هم ثابت می‌کند که چرا بدون او لیورپول در یک سوم حریف با تاثیرگذاری کمتری بازی می‌کند. از طرفی قرمزها برای جانشینی او دنیل استوریج را دارند که با مانه فاصله زیادی دارد. در بازی با ساوثهمپتون او ۹۰ دقیقه در زمین بود و «هواسکورد» به او نمره ۵٫۹۴ را از ۱۰ داد؛ نمره‌ای که تقریبا از همه هم تیمی‌هایش کمتر بود. در بازی‌های لیورپول خیلی ساده می‌توان استوریج را نادیده گرفت و از تاثیرگذاری مختصرش گذشت و این هم دلیلی دیگر است که نشان می‌دهد این تیم بدون مانه ضربه شدید می‌خورد.

بعد از این که سال ۲۰۱۶ برای لیورپول و هوادارانش بسیار امیدوار کننده بود، این تیم در ۲۰۱۷ عملکردهای خوبی نداشته و از طرفی هم هفته‌های مهمی پیش رو دارد. هفته‌هایی که در آن‌ها باید با تیمی مانند چلسی بازی کند. آن‌ها باید خیلی زود از شانس‌های‌شان استفاده کنند و نشان دهند بدون مانه هم می‌توانند تیم قبل باشند، البته که به این موضوع هم باید دلخوش باشند که با بازگشت او دوباره اوضاع برای‌شان بسیار بهتر خواهد شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.